Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Varso Tower jest już oficjalnie najwyższym budynkiem w Polsce. Trwa montaż iglicy [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Dobiegła końca główna część prac konstrukcyjnych w wieżowcu Varso Tower w centrum Warszawy. Budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Na jego szczycie trwa już montaż iglicy, która wkrótce zapewni mu docelową wysokość architektoniczną 310 metrów, dzięki której stanie się też najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

WIeżowiec Varso Tower osiągnął wysokość 230 metrów - to najwyższy budynek w Polsce!
WIeżowiec Varso Tower osiągnął wysokość 230 metrów - to najwyższy budynek w Polsce!
Fot.mat. HB Reavis

Zakończono prace związane z betonowaniem stropu na szczycie wieżowca. Tym samym, osiągając wysokość 230 metrów, Varso Tower stał się polskim rekordzistą. Budynek oficjalnie przewyższył swoich sąsiadów z centrum Warszawy – Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry), a także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Przeczytaj także: Najwyższe budynki w Polsce. Gdzie się znajdują?>>

Usytuowany w pobliżu Dworca Centralnego wieżowiec Varso Tower jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji Varso Place, realizowanej przez firmę HB Reavis i oferującej biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy.

Na 49. i 53. piętrze Varso Tower znajdą się dwa ogólnodostępne tarasy widokowe, a tuż pod nimi restauracja i bar z widokiem na miasto. Dwie ściany lobby zostaną natomiast pokryte ręcznie wykonaną mozaiką z 1 800 ceramicznych kafli, nawiązującą do historii i kolorytu Warszawy.

Wizualizacja szczytu Varso Tower
Wizualizacja szczytu Varso Tower
Mat. HB Reavis

Pomimo swojej skali, Varso Tower to jeden z najbardziej zielonych budynków w Polsce. Dzięki rozwiązaniom sprzyjającym oszczędzaniu energii i wody, a także promocji zrównoważonego transportu, wieżowiec może pochwalić się certyfikatem proekologicznym BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell oceniającym jego wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Tarasy na Varso Tower
Tarasy na Varso Tower
Mat. HB Reavis

Varso Tower zostało zaprojektowane przez studio Foster + Partners, którego architekci są autorami wielu słynnych drapaczy chmur, takich jak HSBC Tower w Hong Kongu, Commerzbank Tower we Frankfurcie, 30 St Mary Axe w Londynie czy 2 World Trade Centre w Nowym Jorku.

Ukończenie Varso Tower planowane jest na 1. kwartał 2022 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Varso Tower jest już oficjalnie najwyższym budynkiem w Polsce. Trwa montaż iglicy [WIEŚCI Z BUDOWY]