Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: Biurowce w kampusie Forest pokrywają się energooszczędnym szkłem [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Budowa kampusu biurowego Forest (drugiej, po Varso, największej warszawskiej inwestycji HB Reavis) wkracza kolejną fazę. Na niższym budynku pojawiła się wiecha, a konstrukcja sąsiedniej wieży obecnie liczy 10 pięter. Na biurowcach pojawia się elewacja z energooszczędnego szła.

Kampus biurowy Forest
Kampus biurowy Forest
Mat. HB Reavis

Kampus biurowy Forest, przy ulicy Burakowskiej 14 w Warszawie, zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci. Na 2-hektarowym terenie pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską powstaje 120-metrowy wieżowiec oraz przyległe budynki o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Obiekty umieszczone zostaną na planie litery C. Wysoka, przeszklona wieża stanie od strony ronda "Radosława".

Forest będzie pokryty niezwykle przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra, która zagwarantuje pracownikom przejrzysty widok i optymalny komfort termiczny. Fasada zapewni ponadstandardowy dostęp światła dziennego do wnętrza budynków, jednocześnie stanowiąc barierę dla zbyt intensywnych promieni słońca. Dzięki tej innowacyjnej technologii Forest zmniejszy zużycie energii niezbędnej do ogrzewania zimą oraz klimatyzacji w lecie, redukując też prąd potrzebny dla sztucznego oświetlenia.

Przeczytaj więcej: Forest - kompleks biurowy ze 120-metrowym wieżowcem od HRA Architekci>>

Kampus biurowy Forest
Kampus biurowy Forest
Fot. mat HB Reavis

Rozwiązania projektowe w Forest mają na celu zmniejszenie śladu węglowego budynków poprzez m.in. ograniczenie zużycia surowców oraz wykorzystanie wody deszczowej. Zielone tarasy na dachu pozwolą na uprawę warzyw (przeczytajcie artykuł>>), a także będą wygodnym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, na czym bardzo zależy pracownikom w dzisiejszych czasach. Dzięki właściwościom prośrodowiskowym i dbałości o ludzkie samopoczucie, Forest to jeden z najbardziej zielonych projektów w Polsce, certyfikowany w międzynarodowych systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

Ukończona i praktycznie w całości oszklona została już konstrukcja niższego budynku położonego od strony ul. Burakowskiej, który będzie gotowy na początku 2021 roku. Co siedem dni o kolejne piętro rośnie wieżowiec położony w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK „Radosław”, który docelowe 120 metrów wysokości osiągnie wiosną 2021 roku.

Budowa kampusu biurowego Forest potrwa do końca 2021 roku

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: Biurowce w kampusie Forest pokrywają się energooszczędnym szkłem [WIEŚCI Z BUDOWY]