Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core
Warsaw UNIT jest największym projektem w Europie i jedynym wieżowcem w Polsce, który uzyskał precertyfikat w systemie WELL v2 Core.

Certyfikacja w systemie WELL v2 Core to nowość. Ghelamco jako jeden z pierwszych deweloperów w Europie przystąpił do prac nad certyfikacją w tym systemie. Co ciekawe, prowadzona przez dewelopera pilotażowa wersja certyfikacji była podstawą do finalnego ustalenia jej formuły w wersji WELL v2 Core, a prowadzony proces realnie wpłynął na finalny kształt procedur certyfikacyjnych.
Uzyskana przez Warsaw UNIT punktacja otwiera drogę na otrzymanie końcowej certyfikacji na najwyższym możliwym poziomie. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji WELL dla całego budynku odpowiada firma SWECO.
WELL Building Standard to wielokryterialny system certyfikacji budynków, który skupia się na komforcie przebywających w nich osób. WELL bierze pod uwagę przede wszystkim te parametry, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników obiektów. WELL™ opiera się na wytycznych opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC), globalne centra kontroli i zapobiegania chorobom, agencje zarządzania kryzysowego, a także uznane organizacje, takie jak ASTM International i ASHRAE oraz wiodące instytucje akademickie i badawcze.
Z kolei WELL v2 to rozwinięcie WELL v1, czerpiące z doświadczeń użytkowników i praktyków, a także wiedzy naukowców i ekspertów z dziedziny zdrowia i budownictwa z całego świata. W procesie certyfikacji brane jest pod uwagę 10 kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka, materiały, umysł i społeczność.
Warsaw UNIT to budynek naszpikowany nowoczesnymi technologiami, które znacząco zwiększą komfort i bezpieczeństwo jego użytkowników. Użytkownicy budynku mogą korzystać m.in. z aplikacji mobilnej, będącej częścią systemu operacyjnego Signal OS. Aplikacja umożliwia m.in. dostęp do biura za pomocą smartfona oraz zapraszanie gości. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników o tym, czy budynek działa w tzw. trybie pandemii. W Warsaw UNIT zastosowane zostały bowiem innowacyjne rozwiązania, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. W trybie pandemii system klimatyzacji może pracować wyłącznie z wykorzystaniem powietrza świeżego. Z kolei w windach i systemach wentylacji zainstalowano lampy UV, które skutecznie dezynfekują ich przestrzeń.
Warsaw UNIT to 57 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wśród najemców znajdują się takie firmy, jak: potentat ubezpieczeniowy Warta oraz CBRE, czyli jedna z największych na świecie firm doradczych działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.

- Więcej o:
Turyści chętnie kupują w Hiszpanii nieruchomości. Jakie zmiany czekają właścicieli mieszkań i domów od lipca 2025 roku?
Lider Dostępności - poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w jubileuszowej, 10. edycji konkursu
Laboratorium Architektury – wystawa dla dzieci i dorosłych w Muzeum Architektury we Wrocławiu
Geberit Partnerem wykładów Roberta Koniecznego „Droga do Zawodu”
KWK Promes najlepszym biurem architektonicznym w Polsce w 2025 roku według portalu Archello
Startuje XXVI edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2025”! Zaprojektuj toaletę publiczną w sercu Zielonego Szczecina
EC1 w Łodzi oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego z Nagrodami Dziedzictwa Europejskiego 2025
Wystartował plebiscyt Fasada Roku 2025 – internauci wybierają najpiękniejsze elewacje w Polsce!