Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core

mat. prasowe

Warsaw UNIT jest największym projektem w Europie i jedynym wieżowcem w Polsce, który uzyskał precertyfikat w systemie WELL v2 Core.

Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core
Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core
mat. prasowe

Certyfikacja w systemie WELL v2 Core to nowość. Ghelamco jako jeden z pierwszych deweloperów w Europie przystąpił do prac nad certyfikacją w tym systemie. Co ciekawe, prowadzona przez dewelopera pilotażowa wersja certyfikacji była podstawą do finalnego ustalenia jej formuły w wersji WELL v2 Core, a prowadzony proces realnie wpłynął na finalny kształt procedur certyfikacyjnych.

Uzyskana przez Warsaw UNIT punktacja otwiera drogę na otrzymanie końcowej certyfikacji na najwyższym możliwym poziomie. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji WELL dla całego budynku odpowiada firma SWECO.

WELL Building Standard to wielokryterialny system certyfikacji budynków, który skupia się na komforcie przebywających w nich osób. WELL bierze pod uwagę przede wszystkim te parametry, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników obiektów. WELL™ opiera się na wytycznych opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC), globalne centra kontroli i zapobiegania chorobom, agencje zarządzania kryzysowego, a także uznane organizacje, takie jak ASTM International i ASHRAE oraz wiodące instytucje akademickie i badawcze.

Z kolei WELL v2 to rozwinięcie WELL v1, czerpiące z doświadczeń użytkowników i praktyków, a także wiedzy naukowców i ekspertów z dziedziny zdrowia i budownictwa z całego świata. W procesie certyfikacji brane jest pod uwagę 10 kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka, materiały, umysł i społeczność.

Warsaw UNIT to budynek naszpikowany nowoczesnymi technologiami, które znacząco zwiększą komfort i bezpieczeństwo jego użytkowników. Użytkownicy budynku mogą korzystać m.in. z aplikacji mobilnej, będącej częścią systemu operacyjnego Signal OS. Aplikacja umożliwia m.in. dostęp do biura za pomocą smartfona oraz zapraszanie gości. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników o tym, czy budynek działa w tzw. trybie pandemii. W Warsaw UNIT zastosowane zostały bowiem innowacyjne rozwiązania, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. W trybie pandemii system klimatyzacji może pracować wyłącznie z wykorzystaniem powietrza świeżego. Z kolei w windach i systemach wentylacji zainstalowano lampy UV, które skutecznie dezynfekują ich przestrzeń.

Warsaw UNIT to 57 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wśród najemców znajdują się takie firmy, jak: potentat ubezpieczeniowy Warta oraz CBRE, czyli jedna z największych na świecie firm doradczych działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core
Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Warsaw UNIT z precertyfikacją WELL v2 Core