Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wirtualny spacer po kamienicach przy ul. Foksal 13/15 w Warszawie

Mat. prasowe/red. WG

Firma Ghelamco, przeprowadzająca rewitalizację dwóch zabytkowych warszawskich kamienic przy ul. Foksal 13 i 15 przygotowała serię filmów opowiadających o tych wyjątkowych budynkach. Zapraszamy na wirtualny spacer!

Kamienica przy ul. Foksal 13 w Warszawie
Kamienica przy ul. Foksal 13 w Warszawie
Mat. prasowe Ghelamco

O spektakularnej rewitalizacji dwóch zabytkowych kamienic przy ul. Foksal 13 i 15 pisaliśmy w ubiegłym roku. Trwały wtedy prace wykończeniowe - konserwowano malowidła na ścianach, sufitach i podniebieniach schodów w przestrzeni klatek schodowych kamienic. Rekonstruowano bogate sztukaterie, supraporty i drewniane podłogi

Fasady kamienic Foksal 13/15

Inwestor, firma Ghelamco, przygotowała serie filmów opowiadających o tych wyjątkowych budynkach. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników architektury i historii Warszawy. Obie kamienice przy Foksal 13 i 15 były wyjątkowo wystawnymi budynkami, zamieszkanymi przez zamożnych mieszczan, przemysłowców, ludzi kultury i polityków. Już w okresie, gdy powstały, zwano je perłami architektury belle époque ze względu na liczbę i kunszt zdobień zastosowanych przez ich budowniczego architekta Artura Ottona Spitzbartha.

Zobacz także: Winda Wedla przy Foksal 13 była pierwszą w Warszawie zewnętrzną windą panoramiczną>>

Podczas wirtualnego spaceru przyjrzymy się dokładnie inwestycji Foksal 13/15 - przejdziemy przez przykryte szklanym dachem patio (będzie tu strefa concierge oraz ogrzewany living room z kanapami i pięknymi roślinami ) i wejdziemy na taras na dachu budynku z widokiem na panoramę Warszawy. Zajrzymy również do podziemnego garażu na ponad 60 aut (budowa garażu pod historycznymi kamienicami była możliwa dzięki zastosowaniu, prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce, innowacyjnej metody mikropali).

Oczywiście będzie można zajrzeć do jasnych, przestronnych, wysokich nawet na 4 metry apartamentów. Już same prowadzące do nich drzwi wejściowe robią spore wrażenie - mają podwójne, bogato rzeźbione w drewnie skrzydła zwieńczone dekoracyjną supraportą. W tej inwestycji świetnie połączono XIX-wieczną architekturę z nowoczesnymi instalacjami.

Zobaczcie przykładowy wideo-spacer po apartamentach Foksal 13/15. Więcej znajdziecie na kanale Foksal by Ghelamco:

    Więcej o:

Skomentuj:

Wirtualny spacer po kamienicach przy ul. Foksal 13/15 w Warszawie