Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna ale nawiązująca do stojącej tu niegdyś zabudowy. Kamienica Pod Pelikanem

red

We Wrocławiu ma powstać nowa kamienica uzupełniająca wąską przerwę między istniejącymi budynkami. Istniejący kontekst to dość chaotyczna i nieuporządkowana zabudowa. Aby wybrnąć z problemu związanego z trudnym sąsiedztwem architekci zaproponowali prostą i oszczędną formę, nawiązującą do stojącej tukiedyś Kamienicy Pod Pelikanem.

Nowa Kamienica Pod Pelikanem to projekt pracowni architektonicznej AP Szczepaniak. Na działce, na której zlokalizowany będzie nowy budynek znajdowała się kamienica zbudowana w 1861 roku. Ze względu na zły stan techniczny konieczna była jednak jej rozbiórka. Nowy projekt ma nawiązywać do historycznej zabudowy, a swoją prostą i oszczędną formą będzie porządkował istniejące otoczenie z dość chaotyczną zabudową.

Założeniem naszym oraz pracowni architektonicznej AP Szczepaniak, która przygotowała projekt, było stworzenie budynku, który nawiąże do pierwowzoru i przywróci urok tej części ulicy - mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. - Idea rewitalizacji przestrzeni towarzyszy nam od pierwszego etapu Nowej Papierni. Odzyskujemy zaniedbaną i zapomnianą przestrzeń dla mieszkańców.

W nowym budynku ma powstać 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw oraz dwa lokale usługowe. Poza śródmiejskim położeniem, atutem nowych mieszkań będzie ponadprzeciętna wysokość wynosząca 2,71 m.

Elewacje nowej kamienicy zachowają rytm otworów okiennych dawnej kamienicy. Znajdzie się na nich także miejsce na nawiązanie do historycznego detalu. Całość będzie jednak utrzymana w nowoczesnym duchu, a forma budynku będzie odpowiadać czasom w których powstał.

Kamienica Pod Pelikanem to kolejny etap inwestycji Nowa Papiernia - która polegała na stworzeniu loftów w dwóch budynkach po XIX-wiecznej fabryce papieru i nowego obiektu z mieszkaniami w industrialnym klimacie.

Istniejąca wyrwa pomiędzy kamienicami:

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna ale nawiązująca do stojącej tu niegdyś zabudowy. Kamienica Pod Pelikanem