Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocław rozpoczyna przygodę z loftami. Mieszkania powstaną w dawnej fabryce papieru

red

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu już wkrótce powstaną lofty. To pomysł na drugie życie starej papierni. Oprócz loftów powstanie też nowa architektura

Nowa Papiernia to kompleks dwóch budynków, które powstają w pochodzącej 1889 r. fabryce papieru. Projekt obiektu powstał w pracowni AP Szczepaniak. Inwestor wykorzystał wysokie, wybudowane z czerwonej cegły wnętrza dawnego zakładu przemysłowego by urządzić w nim lofty. Jak zapewnia, przyszli mieszkańcy mają poczuć tutaj klimat poprzemysłowych budynków Nowego Jorku.

Osiedle zostało podzielone na kilka części. W pierwszym budynku znajdą się 53 lofty, natomiast w drugim, mniejszym zaprojektowano 23 mieszkania. Dodatkowo na parterze budynku powstaną 4 lokale handlowo-usługowe. Lofty będą różnej wielkości, powierzchnia najmniejszych wyniesie 30 m kw., największych około 100 m kw. Każdy z nich ma mieć balkon lub taras.

Tuż obok powstaje budynek New Line. Obiekt został tak zaprojektowany, aby klimatem nawiązywał do sąsiadujących z nim loftów. Mają temu pomóc wysokie stropy oraz wykorzystanie do wykończenia budynku oryginalnych materiałów ze starej fabryki papieru. W budynku New Line znajdą się 53 mieszkania. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wrocław rozpoczyna przygodę z loftami. Mieszkania powstaną w dawnej fabryce papieru