Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza hotelu Nobu w Warszawie. Połączenie japońskiego minimalizmu i estetyki art deco

Mat. prasowe/red. WG

Jak wyglądają wnętrza warszawskiego hotelu Nobu, zaprojektowanego przez Medusa Group? Architekci połączyli style, tworząc niebanalna i harmonijną przestrzeń.

Hotel Nobu w Warszawie. Proj. Medusa Group
Hotel Nobu w Warszawie. Proj. Medusa Group
Fot. mat. prasowe LG

Na początku sierpnia w Warszawie otwarto pierwszy w Polsce hotel luksusowej sieci Nobu, założonej przez Roberta De Niro oraz wspólników: słynnego mistrza sushi Nobuyuki Matsuhisa i Meira Tepera.

Hotel Nobu składa się z dwóch części - przedwojennej kamienicy (w której do niedawna mieścił się luksusowy hotel Rialto) i nowoczesnej bryły projektu Medusa Goup, wypełniającej wąską, trójkątną działkę u zbiegu ulic Wilczej i Koszykowej. Więcej o bryle hotelu Nobu przeczytacie tu>>

Hotel Nobu - wnętrza

Hotelowe wnętrza łączyć miały nowoczesność budynku projektu Medusa Group z klimatem art deco dawnego hotelu Rialto. Nad projektem wnętrz w nowo wybudowanej części pracowała pracownia Medusa Group, podczas gdy w dawnym Rialto – pracownia architektoniczna de novo. Przestrzenie te różnią się od siebie stylistyką i wykorzystanymi materiałami, ale ich kontrastowe połączenie nie razi, a intryguje. Nowoczesna, wzorzysta wykładzina, sufit Baffle i beton architektoniczny na ścianie stykają się z drewnianym parkietem i czarną wykładziną oraz czarnym sufitem GK, a także czarną tapetą. Zespół Tétris pracował nad wykończeniem pokoi w obu częściach inwestycji Tacit Investment.

To bardzo ciekawy i różnorodny projekt, przy którym pracowaliśmy z wykorzystaniem odmiennych materiałów. W nowej części zamontowaliśmy ponad 1300 mkw deski podłogowej i niemal 1000 mkw płyt ze spieków kwarcowych, podczas gdy w części po hotelu Rialto prawie 800 mb tapet. W ciągu 10 miesięcy trwania prac przygotowaliśmy dla gości Nobu Hotel Warsaw 81 pokoi, w czternastu typach, o wysokim standardzie wykończenia. Aż miło teraz patrzeć na efekt tych działań, wszystkie projektowe wyzwania, jak np. szklane sufity dziś cieszą oko.

mówi Małgorzata Kowalska, Project Manager Assistant w Tétris

Nobu Hotel Warsaw ma 117 pokoi. Wnętrza to połączenie różnych materiałów i faktur - surowego betonu, miękkiego drewna czy eleganckiego trawertynu. Dopełnieniem są starannie dobrane prace polskich artystów z prestiżowej kolekcji Jankilevitsch.

Zadbano tu o wszystkie detale. Jeden z telewizorów LG 4K w apartamencie prezydenckim został zamontowany na specjalnej platformie. Telewizor można więc ukryć, chowając go pod sufitem. Sprzęt całkowicie wtapia się w elegancki wystrój hotelu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza hotelu Nobu w Warszawie. Połączenie japońskiego minimalizmu i estetyki art deco