Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wręczenie nagród w konkursie „Paradyż Designers”

mat. prasowe

Piątego kwietnia w warszawskim Hotelu Bristol odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Paradyż Designers”. Do jego pierwszej edycji pod ocenę Jury trafiło aż 2159 projektów o niezwykłej wrażliwości projektowej, wyrażonej w niekonwencjonalnym podejściu do urządzania wnętrz. Nagrodę główną w postaci 30 tysięcy złotych otrzymał architekt Paweł Szczygieł, założyciel i CEO gdańskiej pracowni POTEarchitekci.

Laureaci Konkursu Paradyż Designers
Laureaci Konkursu Paradyż Designers
Fot. Jacek Kurnikowski AKPA

Konkurs miał zachęcić do kreatywnego, nieszablonowego i niebanalnego zastosowania kolekcji autorstwa Gosi Baczyńskiej. Zadanie polegało na stworzeniu wizualizacji 3D aranżacji dowolnego wnętrza do 80 m kw. z wykorzystaniem płytek ceramicznych zaprojektowanych przez światowej sławy projektantkę. Zwycięzcą konkursu został architekt Paweł Szczygieł, który otrzymał statuetkę i nagrodę w główną w wysokości 30 tysięcy złotych.

- Gdy zobaczyłem całą piękną i bogatą kolekcję płytek Paradyża, natychmiast miałem mnóstwo pomysłów. Ciężko było mi wybrać jeden, ponieważ te płytki są naprawdę fajne. Postanowiłem podejść do mojej pracy, jak do tworzenia plakatu, a nie projektu wnętrza. Główną inspiracją była płytka z efektem imitacji fali wodnej. Wybrałem projekt butiku modowego, ponieważ zawsze chciałem zaprojektować taki mały, ekskluzywny butik premium. Zależało mi na nowoczesnej, ale jednocześnie ponadczasowej tonacji – zastosowałem beże idące w bardzo jasne, czyste barwy - powiedział zwycięzca konkursu, Paweł Szczygieł.

Nagrodę 20 tysięcy złotych i drugie miejsce zajął mieszkający w Nowej Zelandii Michał Wiak, a trzecie miejsce przypadło Weronice Walasz z nagrodą 10 tysięcy złotych.

Wyróżnienia otrzymały Joanna Mórawska i Kamila Warda, a nagroda specjalna w postaci stworzenia unikalnej kreacji modowej wspólnie z artystką trafiła do rąk Danuty Konicznej. W konkursie Paradyż Designers głosować mogli także internauci. Nagrodę publiczności i 5 tysięcy złotych przyznano Angelice Grzyb.

Podczas gali w pięknych wnętrzach Hotelu Bristol odbyła się także bardzo merytoryczna i interesująca rozmowa z członkami jury, w składzie którego zasiedli:

 • Gosia Baczyńska - znana i ceniona projektantka mody,
 • Andrzej Pągowski - artysta grafik, kultowy twórca plakatów,
 • Julia Kuczyńska Maffashion - blogerka modowa, influencerka,
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys - partner APA Wojciechowski, Wiceprezes SARP,
 • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc - redaktor naczelna "Dobre Wnętrze", „M jak Mieszkanie” i urzadzamy.pl,
 • Anna Grużewska - redaktor naczelna "Czas na Wnętrze",
 • Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury,
 • Piotr Kędzierski, dziennikarz, gospodarz znanych audycji,
 • dr Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka i członkini Zarządu Ceramiki Paradyż. 

Zaproszeni na scenę goście, których łączy kreatywne i nietuzinkowe podejście do procesu tworzenia, podzielili się swoimi opiniami odnośnie poziomu nadesłanych projektów, a także przebiegu obrad i dokonanych przez siebie wyborów.

- Podczas obrad jury zwracałam uwagę na to, jak uczestnicy konkursu wykorzystywali płytki, jak je łączyli, jak używali. Ważny był dla mnie także projekt, czyli wizualizacja i estetyka - powiedziała Gosia Baczyńska, przewodnicząca Jury.

- To niezwykle interesująca kolekcja płytek ceramicznych, które można wykorzystywać zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych - dodała Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna "Dobre Wnętrze", „M jak Mieszkanie” i urzadzamy.pl.

- Jako członek jury zwracałem uwagę przede wszystkim na to, jak uczestnicy konkursu poradzili sobie z wyobraźnią Gosi Baczyńskiej. Gosię znam od wielu lat i muszę przyznać, że na mnie samym ta kolekcja zrobiła potężne wrażenie. Szukałem w pracach konkursowych czegoś, co by mnie zaskoczyło, bo projekty Gosi stworzyły ogromne możliwości dla uczestników konkursu - powiedział Andrzej Pągowski.

- Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dyskusja podczas obrad jury była bardzo intensywna, towarzyszyły jej ogromne emocje. Wybrane prace w niezwykle kreatywny sposób łączą w sobie niezwykły świat designu i wielkiej mody. Każdy projekt był zaskakujący, każdy wydobywał z naszych kolekcji inne istotne niuanse. Zwycięzca jednak mógł być tylko jednej – jeszcze raz serdecznie gratuluję panu Pawłowi Szczygłowi, jak i wszystkim pozostałym laureatom - podsumowała dr Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka i członkini Zarządu Ceramiki Paradyż.

Uroczyste spotkanie z laureatami i członkami jury poprowadzili Dyrektor Marketingu Dominika Traczyk oraz Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż, Tomasz Popielawski. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy, Ceramika Paradyż będzie nadal aktywnie wspierać środowisko architektów i projektantów w twórczym i odważnym podejściu do stosowania produktów ceramicznych we wnętrzach. Nie tylko wdrażając kolejne wyjątkowe kolekcje, organizując szkolenia i warsztaty, ale podejmując takie inicjatywy, jak konkurs Paradyż Designers. Start drugiej edycji zaplanowano w drugiej połowie roku.

  Więcej o:

Skomentuj:

Wręczenie nagród w konkursie „Paradyż Designers”