Wręczenie nagród w konkursie „Paradyż Designers”
Piątego kwietnia w warszawskim Hotelu Bristol odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Paradyż Designers”. Do jego pierwszej edycji pod ocenę Jury trafiło aż 2159 projektów o niezwykłej wrażliwości projektowej, wyrażonej w niekonwencjonalnym podejściu do urządzania wnętrz. Nagrodę główną w postaci 30 tysięcy złotych otrzymał architekt Paweł Szczygieł, założyciel i CEO gdańskiej pracowni POTEarchitekci.
Konkurs miał zachęcić do kreatywnego, nieszablonowego i niebanalnego zastosowania kolekcji autorstwa Gosi Baczyńskiej. Zadanie polegało na stworzeniu wizualizacji 3D aranżacji dowolnego wnętrza do 80 m kw. z wykorzystaniem płytek ceramicznych zaprojektowanych przez światowej sławy projektantkę. Zwycięzcą konkursu został architekt Paweł Szczygieł, który otrzymał statuetkę i nagrodę w główną w wysokości 30 tysięcy złotych.
- Gdy zobaczyłem całą piękną i bogatą kolekcję płytek Paradyża, natychmiast miałem mnóstwo pomysłów. Ciężko było mi wybrać jeden, ponieważ te płytki są naprawdę fajne. Postanowiłem podejść do mojej pracy, jak do tworzenia plakatu, a nie projektu wnętrza. Główną inspiracją była płytka z efektem imitacji fali wodnej. Wybrałem projekt butiku modowego, ponieważ zawsze chciałem zaprojektować taki mały, ekskluzywny butik premium. Zależało mi na nowoczesnej, ale jednocześnie ponadczasowej tonacji – zastosowałem beże idące w bardzo jasne, czyste barwy - powiedział zwycięzca konkursu, Paweł Szczygieł.
Nagrodę 20 tysięcy złotych i drugie miejsce zajął mieszkający w Nowej Zelandii Michał Wiak, a trzecie miejsce przypadło Weronice Walasz z nagrodą 10 tysięcy złotych.
Wyróżnienia otrzymały Joanna Mórawska i Kamila Warda, a nagroda specjalna w postaci stworzenia unikalnej kreacji modowej wspólnie z artystką trafiła do rąk Danuty Konicznej. W konkursie Paradyż Designers głosować mogli także internauci. Nagrodę publiczności i 5 tysięcy złotych przyznano Angelice Grzyb.
Podczas gali w pięknych wnętrzach Hotelu Bristol odbyła się także bardzo merytoryczna i interesująca rozmowa z członkami jury, w składzie którego zasiedli:
- Gosia Baczyńska - znana i ceniona projektantka mody,
- Andrzej Pągowski - artysta grafik, kultowy twórca plakatów,
- Julia Kuczyńska Maffashion - blogerka modowa, influencerka,
- Agnieszka Kalinowska-Sołtys - partner APA Wojciechowski, Wiceprezes SARP,
- Agnieszka Gruszczyńska-Hyc - redaktor naczelna "Dobre Wnętrze", „M jak Mieszkanie” i urzadzamy.pl,
- Anna Grużewska - redaktor naczelna "Czas na Wnętrze",
- Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury,
- Piotr Kędzierski, dziennikarz, gospodarz znanych audycji,
- dr Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka i członkini Zarządu Ceramiki Paradyż.
Zaproszeni na scenę goście, których łączy kreatywne i nietuzinkowe podejście do procesu tworzenia, podzielili się swoimi opiniami odnośnie poziomu nadesłanych projektów, a także przebiegu obrad i dokonanych przez siebie wyborów.
- Podczas obrad jury zwracałam uwagę na to, jak uczestnicy konkursu wykorzystywali płytki, jak je łączyli, jak używali. Ważny był dla mnie także projekt, czyli wizualizacja i estetyka - powiedziała Gosia Baczyńska, przewodnicząca Jury.
- To niezwykle interesująca kolekcja płytek ceramicznych, które można wykorzystywać zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych - dodała Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna "Dobre Wnętrze", „M jak Mieszkanie” i urzadzamy.pl.
- Jako członek jury zwracałem uwagę przede wszystkim na to, jak uczestnicy konkursu poradzili sobie z wyobraźnią Gosi Baczyńskiej. Gosię znam od wielu lat i muszę przyznać, że na mnie samym ta kolekcja zrobiła potężne wrażenie. Szukałem w pracach konkursowych czegoś, co by mnie zaskoczyło, bo projekty Gosi stworzyły ogromne możliwości dla uczestników konkursu - powiedział Andrzej Pągowski.
- Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dyskusja podczas obrad jury była bardzo intensywna, towarzyszyły jej ogromne emocje. Wybrane prace w niezwykle kreatywny sposób łączą w sobie niezwykły świat designu i wielkiej mody. Każdy projekt był zaskakujący, każdy wydobywał z naszych kolekcji inne istotne niuanse. Zwycięzca jednak mógł być tylko jednej – jeszcze raz serdecznie gratuluję panu Pawłowi Szczygłowi, jak i wszystkim pozostałym laureatom - podsumowała dr Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka i członkini Zarządu Ceramiki Paradyż.
Uroczyste spotkanie z laureatami i członkami jury poprowadzili Dyrektor Marketingu Dominika Traczyk oraz Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż, Tomasz Popielawski. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy, Ceramika Paradyż będzie nadal aktywnie wspierać środowisko architektów i projektantów w twórczym i odważnym podejściu do stosowania produktów ceramicznych we wnętrzach. Nie tylko wdrażając kolejne wyjątkowe kolekcje, organizując szkolenia i warsztaty, ale podejmując takie inicjatywy, jak konkurs Paradyż Designers. Start drugiej edycji zaplanowano w drugiej połowie roku.
- Więcej o:
Czwarta edycja TRŁ WROCŁAW! już 5-6 października 2024 r.
Więcej niż 110 000 zł. Patroni Konkursu Wnętrze Roku SAW mnożą nagrody, a dotychczasowi Laureaci zdradzają, co jeszcze daje zwycięstwo
Ponowne Powitanie Pegazów. Skubią trawę na Polu Mokotowskim, tuż przy siedzibie Biblioteki Narodowej
Warszawa światową stolicą wizualizacji podczas World Viz Fest
Znamy wyniki 7. edycji konkursu Dyplom z Archicadem. Zobaczcie najlepsze prace
Geberit zaprasza na targi ARCHITECT@WORK Gdańsk
Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT 21-22 września - EXPO XXI w Warszawie
Ścieżka sensoryczna w Pałacu Kultuty i Nauki. To pomysł IKEA