Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zamek Topacz

C.

Dolny Śląsk to region, który kryje mnóstwo atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy pieszych wędrówek, jak i zabytków. Na ostatnich w regionie czeka mnóstwo pałaców i zamków. Wiele z nich w ciągu ostatnich kilkunastu lat zostało wyremontowanych, w ich wnętrzach mieszczą się luksusowe hotele, restauracje i centra SPA. Jednym z nich jest Zamek Topacz – jeden z obiektów znajdujących się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców. Na odwiedzających go zarówno młodszych, jak i starszych gości czeka moc atrakcji.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
Traveller70/Shutterstock

Kilka słów o historii Zamku Topacz

Zamek Topacz ma długą, bo sięgającą XIV wieku historię. Jego początkiem była zbudowana na planie kwadratu wieża obronno-mieszkalna. Pierwszym znanym z imienia i nazwiska właścicielem Zamku Topacz był Heinrich von Vogt. To właśnie on zlecił dobudowanie do wieży budynku w stylu renesansowym. Przez cały czas swojego istnienia ten szczycący się XIV wieczną historią zamek pełnił funkcje mieszkalne, nigdy nie był wykorzystywany jako twierdza. To przypuszczalnie dzięki temu omijały go wojenne zawieruchy, nie został zniszczony nawet w czasie drugiej wojny światowej.

Po zakończeniu działań wojennych w zamku znajdował się zakład wychowawczy, a następnie ośrodki rolnicze. Żaden z właścicieli nie był zainteresowany remontem zamku, sytuacja uległa zmianie w 2002 roku, gdy zamek trafił w prywatne ręce. Nowi właściciele przywrócili mu dawny blask i zamienili go w luksusowy hotel. Dodatkowo na Zamku Topacz na odwiedzających go gości czeka restauracja, przepiękne rozległe ogrody, korty tenisowe, plaża i ścieżki rowerowe. Mieści się w nim także Muzeum Motoryzacji. Wejście do kompleksu prowadzi przez główną bramę.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
Ksenia Kovzolovych/Shutterstock

Gdzie położony jest Zamek Topacz?

Zamek Topacz resort SPA wyróżnia się bardzo dogodnym położeniem. Od centrum Dolnego Śląska, Wrocławia dzieli go zaledwie dwadzieścia kilometrów. Położony jest w miejscowości Ślęza przy ulicy Templariuszy 1. Do zamku można dogodnie dojechać nie tylko ze stolicy regionu. Miejscowość Ślęza leży w odległości dwóch kilometrów od autostrady A4 i obwodnicy Wrocławia. Ponadto w stolicy regionu znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy imienia Mikołaja Kopernika. Zamek Topacz zaczął przyjmować pierwszych gości w 2011 roku. To wyjątkowe miejsce zaprasza gości przez cały rok. Wyróżnia się niezwykle bogatą ofertą i jest obiektem odznaczającym się nowoczesnym luksusem, a opinie gości są bardzo dobre.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
Kati Lenart/Shutterstock

Na jakie udogodnienia mogą liczyć goście na zamku Topacz?

Obiekt to udane połączenie zamkowego klimatu z nowoczesnością. Na hotelowych gości czekają komfortowo urządzone, klimatyzowane pokoje i apartamenty. Znajdują się one w sześciu budynkach, z których każdy nosi nazwę wskazującą na jego pierwotne przeznaczenie. Goście mogą więc zamieszkać w pokoju bądź apartamencie znajdującym się w:-Rządcówce;-Spichlerzu;-Oficynie;-Stajni;-Domku Ogrodnika.We wszystkich pokojach do dyspozycji gości są zestawy do parzenia kawy i herbaty. Budynek główny został przeznaczony na centrum SPA. Strefa wellness ma naprawdę wiele do zaoferowania, goście mogą w niej skorzystać z krytego basenu, suchej i parowej sauny.

Do ich dyspozycji jest też pięć salonów SPA oferujących zabiegi z zakresu gemmologii oraz spersonalizowane zabiegi Marii Galland. Korytarze, które prowadzą do gabinetów zabiegowych zostały przez właścicieli zamienione w  galerie sztuki. Nie więc nic dziwnego w tym, że obiekt nosi też nazwę Topacz resort SPA. W zamku Topacz coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji – jak już wspominaliśmy, mieści się w nim Muzeum Motoryzacji, w którym można podziwiać ponad sto pojazdów wyprodukowanych w Polsce w okresie międzywojennym oraz w czasie PRL-u. Ponadto muzeum posiada bogatą kolekcję samochodów marki Rolls Royce & Bentley. W hotelu mile widziane są rodziny z dziećmi.

Z myślą o najmłodszych gościach na terenie kompleksu hotelowego zostały przygotowane bezpieczne place zabaw. Hotelowa restauracja z myślą o dzieciach przygotowuje specjalne menu – oczywiście serwuje też potrawy dla dorosłych. W menu są dania kuchni polskie i międzynarodowej. Topacz to doskonałe miejsce dla miłośników aktywności fizycznej. Kompleks dysponuje ścieżkami rowerowymi,   kortami tenisowymi (dwoma krytymi i dwoma na świeżym powietrzu), polem golfowym. Istnieje też możliwość skorzystania z nauki pływania. Zadbany teren zachęca do spacerów, a pokoje spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
Kati Lenart/Shutterstock

Bajkowy Park Iluminacji na Zamku Topacz

Jedną z największych atrakcji Zamku Topacz jest park iluminacji. Lumina Park to miejsce, w którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale też dorośli. Normalny bilet do parku iluminacji od czwartku do piątku kosztował w 2022 roku trzydzieści jeden złotych, a ulgowy dwadzieścia siedem zł. Bilet rodzinny kosztował sto pięć złotych, obowiązywał on dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci albo dla jednej osoby dorosłej z trójką dzieci. Był on również dostępny dla posiadaczy karty dużej rodziny. Bilety wstępu od piątku do niedzieli były droższe. Z uroku parku bez przeszkód mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Mile widziane były też osoby z psami na smyczy. Godziny otwarcia zależne są od zachodu słońca.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
Kati Lenart/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Zamek Topacz