Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zielony Weteran. Przygarnij rośliny, które zdobiły warszawskie biurowce

Redakcja Pressland/WG

Zielony Weteran to cykliczna akcja organizowana przez firmę Florabo, zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem aranżacji roślinnych do wnętrz. Za grosze można kupić rośliny, które wiele lat "pracowały" w biurowcach, bankach i urzędach. Kolejna akcja odbędzie się już 5 października podczas Tagu Śniadaniowego na warszawskim Żoliborzu.

Akcja Zielony Weteran
Akcja Zielony Weteran
Fot. FB Florabo - zdjęcie z akcji Zielony Weteran

Do tego, że rośliny w biurach są bardzo potrzebne, nie musimy nikogo przekonywać. Oczyszczają powietrze i sprawiają, że miejsce pracy jest po prostu przyjemniejsze. Firma Florabo, zajmująca się roślinnością w wielu pomieszczeniach biurowych na terenie całej Polski, daje "wysłużonym" roślinom drugie życie. Na każdy projekt aranżacji roślinnej Florabo daje gwarancje pielęgnacyjną. Niektóre rośliny wymieniane zostają na nowe. "Emerytowane" skrzydłokwiaty, monstery czy palmy trafiają do pracowni Florabo. Tam są "odratowywane" i... dostają nowe życie. Jednak co zrobić, gdy roślin które "przeszły korporację" jest już bardzo dużo? Tak właśnie narodził się pomysł na akcję Zielony Weteran.

Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce w styczniu 2019 roku. Na fanpage'u Florabo pojawił się wtedy wpis:

„W naszym roślinnym magazynie zgromadziło się mnóstwo roślin, które dzielnie pracowały, oczyszczając powietrze w przestrzeniach biurowych. Teraz pragniemy znaleźć im nowych właścicieli, którzy obdarzą ich domową opieką”.

Zaskoczyło. Chętnych na dorodną, odchowaną, zdrową roślinę było bardzo wielu.

Rośliny "po przejściach" można kupić w showroomie Florabo przy ul. Rydygiera 8 w Warszawie. Pracownicy służą profesjonalnymi radami dotyczącymi pielęgnacji konkretnych okazów. Firma organizuje także cykliczne wydarzenia, o których informuje na swoim facebookowym profilu. Kolejne odbędzie się już 5 października podczas Targu Śniadaniowego na warszawskim Żoliborzu. Na miejscu będzie można przesadzić roślinkę pod okiem profesjonalisty - dostępne będą doniczki i ziemia.

Florabo gratulujemy świetnej akcji, a Was zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej tu>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Zielony Weteran. Przygarnij rośliny, które zdobiły warszawskie biurowce