Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom otwarty na jezioro. Zielony dach służy za dodatkowy taras widokowy

red

Ten dom zaprojektowany na 3-hektarowej działce nad jednym z Warmińskich jezior dzięki szczególnemu ukształtowaniu bryły doskonale wpisuje się w otaczającą przestrzeń. Płaski dach stanowi też dodatkowy taras, który daje jeszcze szerszą perspektywę widokową na pobliskie jezioro.

Nachylenie działki w stronę jeziora umożliwiło wkomponowanie domu w otaczający teren. od strony drogi widoczny jest jedynie zielony dwuspadowy dach, który tworzy iluzję naturalnego wzniesienia. Nad pozostała częścią domu dach jest płaski i tworzy naturalną kontynuację ogrodu z perspektywą widokową na sąsiednie jezioro.

Parter domu został zorganizowany wokół wewnętrznego atrium. Przeszklone ściany domu można zupełnie otworzyć. Takie rozwiązania dały możliwość zależnie od potrzeb albo całkowitej izolacji od otoczenia i swobodnego korzystania z części rekreacyjnych, albo stworzenia jednej wspólnej przestrzeni zintegrowanego ogrodu, wnętrz mieszkalnych oraz atrium.

Sypialnie zostały zlokalizowane na pierwszym piętrze pod dwuspadowym dachem. Jego przesunięcie względem parteru spowodowało, że dom wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Z części nocnej zaprojektowano też bezpośrednie zejście do wewnętrznego atrium pozwalające na miłe powitanie każdego dnia. Szczyty mają konstrukcję stalową z drewnianymi elementami - całość nawiązuje do tradycyjnej architektury warmińskiej.

Zaprojektowany przez Przemek Olczyk Mobius Architekci dom Green Line wpisuje się w ukształtowanie terenu, otwiera się na otaczający krajobraz oraz kształtuje swoją własną wewnętrzną przestrzeń cały czas pamiętając o różnych potrzebach właścicieli.

Skomentuj:

Dom otwarty na jezioro. Zielony dach służy za dodatkowy taras widokowy