Biodegradowalny materiał z sosnowych igieł - alternatywa dla plastiku
Guarav MK Wali z Indii przerobił sosnowe igły na materiał, który może być wykorzystywany np. do produkcji opakowań. Cheer Project to świetne połączenie nauki, ekologi i rzemiosła.

Nadmiar plastiku stał się globalnym problemem. Naukowcy szacują, że jeśli nie zrobimy nic, do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Na całym świecie poszukiwane są alternatywy dla tego najpopularniejszego dziś tworzywa.
A gdyby tak do tworzenia opakowań wykorzystywać sosnowe igły? Ten ciekawy projekt zaprezentował niedawno Gaurav MK Wali. Pochodzący z Indii projektant stworzył materiał w 100% naturalny i biodegradowalny, odporny na wilgoć i wysokie temperatury.

Pomysł powstał na północy Indii. Stany Himachal Pradesh i Uttarakhand pokryte są w większości gęstymi sosnowymi lasami. "Cheer Project" zakłada zbieranie suchych sosnowych igieł i przerabianie ich na kompozyt. Igły są zgniatane a ich włókna rozdzielane. Następnie dodawane są naturalne środki wiążące i woski. Tak powstały materiał można dowolnie formować oraz barwić (barwnikami z miejscowych przypraw i warzyw).

Gaurav MK Wali chce zaangażować w projekt lokalną społeczność z północy Indii. Lokalni rzemieślnicy mogliby znaleźć zatrudnienie przy tworzeniu przedmiotów z tego wyjątkowego materiału.
Ekologia od Fostera
Sztuka, styl industrialny i ekologia w nowych wnętrzach pracowni Tremend
Zielone przystanki w Siemiatyczach. Miasto postawiło je w 2017 roku
Białystok będzie miał zielone przystanki
Kasia Rysiak i Agnieszka Wach zaprojektowały minimalistyczne szachy A00 w duchu Bauhausu
Nolla - domek letniskowy po fińsku
Karim Rashid zaprojektował kolekcję Sakred dla KROSNO D'SIGN. Szkło od poety plastiku
Polska. Plakaty Ryszarda Kai - wystawa na TRŁ Print!