Betonowa arka Roberta Koniecznego gotowa

12.07.2013 16:13
Dom

Dom "Arka" Roberta Koniecznego (fot. KWK PROMES)

Arka Koniecznego powstała we wsi Brenna koło Cieszyna. Dom jest nietypowy, dlatego, że niemal cały zbudowany jest z betonu. Co go jeszcze wyróżnia to... dwa dachy. Architekt znany jest ze stosowania nietypowych rozwiązań, które później wielu podziwia. Czy jego prywatny dom też zachwyci?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (110)
Betonowa arka Roberta Koniecznego gotowa
Zaloguj się
 • Gość: er

  Oceniono 71 razy 41

  domek sam w sobie ok, ale lokalizacja? tragedia, gdzie tu globalne myślenie o urbanistyce, gdzie plan miejscowy! wyobraźcie sobie, że każdy buduje domek na zboczu góry, nie w skupisku tylko tam gdzie działeczkę sobie kupił a potem do każdego tego domku ciągnie sieci, drogi dojazdowe etc....paranoja.

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 35 razy 25

  Być może powinno zachwycać, ale jednak nie zachwyca.

 • malkontent69

  Oceniono 37 razy 21

  Pryszcz na twarzy gór. Zamożny człowiek wymarzył sobie domek na zboczu, w ciekawym miejscu, ale już nie obchodzi go, że psuje w ten sposób krajobraz na całe dziesięciolecia(w wypadku takiej betonowej konstrukcji pewnie na całe wieki). W takim miejscu tylko coś idealnie wpisującego się w krajobraz, a to jest wielki czerwony pryszcz na środku czoła.

 • Gość: pogromca betonu

  Oceniono 26 razy 20

  świetna bryła, ale nie kupuję tej całej gadki o nowoczesnym kamieniu. Po prostu kupa betonu na środku działki w górach. Kto dał na to pozwolenie na budowę - wiem, nazwisko Konieczny czyni cuda. Cóż, świetny architekt też może dać ciała.

 • Gość: Gość

  Oceniono 46 razy 20

  Chętnie oddał bym tam narty do naostrzenia i woskowania. Dużo szumu o kawał oderwanego od otoczenia betonu

 • Gość: RAPH

  Oceniono 26 razy 18

  znowu takie dodawanie ideologii... teraz o odwroconym dachu :) na takie podciecie budynku mozna wpasc bez tej calej otoczki, po co odwracac dachy i kombinowac zeby na to wpasc, w sumie na stoku to dosc logiczne, ze taka forma moze powstac... ale projekt ok, troche to szukanie idei na sile mnie irytuje, w takim cudownym konteksice idea jest otoczenie, intuicyjnie mozna zaprojektowac rzecz, ktora bedzie siedzec dobrze

 • Gość: konti

  Oceniono 26 razy 16

  jedno zdjęcie..żanada ze strony bryły.
  nasz znakomity architekt, faktycznie, trochę się skompromitował hołdując takiej urbanistyce!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX