Street art na klatkach schodowych. Hit czy kit?

Warszawskie osiedle Woronicza Qbik swoje najciekawsze oblicze ukryło we wnętrzach. Pracownia Muralist zmieniła ściany klatek schodowych w street-artowe murale, podoba wam się taki wystrój?

Betonowe klatki schodowe w Qbiku ozdobiono kolorowymi malunkami. Mają one nawiązywać do street-artu, który towarzyszy mieszkańcom miast każdego dnia. Oblicze ścian zmieniła pracownia Muralist, która chciała w ten sposób przełamać postrzeganie wspólnych przestrzeni (korytarzy, klatek schodowych, patio i ogródka) jako miejsc niczyich i bezbarwnych.

Artyści wykorzystując surowe i proste wnętrze Qbika chcieli nawiązać do pierwszych nowojorskich loftów z lat 60. ubiegłego wieku, które powstawały w opuszczonych budynkach postindustrialnych jako przestrzenie do mieszkania i sztuki.

STREET ART na klatkach schodowych kompleksu Woronicza Qbik w Warszawie.Mural inspirowany twórczością Piet Mondriana

Pomalowano w sumie 350 ścian w o łącznej powierzchni około 3000 mkw. Każda z 11 klatek została opracowana według własnego tematu przewodniego. Możemy zatem odnaleźć motywy bliskie malarstwu Roya Lichtensteina, które tworzą rozpięty na 14 pięter komiks. Na innych ścianach powstały zestawienia prostych form i podstawowych barw w stylu Pieta Mondriana, a w jednej z klatek - malunki inspirowane abstrakcyjną twórczością Joana Miró kojarząca się z dziecięcymi rysunkami.

Apartamentowiec Woronicza Qbik w Warszawie.Woronicza Qbik

Trzy klatki schodowe prezentują typowo street-artowe murale z motywami industrialnymi - tryby i maszyny wymalowane w technice graffiti. W te malunki wkomponowane zostały oznaczenia pięter. Na zasadzie kontrapunktu do „przemysłowej” stylistyki w innym miejscu pojawia się subtelny motyw brzóz i wzlatujących ptaków.

ZDJĘCIA>>

street

Podoba wam się taki "kontrolowany" street art?

Street art w apartamentowcu Woronicza Qbik:
Więcej o:
Komentarze (7)
Street art na klatkach schodowych. Hit czy kit?
Zaloguj się
 • Gość: Szczekacz

  Oceniono 9 razy 9

  Najwyraźniej kiedy brakuje pomysłu na pointę "artykułu" daje się ankietę "Hit czy Kit?"

 • Gość: K

  Oceniono 7 razy 5

  a gdzie tu street art?? czy wszystko co jest malowane na ścianie ma się tak nazywać?

 • Gość: adsas

  Oceniono 4 razy 4

  mimo wszystko, podoba sie

 • Gość: z

  Oceniono 3 razy 3

  szkoda, że autorzy nie pokusili się na oryginalność i "zainspirowali się" pracami zasłużonych artystów takich jak Jean Miro czy Roy Lichtenstein. Murale na klatkach to świetny pomysł, ale nie trzeba przerysowywać innych, żeby zrobić to dobrze.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Jest fajne, ciekawe i wzbogaca otoczenie człowieka. Miło się na to patrzy i z tym mieszka. B.Klimkiewicz.

 • Gość: polak

  Oceniono 2 razy -2

  ..gdyby namalowal to ktos znany w zakletym swiecie sztuki to takie malowidla kosztowaly by kilka milionow dolarow ..a ze jest to w bloku to ..tylko fajne malunki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX