Służewski Dom Kultury czeka na otwarcie! [ZDJĘCIA]

Zakończyły się główne prace budowlane. Dom kultury zostanie oficjalnie otwarty w grudniu, ale już teraz wygląda świetnie. Budynek jest finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2013!

Początki budynku sięgają 2008 r., kiedy to odbył się konkurs na projekt Służewskiego Domu Kultury. Zwyciężyły wtedy pracownie WWAA oraz 137 Kilo Architekci. Służewski Dom Kultury przypomina skupisko wolnostojących, rozrzuconych w przestrzeni drewnianych chatek. Architekci zaprojektowali go tak, że w podziemiach znalazły się pomieszczenia dla prowadzenia edukacyjnych zajęć. Będą w nich organizowane zajęcia plastyczne i warsztaty ceramiczne.

Na powierzchni w domkach znajdzie się między innymi klub literacki. Ma on być miejscem organizowania spotkań z pisarzami i aktorami. W jednej z chatek mieścić się będzie administracja instytucji.

Budynki Służewskiego Domu Kultury pokryto deskami z modrzewia syberyjskiego, jednak dużą część fasady stanowi szkło. Ma ono zapewniać optymalny dopływ światła do wnętrz, co ma duże znaczenie w przypadku np. pomieszczenia plastycznego. Otwarcie całego obiektu prawdopodobnie nastąpi w grudniu tego roku.

 

ZDJĘCIA>>>

 

Zdjęcia oglądacie dzięki uprzejmości Wojtka Guraka, www.bywojtek.net

Więcej o:
Komentarze (19)
Służewski Dom Kultury czeka na otwarcie! [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: Małgorzata z miasta.

  Oceniono 24 razy 6

  wwa wwa wwa wwa.... na razie pierwsza realizacja. a głośno o nich jakby pół stolicy zbudowali. hahaha....

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 12 razy 4

  Zadarłam z architektami. JAK MIŁO ; )
  teraz cała ELYTA WARSIAWSKA będzie na mnie napieprzać.
  Przyzwyczaiłam się już!.

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 15 razy 3

  Elementem najbardziej rzucającym się w oczy na zdjęciach są ... PIORUNOCHRONY!

 • Gość: baad

  Oceniono 1 raz 1

  Przepięknie wkomponowana odgromówka ;-)

 • Gość: mieszczka

  Oceniono 9 razy 1

  Nareszcie jakis budynek wykorzystujacy drewno, ktorego mamy pod dostatkiem. Obsmiewane z braku zrozumienia i znajomosci swiata "chatki" czyli domki finskie (wlasciwie szwedzkie) maja czesto wlasnie takie wykorzystanie. Malgorzata i inni wpisujacy sie tutaj wykazuja sie kompleksem wsi, sadza, ze drewno moze i powinno byc uzywane jedynie na wsi. Noworysze warszawscy chyba. Swietna architektura, ladnie wpisuje sie w to blokowe otoczenie - troche je pomniejsza. Oni chcieliby tego Chrysrusa ze swietochlowic pewnie? Bo pisowy lud "dziadostaw nie lubi" - on nim czesto jest.

 • Gość: gość

  Oceniono 6 razy 0

  Budynki i teren widziałam w rzeczywistości- są przepiękne i fantastycznie współgrają z otoczeniem. Sztuka nowoczesna, nienachalna, prosta w formie, oryginalna w wyrazie. Bardzo zazdroszczę Służewiakom takiego obiektu, a włodarzom gratuluję odwagi i niekonwencjonalności w podejmowaniu decyzji i działaniu. Jest to miejsce, gdzie z pewnością będę dowozić dzieci z sąsiedniej dzielnicy, żeby oswajały się z pięknem w naszym chaotycznym mieście Warszawa i kształtowały swój zmysł smaku. Brawo, brawo!

 • Gość: ten który wie

  Oceniono 10 razy 0

  beznadziejne! ...nie, nie, nie, pomyliło mi się, bardzo dobre! hmmm... ale dlaczego wiejskie domki w mieście..? artystyczna prowokacja? czy "niemiasto" ta WAWA...? hehe, wszyscy wiedzą ale nikt nie powie.. ;)

 • Gość: arti-art

  Oceniono 9 razy -1

  MOCNE.

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 14 razy -2

  Słabe. Nie ma co podziwiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX