Rozbierają Hotel Centrum. Kiedyś był symbolem Łodzi

Ostatnich gości przyjął w czerwcu. Z panoramy miasta zniknie jeszcze w tym roku

Hotel Centrum znajduje się przy ul. Kilińskiego. Decyzja o jego rozbiórce zapadła w czerwcu tego roku. Jego właściciel chce w tym miejscu zbudować nowy obiekt, który połączy w sobie funkcje biurowe, mieszkaniowe i handlowe. Rozbiórka budynku rozpoczęła się we wrześniu. Najpierw robotnicy wymontowali z budynku okna. Obiekt nie zostanie wysadzony w powietrze, jego rozbiórka będzie przebiegać stopniowo i zakończy się jeszcze w tym roku.

Hotel zbudowany został w 1976 r. Jego wysokość to 46 metrów. Obiekt miał 188 pokoi, 7 sal konferencyjnych, koktajlbar, kasyno, siłownię, saunę i salon fryzjerski. Jednocześnie mógł pomieścić nawet 265 osób. W czasach swojej świetności był jednym z najnowocześniejszych budynków w mieście. Nocowali tutaj uczestnicy Plenum KC PZPR, które odbyło się poza Warszawą i goście przybyli na otwarcie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Hotel Centrum W Łodzi w trakcie rozbiórki Hotel już bez okien (fot. UKasz Brodaty)

Z budynku korzystali też ludzie związani z filmem. Dla przybyłych na festiwal Camerimage gości wyremontowano ósme piętro, gdzie stworzono kilka apartamentów o podwyższonym standardzie. Jeden apartament powstał na życzenie reżysera Davida Lyncha. Nazwany on został jego imieniem i później cieszył się dużą popularnością.

 

czytaj więcej: lodz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Rozbierają Hotel Centrum. Kiedyś był symbolem Łodzi
Zaloguj się
 • Gość: a

  Oceniono 7 razy 7

  "czytaj więcej: lodz.gazeta.pl"

  To nie mozecie przekopiować całego tekstu tutaj? Poza tym tam sie artykuł ukazał w lipcu, a wy wrzucacie w październiku.Niezłe tempo macie...

 • Gość: K2

  Oceniono 14 razy 4

  To dziennikarze "Wybiórczej" jeszcze się nie przykuli łańcuchami żeby go ratować?
  Wszak to wiekopomne dzieło architektury!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX