Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowiec KREO w Krakowie. Uzyskał najwyższą oceną certyfikacji BREEAM

Mat. prasowe

KREO, najnowszy projekt biurowy Ghelamco w Krakowie, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. To kolejna inwestycja Ghelamco, która może poszczycić się tym certyfikatem z najwyższą możliwą oceną. Biurowiec otrzymał również precertyfikat WELL i Green Building Standard, a także jest w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

Biurowiec KREO w Krakowie. Proj. Q-arch
Biurowiec KREO w Krakowie. Proj. Q-arch
Fot. mat. prasowe Ghelamco

KREO w Krakowie

Ośmiopiętrowy biurowiec KREO, to najnowsza inwestycja Ghelamco w Krakowie. Projekt budynku powstał w krakowskiej pracowni architektonicznej Q-arch.  KREO zapewnia najemcom łatwe w aranżacji biura o powierzchni kondygnacji ponad 2,7 tys. mkw. Użytkownicy do swojej dyspozycji mają obszerny, zielony taras na dachu, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę Krakowa i Wawel.

W budynku znajduje się rozbudowana infrastruktura rowerowa, w tym parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki. Użytkownicy samochodów mogą korzystać z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem. W środku przewidziano również stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Zaletą krakowskiej inwestycji Ghelamco jest jej lokalizacja, która pozwala na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum Krakowa oraz gwarantuje bliskość historycznych dzielnic, takich jak Kazimierz czy Stare Podgórze. Położenie KREO zachęca jednocześnie do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerów – dojazd do Starego Miasta zajmuje nie więcej niż 15 minut.

Biurowiec uzyskał niedawno uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. Certyfikat przyznano w oparciu o schemat BREEAM International New Construction 2016. 

Do czego służy certyfikat BREEAM?

BREEAM to ogólnoświatowy, najstarszy i najbardziej znany niezależny system oceny budynków i projektów infrastrukturalnych. Akredytacja jest uznawana w całej branży jako wiodący standard. Oceniana jest m.in. jakość budynku, jego przyjazność dla środowiska naturalnego oraz komfort przebywających w nim ludzi, a ewaluacja dokonywana jest na każdym etapie realizacji projektu. Metodę opracowała organizacja Building Research Establishment (BRE) w Wielkiej Brytanii.

Ghelamco było pierwszym deweloperem w Polsce, który otrzymał certyfikat BREEAM dla swojego projektu. W 2010 uzyskał go biurowiec Trinity Park III na warszawskim Służewcu. Od tamtej pory wszystkie inwestycje biurowe dewelopera są certyfikowane w systemie BREEAM.
 
Po raz kolejny udowodniliśmy, że chcemy i potrafimy budować ekologiczne biurowce według najwyższych zachodnich standardów. KREO jest już naszym trzecim – po Warsaw UNIT i Wroniej 31 – budynkiem z certyfikatem BREEAM z najwyższą możliwą oceną Outstanding i na pewno nie ostatnim – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji odpowiadała firma Sweco Polska, która wspierała dewelopera w pozyskaniu certyfikatów także dla jego wcześniejszych realizacji.

Biurowiec KREO w Krakowie
Biurowiec KREO w Krakowie
Fot. mat. prasowe Ghelamco

KREO: wysoka efektywność energetyczna

Tym co jeszcze wyróżnia KREO jest jego niezwykle wysoka efektywność energetyczna. Biurowiec posiada ponad 31% niższe zużycie energii od budynku referencyjnego, zrealizowanego w oparciu o wymagania obowiązujących Warunków Technicznych, co potwierdza otrzymany certyfikat Green Building Standard.

Jednak BREEAM Outstanding i Green Building Standard to nie jedyne systemy, w jakich Ghelamco certyfikuje swój projekt w Krakowie. W kwietniu KREO otrzymał również precertyfikat WELL, który jest wstępnym potwierdzeniem działań docelowo prowadzących do uzyskania finalnego certyfikatu WELL, poświadczającego najwyższą troskę o zdrowie i komfort pracy użytkowników budynku. Ponadto, firma jako pierwszy deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej certyfikuje regionalną inwestycję w systemach SmartScore i WiredScore, które ocenią ją pod względem inteligentnych rozwiązań i zaawansowania technologicznego. KREO będzie też spełniał wymagania certyfikatu „Obiekt bez barier”, który potwierdzi jego pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biurowiec KREO w Krakowie. Uzyskał najwyższą oceną certyfikacji BREEAM