Stadion Miejski w Białymstoku gotowy

Jego projekt powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates

Konkurs na projekt nowego stadionu ogłoszony został w 2006 r. Wygrała go wtedy pracownia Stefana Kuryłowicza. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2010 r. i trwała cztery lata. Nowy stadion powstał w miejscu starego, którego inauguracja miała miejsce na początku lat 70. ubiegłego wieku.

Nowa arena wyróżnia się ażurową konstrukcją, która ozdabia ją z każdej strony. Obiekt otaczają elementy nośne o białym, pomarańczowym i szarym kolorze. Wybrana gama kolorów dobrze komponuje się z betonowymi trybunami.

Wewnątrz areny powstało pełnowymiarowe boisko. Stadion może jednocześnie pomieścić 22 tysiące widzów, którzy mogą oglądać mecz pod zadaszeniem. Konstrukcja dachu posłużyła także jako ruszt do montażu systemu oświetlenia płyty boiska i widowni oraz systemu nagłośnienia i kamer.

Stadion Miejski w Białymstokumateriały prasowe

Widownia posiada dwie strefy wysokościowe. Miejsca podzielono na 72 sektory o przeciętnej liczbie 340-360 widzów w każdym. Pod widownią znalazły się pomieszczenia, w których w przyszłości może się znaleźć restauracja, sklepy, pomieszczenia klubowe oraz siedziba Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W przyszłości pod trybunami ma też powstać ekspozycja muzealna poświęcona historii futbolu w regionie.

Budowa stadionu w Białymstoku pochłonęła 250 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (11)
Stadion Miejski w Białymstoku gotowy
Zaloguj się
 • Gość: Białystok

  Oceniono 31 razy 25

  co kilka dni przebiegam koło tego stadionu. zdecydowanie lepiej wygląda na żywo.

 • Gość: f

  Oceniono 22 razy 16

  fajny projekt dobrego architekta

 • Gość: klaps

  Oceniono 25 razy 15

  dobrze to wyszło, ogólnie Białystok to jakies 'polskie Bilbao' ;-) ciągle nowe fajne wspólczesne budynki stamtąd

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 11 razy 7

  Oburzające, bez słupów wewnątrz ???

  Skandal, z wszystkich miejsc będzie widać :-)

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 17 razy 3

  Po co w Białymstoku tak duży stadion? W Polsce zapanowała jakaś megalomania na stadiony. Każde miasto musi mieć nowy, duży stadion. A potem wychodzi tak jak we Wrocławiu, gdzie na stadion o pojemności 44 tysięcy miejsc przychodzi 8 tysięcy osób.

 • dzemski

  Oceniono 4 razy 0

  Stadion w Lublinie oddany kilka tygodni temu, a u Was cisza. Widziałem ten Białostocki. Wewnątrz robi świetne wrazenie, 2 piętra, blisko boiska. Z zewnątrz wygląda jednak jak niedokończony. Ta ażurowa konstrukcja wokół powinna byc gęściejsza, bo teraz jest jakoś tak pusto i za bardzo widac beton wewnętrznej konstrukcji.

 • Gość: KTOS Z BIELSKA BIALEJ

  Oceniono 2 razy -2

  Bardzo fajna hala. Polecam uwadze naszemu lokalnemu Wodzowi z Wąsem, który już 3 kadencje grzeje stołek i odpuscic za cholere nie chce. To co zbudowano u nas, pewnie za duzo mniejsze pieniadze jest reliktem jakiejs zamierzchlej przeszlosci, tworem wyciagnietym z glebokiej szuflady lat 90tych, w dodatku kompletnie niefunkcjonalna, nieekonomiczna i szpecaca podgorska okolice.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hala_Widowiskowo-Sportowa_w_Bielsku-Białej

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 11 razy -7

  Niby nie ma do czego się przyczepić, ale wrażenia nie robi żadnego, ani pozytywnego, ani specjalnie negatywnego, jest NIJAKIE.
  APA wyraźnie dołuje.

 • Gość: Vacek

  Oceniono 50 razy -16

  Nie podoba mi się, z daleka widać jak by to była jakaś hala do targów lub hala produkcyjna. Jedynie te słupy dają do myślenia, że to coś więcej niż hala(...)myślałem, że będzie to o wiele lepszy projekt, niestety myliłem się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX