Dom dziecka inny niż wszystkie

Prowadzony przez Stowarzyszenie SIEMACHA dom dziecka znajduje się w Odporyszowie pod Tarnowem. Jego budowa była możliwa dzięki sponsorom, którzy sfinansowali powstanie obiektu oraz architektom, którzy wykonali projekt za darmo

Nowoczesny dom dziecka w Odporyszowie powstał z inicjatywy SIEMACHY i dzięki zaangażowaniu partnerów oraz sponsorów. Projekt przygotował zespół architektów prowadzony przez Annę Buczek.

Budynek swym wyglądem przypomina nowoczesny dom. Ma sporo przeszkleń i skromną elewację. W środku pod jednym dachem działają trzy odrębne placówki. W części całodobowej znalazło opiekę 9 wychowanków. Część dzienna - SIEMACHA Spot, składa się z trzech pracowni: edukacyjnej, multimedialnej i rozwoju społecznego oraz wielofunkcyjnej auli. Kolejną jest część sportowa z salą fitness i pływalnią. Z tej ostatniej mogą korzystać okoliczni mieszkańcy. W ten sposób wychowankowie mogą lepiej zintegrować się z lokalną społecznością.

Dom dziecka w Odporyszowiefot. Archiwum Stowarzyszenia SIEMACHA

Dom dziecka w Odporyszowie wyróżniają także obowiązujące w nim zasady. Placówka nie zatrudnia kucharek, sprzątaczek czy dozorców. Pracownikami są wyłącznie pedagodzy, a większość codziennych obowiązków takich jak gotowanie, robienie zakupów czy sprzątanie wychowankowie wykonują samodzielnie.

Budowa obiektu wraz z zapleczem sportowym i przyległymi pracowniami pochłonęła około 5 mln zł.

POLECAMY: Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak stworzył swoje wymarzone miasto>>

Więcej o:
Komentarze (5)
Dom dziecka inny niż wszystkie
Zaloguj się
 • Gość: Adam

  Oceniono 7 razy 7

  Pie...ne ku... z gazety odpie...ie się z tymi filmami które same się odpalają!

 • ptasiek_bibudka

  Oceniono 5 razy 5

  To, że nie ma kucharek, sprzątaczek, dozorców, a dzieci z wychowawcami wykonują wszystkie czynności "techniczne" wcale nie wyróżnia tego DD i nie jest żadną nowością (choć jednocześnie nie jest niestety standardem). Od 20 lat w Domach dla Dzieci TND tak to właśnie wygląda - willa, wychowawcy i wspólne obowiązki.

 • alaudin

  Oceniono 5 razy 3

  No może i ładny, ale nie widać żadnego z pokoi dla mieszkańców poza salami wspólnymi. A to może jest najważniejsze.

 • Gość: rodzic zastępczy

  0

  czemu tylko 9?

 • poprostuczlowiek

  Oceniono 2 razy -2

  Pretensjonalna BRYła. Troche skromniej i współcześniej byłoby lepiej !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX