Rotunda do remontu! Najpierw konsultacje społeczne, potem wielki konkurs architektoniczny

PKO Bank Polski rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie Rotundy. Następnym krokiem będzie międzynarodowy konkurs architektoniczny na odświeżenie wizerunku warszawskiej ikony.

Budynek powstał w 1966 r. i stanowi część tzw. Ściany Wschodniej. PKO Bank Polski, ze względu na zły stan techniczny obiektu, planuje przeprowadzenie rewitalizację z zachowaniem dotychczasowego kształtu, wielkości i elementów charakterystycznych dla architektury modernizmu.

Każdy zainteresowany nowym wyglądem Rotundy może o nim współdecydować dzięki ogłoszonym właśnie konsultacjom społecznym. Swoje zdanie można wyrazić m.in. za pomocą ankiety w wersji elektronicznej. Opublikowano ją na warszawskiej platformie konsultacji społecznych www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz na stronie www.rotunda2013.pl. Ankieta będzie również dostępna w wersji papierowej we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego na terenie stolicy.

Konsultacje to także warsztaty z mieszkańcami (zgłoś swój udział), obserwacje oraz wywiady z warszawiakami. Cały proces przeprowadza Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, a partnerem jest Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Wnioski z przeprowadzonych konsultacji będą uwzględnione w międzynarodowym konkursie architektonicznym Changing The Face 2013, którego współorganizatorami są warszawski oddział SARP, Polish Green Buidling Council, www.architizer.com oraz firma DuPont.

Rotunda

Jako patroni medialni całego przedsięwzięcia, będziemy was na bieżąco informować o kolejnych etapach projektu, a tymczasem zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej rewitalizacji Rotundy:

WWW.ROTUNDA2013.PL>


Więcej o:
Komentarze (32)
Rotunda do remontu! Najpierw konsultacje społeczne, potem wielki konkurs architektoniczny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: reklama

  Oceniono 52 razy 44

  wystarczyłoby usunąć otaczające rotundę reklamy, a ją samą wyczyścić i już by było dobrze

 • Gość: pst

  Oceniono 20 razy 18

  bardzo mi się podoba rewitalizacja jako odświeżenie + stworzenie przestrzeni publicznej - uliczna galeria, trochę zieleni, miejsce do siedzenia, czytelnia i ogólnodostępne wifi było by super.

 • Gość: wert

  Oceniono 25 razy 17

  nie wiem po co konkurs nawet, wystarczy rzetelny remont

 • Gość: Wsiowy z nizin

  Oceniono 21 razy 17

  Po prostu odnowić i tylo. Albo pozbyć się w całości. Białe ma być białe, carne niech bedzie carne. To proste!

 • archiakcelerator

  Oceniono 21 razy 11

  Czy do przeprowadzenia remontu potrzebne są konsultacje społeczne? Z założeń wynika, że "planuje [się] przeprowadzenie rewitalizacji z zachowaniem dotychczasowego kształtu, wielkości i elementów charakterystycznych dla architektury modernizmu. Czyli budynek w swojej formie zupełnie się nie zmieni.
  Zatem co mają konsultować ludzie - rodzaj szkła? gatunek matalu? zastosowany tynk?

  Inwestor, wspólnie z SARPem i innymi organizacjami pilotującymi projekt nie wie jakie materiały kupić i nie jest w stanie stwierdzić faktu, że Rotundzie potrzebne są woda, dobry detergent i wymiana materiałów, z których jest zbudowana, a po latach fatalnie się zestarzały? Monty Python po prostu lub próba odwrócenia uwagi od faktu, że jeszcze kilka lat temu planowano rozbiórkę tego budynku.

 • Gość: aaa

  Oceniono 9 razy 9

  Dziennikarz, autor tego tekstu chyba nie czyta ze zrozumieniem. Na stronach dotycząych tych konsultacji jest wyraźnie napisane, że dotyczą one "dodatkowych funkcji społecznych" Rotundy po remoncie, pytają "Jak zagospodarować część przestrzeni Rotundy, nieprzeznaczonej na oddział banku?" - to cytaty ze ston konsultacje.um.warszawa.pl/rotunda i rotunda2013.pl.

  Niegdzie tam nie ma mowy, że konsultacje dotyczą kwestii architektonicznych, co sugeruje powyższy tekst.

 • Gość: Holgerhans

  Oceniono 9 razy 7

  Uwarzam że tam powinna być nowa piekna Biedronka a w dodatku na dole kantor takiej pani z firmy Expander co daje kredyty od renki na zakópy w tej biedronce.

 • Gość: sylwia_cs

  Oceniono 6 razy 4

  fajny pomysł na konsultacje społeczne, ja już ankiete wypełniłam.

 • Gość: danielek

  Oceniono 3 razy 3

  rewitalizacja super pomysł!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX