Komentarze (245)
Zaloguj się
 • rafalcembrzynski

  Oceniono 244 razy 116

  Filharmonia to klasa światowa i w środku i na zewnątrz a wszyscy muzycy twierdzą że akustyka najlepsza na świecie. ma mój głos

 • Hanna Szu

  Oceniono 80 razy 36

  Rumia i Szczecin, brawo! Mieszkam w Szczecinie, regularnie bywam w okolicy lub w samej filharmonii i naprawdę, jest to kontakt z czymś lepszym, wzniosłym, doskonalszym. Sacrum przy profanum, czyli komendzie wojewódzkiej policji, która na szczęście wlasnie przechodzi gruntowny remont.

 • Paweł Pijanowski

  Oceniono 46 razy 24

  Świetne zestawienie. Fajnie, że nie tylko wielkie gmachy (np. szczecińska Filharmonia, która jest piękna, ale mam obawy, że może się brzydko zestarzeć), ale też dużo małej, najpotrzebniejszej architektury. Poznańska elewacja, osiedle komunalne w Warszawie, park w Górze Puławskiej, biblioteka w Szynwałdzie, dworzec w Rumii są genialne w swojej prostocie. Aż ciężko się zdecydować:)

 • Gość: Socj.

  Oceniono 294 razy 258

  Blok w Poznaniu. Przydałaby się nagroda specjalna i wyznaczenie wzoru. Termomodernizacje to problem społeczny.

 • drzejms-buond

  Oceniono 179 razy 131

  Po raz pierwszy nie wezmę udziału w głosowaniu. BO NIE POTRAFIĘ WYBRAĆ !
  Każdy z kandydatów to osobna, mistrzowska kategoria .

 • el_capricho

  Oceniono 87 razy 77

  trudno sensownie na coś zagłosować, bo nominacje są w różnych "kategoriach wagowych". jak można porównać nowy budynek filharmonii z modernizacją fasady starego bloku? nawet, gdyby nowy dizajn balkonów był powalający?

 • podpantoflem

  Oceniono 73 razy 61

  Miałem dużą trudność ze wskazaniem jednego obiektu, który byłby najlepszy. Zdecydowałem się w końcu na Stację Kultury w Rumii ze względu na największą zmianę w stosunku do tego, co reprezentują sobą typowe budynki dworcowe w kraju i wytworzenie prawdziwe nowej jakości, która - być może - zmusi architektów pracujących przy przebudowach innych budynków dworcowych przynajmniej do odniesienia się do tego poziomu, jaki powstał w Rumii.
  Pozostałe obiekty aż tak nowej jakości nie reprezentują - z jedym wyjątkiem, tj. placu w Górze Puławskiej. Byłoby fenomenalnie, gdyby na wsiach zaczęła się pojawiać taka przestrzeń publiczna, rozważałem więc nawet głosowanie, ale jeden element przeważył in minus: G.P. to nie jest wieś - to praktycznie przedmieście Puław. O ile na prawdziwej wsi to byłby kosmos, o tyle w mieście taki poziom już nie jest kosmosem, lecz tylko wyżyną :)

 • Gość: rumianin

  Oceniono 68 razy 58

  Dworzec w Rumi z ruiny stał się wizytówką miasta i regionu. Fajnie, że został zauważony bo to pozytywne miejsce ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX