Z miłości do Le Corbusiera. Niezwykłe domy w stylistyce brutalizmu

Piotr Czaja
14.03.2016 10:40
A A A
Dom nr 145

Dom nr 145 (Adam Spychała)

Adam Spychała to niezwykły architekt który od wielu lat tworzy bezkompromisowe projekty domów w swej stylistyce odwołujące się bezpośrednio do architektury brutalizmu i wyjątkowych projektów Le Corbusiera. Choć czasy nie sprzyjają takiej architekturze, a projekty nie mają dużych szans na realizację - cykl betonowych domów stale się powiększa i jest wyrazem hołdu, który młody architekt składa najsłynniejszemu architektowi świata.
Czytaj dalej (10)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (79)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar
 • avatar

  Gość: lubelanka

  Oceniono 47 razy 37

  Pamiętam Adama jeszcze z uczelni - zawsze się wyróżniał wyjątkowymi projektami. Trochę go po cichu podziwiałam. Po cichu, bo na moim roku raczej go "hejtowano" (z zazdrości rzecz jasna), a mi nie chciało się tracić czasu na dyskusje z matołami. Brawo kolego Adamie i powodzenia dalej!

 • avatar

  Gość: Tomek 111

  Oceniono 39 razy 29

  Dawno nie widziałem na Bryle projektów na tak wysokim poziomie. Dla mnie architektura to realizacja, ale jak publikować koncepcje, to właśnie takie! Dany styl może komuś pasować lub nie, jak w każdej dziedzinie sztuki. Ale - jak to w sztuce - w każdym stylu można odbiorcy zrobić opad szczęki lub upiec chałkę. Mnie przy kilku z tych projektów spadły zęby. A pokazać coś nowego w tak klasycznym już stylu jest tym trudniej. Wielki szacunek.

 • avatar

  Gość: gość

  Oceniono 31 razy 25

  Fajne rzeczy można narysować jak klient nie przeszkadza ;)

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 23 razy 17

  Gdybym miał pieniądze, zamieszkałbym w 162, 118 lub 145. W sumie, to innymi też bym nie pogardził :D

 • avatar

  Gość: lisolub

  Oceniono 19 razy 9

  Dom 87 to najpiękniejszy dom, jaki widziałam w ciągu 52 lat życia:-) Gdyby dałoby się "zmniejszyć" go proporcjonalnie do potrzeb i możliwości osoby samotnej, poświęciłabym tę resztkę życia, by taki dom zdobyć i domieszkać w nim choć kilka ostatnich lat, upajając się możliwością obcowania z absolutem... Pan Adam rządzi i takie rządy popieram:-)

 • avatar

  Gość: marekzpudełka

  Oceniono 8 razy 8

  I po corbusierowsku, obok domu zawsze samochód :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX