The Tulip w Londynie od Foster + Partners - coraz bliżej pozwolenia na budowę

Według 152-stronnicowego raportu na temat inwestycji, wieżowiec The Tulip ma potencjał, aby stać się ikoną Londynu. Byłby to najwyższy budynek w stolicy Anglii.

Niedawno pokazywaliśmy projekt wieżowca The Tulip w centrum Londynu, autorstwa pracowni Foster + Partners. Wysoki na 305 m budynek (byłby to najwyższy obiekt w Londynie) ma stanąć w w biznesowej dzielnicy miasta, obok innego projektu Foster + Partners - wieżowca 30 St Mary Axe, nazywanego „korniszonem”. Budynek ten, zdobył prestiżową nagrodę Stirlinga przyznawaną przez Królewski Instytut Architektów Brytyjskich. 

Przypominający tulipana wieżowiec ma być w głównej mierze atrakcją turystyczną Londynu. Na ostatnim piętrze mają znaleźć się obrotowa platforma widokowa, hotel, restauracja i bary.

Budynek wzbudził wiele kontrowersji. Propozycji Fostera sprzeciwiał się burmistrz miasta Sadiq Khan, według którego "Tulipan" nie jest spójny planami zabudowy Londynu. Port lotniczy brytyjskiej stolicy zgłaszał uwagi, że tak wysoka wieża może zakłócać działanie systemów radarowych.

Niedawno miejscy planiści przygotowali 152-stronnicowy raport na temat planowanej inwestycji. Zaznaczono w nim, że budynek ma "potencjał, aby stać się ikoną architektury". The Tulip jest na dobrej drodze do uzyskania pozwolenia na budowę.

Budowa ma zacząć się w 2020 roku. The Tulip miałby zostać oddany do użytku w 2025 roku.

The Tulip w Londynie. Proj. Foster + PartnersThe Tulip w Londynie. Proj. Foster + Partners Wiz. Foster + Partners



Więcej o:
Komentarze (4)
The Tulip w Londynie od Foster + Partners - coraz bliżej pozwolenia na budowę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gg

  Oceniono 4 razy 0

  Obrzydliwe

 • mkmkmkmk

  Oceniono 2 razy 0

  305m i najwyższy, aha. Tylko że Shard ma prawie 310m...?

 • Gość: marskość wątroby

  Oceniono 3 razy -3

  Czy tylko mi on przypomina naprężony w pionie plemnik? Plemnik Tower :)

 • janusz_jestem

  Oceniono 3 razy -3

  co za szajs, jak różdżka z wiejskiego odpustu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX