Fence House: jeden dom, trzy bryły [POZNAŃ]

W pracowni Modelina powstał projekt domu jednorodzinnego złożonego z trzech połączonych brył. Dwa skrzydła wyznaczają osobne strefy dla dzieci i rodziców, parter mieszczący funkcję dzienną stanowi przestrzeń wspólną. W osobnej, prostopadłościennej, ustawionej pod kątem do budynku bryle zlokalizowano garaż.

Forma domu składa się z dwóch brył ze spadzistym dachem oraz z wkomponowanej w całość asymetrycznej kostki garażu. To współczesna interpretacja tradycyjnego stylu. Projekt uzupełniają proste,surowe materiały – cegła, beton oraz blacha w odcieniach szarości. Ściana od strony ulicy ma jak najmniej okien, dzięki temu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia im spokój. Dodatkowo różnego rodzaju ogrodzenia dają im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu, czyli Fence House.

Kształt budynku podyktowany został przez jego funkcję. Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie go na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

Salon sięga poddasza 

Parter domu to część wspólna wszystkich jego mieszkańców. Zajmuje go wyjątkowa kuchnia wysunięta w głąb ogrodu oraz wielki salon z antresolą, sięgający poddasza. Nietypowym elementem jest okno w korytarzu, które eksponuje wyjątkowy samochód właściciela domu we wnętrzu grafitowej kostki-garażu.

Salon to duża otwarta przestrzeń, w której kluczową rolę grają wielkie nieregularne okna odsłaniające otoczenie lasu. Najbardziej interesującą częścią pokoju dziennego jest antresola z biblioteką. Regały biblioteki zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Autorem projektu domu w podpoznańskim Borówcu jest pracownia mode:lina.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (22)
Fence House: jeden dom, trzy bryły [POZNAŃ]
Zaloguj się
 • sila

  Oceniono 15 razy 5

  genialna chałupa - gratki

 • Gość: luzuj

  Oceniono 15 razy 5

  Bardzo przyjemne przestrzenie. O kosztach realizacji chyba lepiej żebym jednak nie słyszał.

 • Gość: meg

  Oceniono 20 razy 4

  Jakiś taki na pokaz ten dom, nie czuć rodzinnej atmosfery

 • zuuuraw

  Oceniono 19 razy 3

  Masakra, no chyba że ktoś lubi mieszkać w biurowcu czy showroomie

 • Krzysztof Garus

  Oceniono 7 razy 3

  Pomysł ze schowkiem na Lotusa(?) genialny, lepszy niż czołg w "Szczęściarz Antoni"

 • Gość: Miś

  Oceniono 1 raz 1

  Podoba mi się:)

 • Gość: kinga

  Oceniono 3 razy 1

  Bardzo ładny dom, ale ściana w salonie z czerwonej cegły trochę już oklepana i średnio mi tu pasuje.

 • Gość: Ika

  Oceniono 3 razy 1

  Na pewno b.droga a reszta rzecz gustu . Dla mnie zimny nieziemsko i bezosobowy. Pokój dzieci .......lodówka i koncepcji domków nie rozumiem. Po za tym dzieci wolą osobne jednak pokoje .Biblioteka świetna , ale już ława przed nią mało zachęcająca .Z pewnością nie dla mnie , ale myślę że znajdzie i wielu amatorów

 • Gość: gość

  0

  Ściągnięte z hotelu Skansen Sierpc.. te same 3 bryły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX