Fence House: jeden dom, trzy bryły [POZNAŃ]

red
09.11.2016 13:51
A A A
Fence House - dom jednorodzinny

Fence House - dom jednorodzinny (Modelina)

W pracowni Modelina powstał projekt domu jednorodzinnego złożonego z trzech połączonych brył. Dwa skrzydła wyznaczają osobne strefy dla dzieci i rodziców, parter mieszczący funkcję dzienną stanowi przestrzeń wspólną. W osobnej, prostopadłościennej, ustawionej pod kątem do budynku bryle zlokalizowano garaż.

Forma domu składa się z dwóch brył ze spadzistym dachem oraz z wkomponowanej w całość asymetrycznej kostki garażu. To współczesna interpretacja tradycyjnego stylu. Projekt uzupełniają proste,surowe materiały – cegły, beton oraz blacha w odcieniach szarości.Ściana od strony ulicy ma jak najmniej okien, dzięki temu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia im spokój. Dodatkowo różnego rodzaju ogrodzenia dają im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu, czyli Fence House.

Kształt budynku podyktowany został przez jego funkcję. Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie go na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

Parter domu to część wspólna wszystkich jego mieszkańców. Zajmuje go wyjątkowa kuchnia wysunięta w głąb ogrodu oraz wielki salon z antresolą, sięgający poddasza. Nietypowym elementem jest okno w korytarzu, które eksponuje wyjątkowy samochód właściciela domu we wnętrzu grafitowej kostki-garażu.

Salon to duża otwarta przestrzeń, w której kluczową rolę grają wielkie nieregularne okna odsłaniające otoczenie lasu. Najbardziej interesującą częścią salonu jest antresola z biblioteką. Regały biblioteki zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Autorem projektu domu w podpoznańskim Borowcu jest pracownia mode:lina.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (17)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  sila

  Oceniono 10 razy 6

  genialna chałupa - gratki

 • avatar

  Gość: meg

  Oceniono 10 razy 4

  Jakiś taki na pokaz ten dom, nie czuć rodzinnej atmosfery

 • avatar

  zuuuraw

  Oceniono 9 razy 3

  Masakra, no chyba że ktoś lubi mieszkać w biurowcu czy showroomie

 • avatar

  Gość: luzuj

  Oceniono 9 razy 3

  Bardzo przyjemne przestrzenie. O kosztach realizacji chyba lepiej żebym jednak nie słyszał.

 • Krzysztof Garus

  Oceniono 4 razy 2

  Pomysł ze schowkiem na Lotusa(?) genialny, lepszy niż czołg w "Szczęściarz Antoni"

 • avatar

  Gość: Marcin Kamiński

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli właściciele to czytają- z chęcią przeprowadzimy w tym domu sesję zdjęciową. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu marcin.kaminski@miltonbrown.pl

 • avatar

  Gość: Ika

  Oceniono 1 raz 1

  Na pewno b.droga a reszta rzecz gustu . Dla mnie zimny nieziemsko i bezosobowy. Pokój dzieci .......lodówka i koncepcji domków nie rozumiem. Po za tym dzieci wolą osobne jednak pokoje .Biblioteka świetna , ale już ława przed nią mało zachęcająca .Z pewnością nie dla mnie , ale myślę że znajdzie i wielu amatorów

 • avatar

  Gość: realista

  Oceniono 1 raz 1

  Fajny, tak na oko 2-3mln pln - może warto też podawać ile kosztował?

 • avatar

  elenita

  Oceniono 17 razy 1

  "Regały w tym domu zrobiono ze starych belek stropowych poznańskich kamienic". Nie, no zatkało mnie. Nius na miarę Nobla dla Dylana. To jest ta akurat informacja, którą warto wyeksponować. Wiadomo od razu, po co ktoś sobie zadał tyle trudu. Żeby pseudomedia miały się czego chwycić. Bo pseudodziennikarze się nie znają na rzetelnej robocie dziennikarskiej, umieją tylko epatować pseudosensacjami. Na wypadek gdyby ktoś nie skumał wagi doniesienia (mało, że regały, mało, że z belek stropowych, mało, że kamienic, to jeszcze poznańskich!!!) proponuję odcinek drugi: "Regały w tym domu zrobiono ze starych belek stropowych poznańskich kamienic, obok których 37 miesięcy temu przeszła Perfekcyjna Pani Domu z Radosławem i prawdopodobnie otarła się o elewację".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX