Kompaktowy dom w formie nowoczesnej kostki [PROJEKT]

Dom zaprojektowany w pracowni Ktura Architekci hołduje minimalizmowi. Prostotę kubicznej bryły podkreśla biały kolor elewacji. Wnętrze jest kompaktowe. Wszystkie funkcje zaplanowano na 150 mkw.

Dom został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb czteroosobowej, aktywnej rodziny. Właścicielom zależało na jak najlepszym wykorzystaniu każdego metra przestrzeni, dlatego całą funkcję rozplanowano na 150 mkw. Strefę dzienną zlokalizowano tradycyjnie na parterze. Kuchnia, jadalnia i salon zajmują niespełna 55 mkw. Efekt przestronnego wnętrza uzyskano dzięki dużym przeszkleniom wychodzącym na ogród.

Rzut parteruRzut parteru projekt: Ktura Architekci

Architekci mieli za zadanie zaprojektować kompaktowy, ale wygodny dom. Niewielka skala inwestycji wpłynęła na decyzję o rezygnacji z garażu. Dla przyszłych mieszkańców ważne było także to, aby budynek nie stał blisko granicy działki, dlatego architekci wycofali zabudowę w głąb terenu, tak aby strefa przed domem była wygodna. Ogród wraz z przestronnym tarasem zaprojektowano w południowo-wschodniej części działki.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Projekt: Ktura Architekci

Współpraca, wizualizacje - Patrycja Łajs

Więcej o:
Komentarze (7)
Kompaktowy dom w formie nowoczesnej kostki [PROJEKT]
Zaloguj się
 • poprostuczlowiek

  Oceniono 2 razy 2

  Nawet w Papui na trzy sypialnie robia dwie lazienki. A ten dlugi korytarz na pietrze tez kosztuje. A gdzie parter ? Biuro raczej na parterze a nie na pietrze.

 • zuuuraw

  Oceniono 5 razy 1

  Koszmar z ulicy ..., no właśnie, z jakiej ulicy ?
  Muszą bardzo nie lubić sąsiadów, skoro stawiają im na granicy dwukondygnacyjny, biały totem.
  Dom z dachem dwu- lub wielospadowym daje dużo więcej światła , zarówno na swojej działce jak i na działce sąsiada. Strefa cienia rzuconego jest znacznie mniejsza. Poza tym ingerencja przestrzenna wobec sąsiednich działek jest dużo mniejsza, nie ma tej agresywności. Tutaj banalność formy, jej prostota doprowadzona wręcz do nudy. Dobrze ktoś wspomniał o braku okna w łazience, to przecież jedno z głównych marzeń ludzi w blokach. całość, mimo kolorystyki, szara, nudna. Nie chciałabym mieć takiego sąsiada za ogrodzeniem.

 • ratus666

  Oceniono 3 razy 1

  Oj, kolejny bieda-domek (za dużą kasę). Łazienka bez okna (aby ściana ładnie wyglądała).
  Niestety coraz mniej miejsc gdzie plany nie wymagają dachu dwuspadowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX