Niczym stos szklanych pudeł z kolorowym podświetleniem. Nowy biurowiec Comarch

W specjalnej strefie ekonomicznej Kraków-Czyżyny powstał biurowiec z nowoczesną serwerownią, laboratorium technologicznym i halą produkcyjną. Projekt obiektu opracowało biuro Architecture Studio Jose Casquet we współpracy z Buro Happold.

Nowy obiekt firmy Comarch przywodzi na myśl architekturę przemysłową zbudowaną z kontenerów. Część biurowa znalazła się w dwupoziomowej szklanej bryle nadwieszonej nad halą. Zza wielkoformatowych przeszkleń widoczne są metalowe stelaże. Kolorowe podświetlenie szklanych połaci kojarzy się z widokiem migających lampek w serwerowni. Na terenie kompleksu znalazło się również nowoczesne data center z halą produkcyjną.

Nasza inwestycja wiązała się ze stworzeniem bardzo nowoczesnej hali do prototypowania oraz produkcji krótkich serii urządzeń elektronicznych. Park maszynowy obejmuje nie tylko maszyny do produkcji, ale również sprzęt umożliwiający prowadzenie zaawansowanych testów

  — mówi Mariusz Lasek, prezes Comarch Technologies.

Biurowce z dala od sztampy. Architektura miejsc pracy [(U)ŻYCIE MIASTA]

Krakowski biurowiec oferuje około 11 700 mkw. powierzchni biurowo-administracyjnej. Część administracyjna została rozmieszczona wokół centralnie usytuowanej klatki schodowej. Do dwóch stref można się dostać z hallu głównego. W kompleksie znalazły się również sale konferencyjne. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa Piotra Krajewskiego: http://pkrajewski.pl

Więcej o:
Skomentuj:
Nowy biurowiec Comarch SSE6 w Krakowie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX