Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Milestone Wrocław Fabryczna od Kuryłowicz & Associates. Akademik na nowo

Mat. prasowe / red. WG

Niedawno oddany do użytku Milesone Wrocław Fabryczna to projekt pracowni Kuryłowicz & Associates. Architekci zredefiniowali standardy projektowania apartamentów studenckich.

Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Fot. Maciej Lulko

Świat pędzi do przodu, a w wielu akademikach czas jakby się zatrzymał. Lamperie, stare tapczany, szafeczki przy łóżkach pamiętające jeszcze czasy wczesnego PRL-u, to niestety częsty widok w studenckich domach. Na szczęście, powoli się to zmienia i powstają przestrzenie naprawdę przyjazne studentom (niestety, są to głównie prywatne akademiki).

Milestone Wrocław Fabryczna: kolej inspiruje

Jednym z takich miejsc redefiniujących standardy projektowania apartamentów studenckich jest Milestone Wrocław Fabryczna. Fabryczna to popularna wśród studentów dzielnica. W pobliżu znajduje się kilka uczelni, w tym Uniwersytet WSB Merito i Uniwersytet Dolnośląski DSW. Akademik Milesone Wrocław Fabryczna zaprojektowali architekci z uznanego biura Kuryłowicz & Associates.  Koncepcja odpowiada na potrzeby współczesnych studentów, łącząc wysoką jakość architektury z innowacyjnym designem.

Inspiracją dla projektu była... lokalizacja budynku i przemysłowa przeszłość tej okolicy. Architekci poniekąd oddali hołd dziedzictwu miejsca, dokładnie zgłębiając kontekst istniejącej tu dawniej fabryki wagonów Linke – Hofmann – Werke oraz historii kolejnictwa. To właśnie historia tej lokalizacji stała się fundamentem dla całego projektu, kreując unikalny wizerunek architektoniczny.

Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Fot. Maciej Lulko

Milestone Wrocław Fabryczna: elastyczna przestrzeń

Projektując wnętrza, architekci skupili się na mikro i makro perspektywie. Intymne mikroprzestrzenie, takie jak kuchnie i salony, zostały celowo dostosowane do małej liczby mieszkańców, tworząc w ten sposób kameralną atmosferę. Natomiast makroprzestrzenie zostały tak zaprojektowane, aby sprzyjały integracji studentów, łącząc funkcjonalność z naprawdę dobrym wzornictwem.

Ważna dla architektów była elastyczność przestrzeni. Modułowe meble umożliwiają dostosowanie wnętrz do różnorodnych scenariuszy i potrzeb mieszkańców. Atmosfera poszczególnych stref budynku czerpie inspirację z charakterystycznych miejsc Wrocławia, takich jak nadodrzańskie bulwary, tętniące życiem wrocławskie dziedzińce czy historyczny Dworzec Główny.

Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Milestone Wrocław Fabryczna. Proj. Kuryłowicz & Associates
Fot. Maciej Lulko

W projekcie zaplanowaliśmy wiele udogodnień, takich jak supermarket, siłownia, pokój muzyczny czy też przestrzeń do wspólnej nauki. Te elementy mają na celu zapewnienie studentom nie tylko wygodnego miejsca do życia, ale także możliwości rozwijania swoich zainteresowań i czerpania z różnorodnych doświadczeń

Patryk Królikowski z Kuryłowicz & Associates

Milestone Wrocław Fabryczna zdobył prestiżowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co stanowi znaczący dowód na zaangażowanie zespołu Kuryłowicz & Associates w zrównoważone planowanie i ekologiczne podejście do funkcjonowania budynku.

Milesone Wrocław Fabryczna: apartamenty i ceny

Milestone Wrocław Fabryczna to trzy rodzaje apartamentów. Miesięczna opłata za wynajem obejmuje czynsz za mieszkanie, dostęp do wszystkich pomieszczeń wspólnych, rachunki za media, internet i comiesięczne sprzątanie

  • Standard: 18-21 m kw. Pokój z własnym aneksem kuchennym i łazienką (od 2.499 zł za miesiąc)
  • Community for 2: 27-33 m kw. Dwa pokoje ze wspólnym aneksem kuchennym i łazienką (od 2.189 zł za miesiąc od osoby)
  • Community: 126 - 133 m².  Mieszkanie z maksymalnie 8 sypialniami z łazienkami i wspólną kuchnią (od 2.029 zł za miesiąc od osoby)

----

Milesone Wrocław Fabryczna

Projekt: Kuryłowicz & Associates
Projekt wnętrz: Kuryłowicz & Associates we współpracy z Małgorzatą Tomaszewską oraz Anitą Leydo
Inwestor: Wrocław Fabryczna 22
Powierzchnia działki: 7203 m2
Powierzchnia zabudowy: 2369 m2
Powierzchnia biologicznie czynna: 1946 m2
Ilość pokoi: 373
Ilość łóżek: 512
Ilość miejsc postojowych: 86 (57 garaż podziemny)
Certyfikacja: BREEAM Excellent
Ukończony: Październik 2023

    Więcej o:

Skomentuj:

Milestone Wrocław Fabryczna od Kuryłowicz & Associates. Akademik na nowo