Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akademik po niemiecku. Kolorowy i ekologiczny

red

Budowano go w technologii modułowej, dzięki czemu powstał w zaledwie pięć miesięcy

Z inicjatywą budowy nowego akademika w Heidelbergu w Niemczech wystąpiła organizacja Studentwerk Heidelberg. Pomysł zakładał stworzenie nowego kompleksu, który zajmie stosunkowo małą powierzchnię i jednocześnie pomieści maksymalnie dużą liczbę studentów. Przetarg na jego projekt i budowę wygrała firma LiWooD Heidelberg.

Architekci zaproponowali budowę obiektu w technologii modułowej, która umożliwiła błyskawiczny montaż elementów już na placu budowy. Akademik w Heidelbergu wzniesiono w zaledwie pięć miesięcy.

Cały kompleks składa się z trzech pięciopiętrowych budynków. Projektanci podzielili przestrzeń mieszkalną na pokoje, w których może mieszkać od 1 do 3 osób. W sumie w całym obiekcie mieszka 265 studentów. Prócz strefy mieszkalnej w kompleksie znalazło się także 12 pomieszczeń socjalnych i takich, w których studenci mogą się uczyć w ciszy.

Budynki mają spójną elewację. Szare bryły ozdobiono jedynie elementami w trzech kolorach: żółtym, niebieskim i czerwonym. Kolory mają ułatwić odróżnienie budynków.

Istotnym elementem projektu była ekologia. Budynek wyposażono w energooszczędne okna, pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną. Dzięki tej ostatniej akademik jest niemal samowystarczalny energetycznie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Akademik po niemiecku. Kolorowy i ekologiczny