Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akademik LivinnX Kraków otwaty. To jeden z najnowocześniejszych domów studenckich w Polsce

Redakcja Pressland/WG

Do akademika LivinnX Kraków mogą wprowadzać się już pierwsi studenci. Do ich dyspozycji jest 290 nowocześnie umeblowanych jednostek mieszkalnych oraz ogromna przestrzeń wspólna pełna udogodnień.

Akademik LivinnX Kraków
Akademik LivinnX Kraków
Fot. mat. prasowe

Akademik LivinnX Kraków powstał ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod - producenta podzespołów elektronicznych, przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Za projekt przebudowy budynku odpowiada krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria.

Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji (1-, 2-, 3- i 4-osobowych). Każda z nich jest w pełni umeblowana i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę. Jednostki mieszkalne zlokalizowane są na sześciu kondygnacjach.

Akademik LivinnX Kraków
Akademik LivinnX Kraków
Fot. mat. prasowe

Zrealizowaliśmy projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. Jestem przekonany, że LivinnX Kraków spełni oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Wszystkie prace prowadzone w ramach realizacji inwestycji przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem, w efekcie czego mogliśmy powitać pierwszych studentów jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego

powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse.

LivinnX Kraków to także liczne udogodnienia dla mieszkańców akademika - zajmują one 2000 m kw. powierzchni. Są tu m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa i pracownia artystyczna. Na dachu budynku znajduje się taras z jacuzzi. Na poziomie -1 ulkowano pralnię i rowerownię.

Akademik LivinnX Kraków
Akademik LivinnX Kraków
Fot. mat. prasowe

Na terenie obiektu nie zabraknie także ogólnodostępnych przestrzeni, takich jak sklep spożywczy Lewiatan, restauracja Mr. Pancake, kawiarnia czy drogeria. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Akademik zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International

    Więcej o:

Skomentuj:

Akademik LivinnX Kraków otwaty. To jeden z najnowocześniejszych domów studenckich w Polsce