Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W nowopowstającym akademiku Livinn Kraków zostanie zrealizowany projekt studentów

KD

Zdobywcami głównej nagrody w pierwszym etapie konkursu "DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna" na projekt jednostki mieszkalnej dla osoby niepełnosprawnej w akademiku Livinn Kraków, zostali studenci: Tomasz Jałocha z Polski, pochodząca z Ukrainy Yevheniia Krepysheva oraz Maria Barranco Fernandez z Hiszpanii. Konkurs organizuje Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we współpracy z Golub GetHouse inwestorem nowoczesnego akademika Livinn Kraków.

Livinn Kraków
Livinn Kraków
Fot.Golub GetHouse

Konkurs „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna” został skierowany do studentów kierunków architektura i architektura wnętrz Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Składa się z trzech odsłon. Pierwsza z nich, właśnie zakończona, polegała na zaprojektowaniu jednostki mieszkalnej dla osoby niepełnosprawnej. W drugim etapie studenci zmierzą się z wizją wymarzonej jednostki mieszkalnej, a trzeci dotyczyć będzie koncepcji udogodnień i dodatkowych funkcji w częściach wspólnych akademika, z których będą korzystali wszyscy studenci.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności i umiejętności studentów oraz poziomu zaprezentowanych projektów. Uczestnicy konkursu doskonale odczytali „ducha” nowoczesnego akademika Livinn Kraków, w którym chcemy stworzyć przestrzenie sprzyjające rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz integrowaniu społeczności. Będzie to miejsce bardzo przyjazne, dostępne, w którym nie będą istniały bariery – stąd tematyka naszego konkursu nie była przypadkowa. Livinn Kraków będzie w pełni dostosowany dopotrzeb osób niepełnosprawnych. Poprzez zastosowane rozwiązania umożliwimy im komfortowy dostęp do wszystkich udogodnień i funkcjonalności budynku

– mówi Jakub Bartos, Dyrektor ds. najmu w Golub GetHouse.

Livinn Kraków jest realizowany w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. W zakresie projektu realizowanego przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International. W akademiku znajdzie się 713 łóżek dostępnych w jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji – od 1 do 4 pokoi. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Jednostki będą też w pełni umeblowane.  

Akademik zaoferuje studentom, bardzo szeroką ofertę udogodnień. Otrzymają oni nieograniczony dostęp do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze obiektu znajdą się komfortowe przestrzenie dla gości odwiedzających studentów oraz ogólnodostępny zewnętrzny taras. Dodatkowo przewidziano też zaaranżowanie nowoczesnej siłowni, pralni, wewnętrznego ogrodu i strefy relaksu.

Zakończenie prac budowlanych akademika Livinn Kraków zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Skomentuj:

W nowopowstającym akademiku Livinn Kraków zostanie zrealizowany projekt studentów