Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bauhaus w kolekcji Google Arts & Culture. Wirtualne spacery, wystawy online i ogromna dawka wiedzy

WG/Red. Pressland

Cała Polska zostaje w domu. Proponujemy Wam wybrać się na wirtualną wycieczkę po szkole w Dessau i przyjrzeć się dokładnie najlepszym kolekcjom Bauhausu z całego świata. Poznajcie projekt "Bauhaus Everywhere" przygotowany przez Google Arts & Culture.

Bauhaus Everywhere - Google Arts & Culture
Bauhaus Everywhere - Google Arts & Culture
Fot. mat. Google Arts & Culture

W ubiegłym roku cały świat świętował 100 urodziny Bauhausu - najbardziej wpływowej szkoły projektowania na świecie. Z tej okazji platforma Google Arts & Culture przygotowała we współpracy z fundacją Bauhaus Dessau oraz sześcioma innymi partnerami (w tym IIT Institute of Design i Guggenheim Museum) kolekcję "Bauhaus Everywhere".

Projekt "Bauhaus Everywhere" to 10 000 obiektów, ponad 400 dzieł sztuki, wystawy z całego świata które można oglądać w technologii 360 stopni i spacery po najważniejszych budynkach zaprojektowanych przez uczniów Bauhausu.

Obrazy takich twórców jak Oskar Schlemmer, Wassily Kandinsky czy Carl Marx zostały zdigitalizowane i świetnie opisane. Możemy dowolnie przybliżać obraz i przyglądać się fakturze dzieła sztuki.

Przygotowano mnóstwo filmów, wyjaśniających jaki wpływ miał (i wciąż ma!) Bauhaus na nasze codzienne życie. Zobaczymy wzory tapet, projekty mebli, lamp i innych przedmiotów codziennego użytku. Zapoznamy się z biografiami największych twórców Bauhausu.

Budynek Bauhausu w Dessau

W kolekcji "Bauhaus Everywhere" znajdziemy ciekawe opracowania dotyczące budynków inspirowanych Bauhausem w Brazylii, w Izraelu, Nigerii, Stanach Zjednoczonych czy Indiach.

Dzięki funkcji street viev, możemy wejść do wnętrz słynnej szkoły w Dessau - pospacerować po korytarzach, zajrzeć do auli czy do sal warsztatowych. Odwiedzimy również domów mistrzów - Gropiusa czy Moholy-Nagy'a.

Zapraszamy serdecznie. To będzie dobrze spędzony czas! Aplikację Google Arts & Culture można również ściągnąć na telefon.

ZOBACZCIE PROJEKT "BAUHAUS EVERYWHERE" OD GOOGLE ARTS & CULTURE>>>

 

Skomentuj:

Bauhaus w kolekcji Google Arts & Culture. Wirtualne spacery, wystawy online i ogromna dawka wiedzy