Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biuro Coca Cola HBC w Warszawie pełne oryginalnych detali

mat. architektów/red. WG

Nowe biuro Coca Cola HBC w Warszawie znajduje się w budynku Business Garden. Zaprojektowana przez BIT CREATIVE przestrzeń, pełna jest zaskakujących i oryginalnych detali.

Biuro Coca Cola HBC. Proj. BIT CREATIVE
Biuro Coca Cola HBC. Proj. BIT CREATIVE
Fot. Fotomohito

Nowe biuro Coca Cola HBC w Warszawie

Pracownia projektowa BIT CREATIVE specjalizuje się w planowaniu przestrzeni i aranżacji wnętrz dla klientów korporacyjnych. Jedną z jej najnowszych realizacji jest biuro firmy Coca Cola HBC w budynku Business Garden w Warszawie. Projektanci zdecydowali się na styl industrialny w oryginalnym, przyjaznym wydaniu. Umiejętnie wyeksponowane produkty marki Coca Cola nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Firma Coca Cola HBC przez wiele lat mieściła się na warszawskim Annopolu. Zmiana biura była jej pierwszą przeprowadzką. Dużo uwagi poświęcono układowi funkcjonalnemu i stworzeniu przestrzeni dopasowanej do stylu pracy Coca Cola HBC. Biuro zaprojektowane zostało z myślą o obecnych pracownikach jak i „młodych talentach”, których CCHBC bezustannie do siebie przyciąga. Dla klienta istotne było, aby biuro zostało zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy. Produkty CCHBC zostały użyte jako elementy wystroju wnętrza.

Zobacz także: Nordea Horizon - futurystyczne centrum IT w Warszawie. Przestrzeń biurowa rodem z NASA>>

W strefie wejścia dominuje styl industrialny z drewnianymi elementami i żywą roślinnością. Od razu widać w jakiej firmie jesteśmy - lada recepcyjna wykonana została w charakterystycznym dla Coca Coli kształcie. Układ ten powtórzono na suficie i podłodze. W poczekalni goście mogą sami zaparzyć sobie kawę lub spróbować jednego z wybranych napojów marki. Całość strefy recepcji jest przytulna i przemyślana.

Aranżacja w całości zaprojektowana została w układzie otwartym. Wszyscy (wraz z zarządem) mają do dyspozycji open space. Architekci w oparciu o doświadczenie przewidzieli zachowania pracowników na przestrzeni najbliższych lat. Poszczególne przestrzenie zostały rozmieszczone w taki sposób, by utrzymać ideę otwartości wraz z zachowaniem odpowiedniej akustyki.

Stanowiska pracy są podzielone na zespoły (maksymalnie 12-osobowe) oddzielone od siebie elementami akustycznymi.
Odpowiednią akustykę pomagają uzyskać takie rozwiązania jak wysokie przepierzenia między biurkami, wykładzina z podkładem bitumicznym, ścianki oraz meble akustyczne oddzielające zespoły, jak również odpowiednio zaprojektowany podział pomieszczeń. Sale konferencyjne i strefy spotkań wyposażone zostały w elementy akustyczne takie jak panele na suficie, filc lub mech na ścianie.

Pracownicy do swojej dyspozycji mają wiele stref mniej formalnych takich jak huśtawki w otoczeniu dużej ilości żywej zieleni. Nie brakuje również przestrzeni do szybkich i luźnych spotkań sprzyjających integracji zespołów. Należą do nich małe i duże salki konferencyjne, kuchnie wraz z jadalnią oraz taras, który w sezonie letnim staje się dodatkowym i istotnym walorem biura CCHBC.

Zobacz także: Biuro Vogue Polska - wnętrza w stylu lat 80.>>

Biuro Coca Cola HBC pełne oryginalnych detali

Aranżując nowe biuro Coca Cola HBC, projektanci przywiązali ogromną wagę do detali. To jeden z najmocniejszych punktów tego projektu. Warto zwrócić uwagę na precyzyjnie wykonane ściany mobilne wykończone filcem z logo znajdujące się w salach konferencyjnych w pobliżu recepcji czy ściany wykończone kapslami ułożonymi w kształt butelek oraz logo Coca Cola. Efekt podkreśla podświetlenie i czarne szkło lakierowane. Szafki ubraniowe, na dokumenty i lockery mają uchwyty w charakterystycznym kształcie butelek.

Salka Monster ma nieco agresywny, pasujący do marki wystrój. Znajdziemy tu m.in. stół zespawany z dwóch silników, do tego fotele dla graczy komputerowych i charakterystyczne logo oraz grafiki na ścianach. W sali Horeca na ścianach umieszczono historyczne wycinki z gazet i grafiki na blachach. W salce Adez, stół jest zamocowany do sufitu (wydaje się, że lewituje). W sali Kropla delice stoi stół wykonany z naturalnego drewna i żywicy który w połączeniu z lampą z butelek i grafikami tworzy integralną całość. W salce Kraków jest ściana z butelek oraz stół z charakterystyczną grafiką „Jesteśmy Stąd”.

Na uwagę zasługują również grafiki i murale wykonane na ścianach. Ciekawym elementem przestrzeni wspólnych są zaprojektowane przez architektów budki telefoniczne. Idealną przestrzenią na szybkie, spontaniczne spotkania są budki w formie domków i kontenerów magazynowych. W obu charakterystycznym elementem jest stół i tablica do pisania w kształcie butelki Coca-Coli.

Skomentuj:

Biuro Coca Cola HBC w Warszawie pełne oryginalnych detali