Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy biurowiec LPP w Krakowie otwarty. Mieszczą się tu biura projektowe marek House i Mohito

Mat. prasowe/red. WG

Nowy biurowiec LPP w Krakowie przy ul. Bagrowej, oddano do użytku 20 kwietnia 2020 roku. W trzypiętrowym budynku będzie pracować 400 osób, odpowiedzialnych za projekty kolekcji marek House i Mohito.

Nowy biurowiec LPP w Krakowie
Nowy biurowiec LPP w Krakowie
Fot. mat. prasowe LPP

Nowy biurowiec LPP w Krakowie

Projekt rozbudowy krakowskiego oddziału LPP przy ul. Bagrowej, rozpoczął się w marcu 2016 roku. Biurowiec o całkowitej powierzchni 9 tys. mkw. to budynek trzykondygnacyjny, który pomimo aktualnej sytuacji i wstrzymania przez spółkę większości inwestycji, w tym m.in. rozbudowy centrali w Gdańsku, został dokończony z racji zaawansowanego etapu budowy.

Za prace budowlano-montażowe odpowiedzialna była krakowska firma Re-Bau Sp. Z o.o. (po roku od rozpoczęcia działań udało się zakończyć pierwszy etap inwestycji). Wewnętrzny wystrój i funkcjonalność przestrzeni to projekt trójmiejskiej pracowni Studio 1:1 (wieloletniego partnera odzieżowej spółki, odpowiedzialnej również za projekt siedziby centrali LPP ‘’Fashion Lab’’ w Gdańsku). Pomysłodawcą wyglądu elewacji jest krakowski architekt Tomasz Zawisza.

 

Komfortowy biurowiec LPP

Spółce zależało, aby nowa krakowska siedziba LPP była budynkiem komortowym dla pracowników i energooszczędnym. Zdecydowano się na system BMS (ang. Building Management System), który zarządza automatyką budynku. Odpowiada on przede wszystkim za redukcję energochłonności zastosowanych rozwiązań, utrzymując jednocześnie komfort cieplny wnętrz. W tym celu zastosowano m.in. system rekuperacji powietrza, poprzez który ciepło w budynku jest odzyskiwane z powietrza wywiewanego, zmniejszając zapotrzebowanie na energię, zapewnia filtrację pomieszczeń z zanieczyszczeń oraz kurzu, zostawiając w nich świeże powietrze. Dodatkowo, centrale wentylacyjne wyposażone są w najwyższej jakości filtry, zatrzymujące cząstki PM2.5 oraz PM10, a także komory z lampami UV likwidujące drobnoustroje. W oknach zastosowano szkło niskoemisyjne – popularne w zielonym budownictwie, a podłogi wyłożono antyalergiczną wykładziną. To wszystko połączono z maksymalnie wykorzystanym potencjałem światła dziennego i żywą roślinnością.

Nowy biurowiec LPP w Krakowie
Nowy biurowiec LPP w Krakowie
Fot. mat. prasowe LPP

Wnętrza to jasna, pełna światła przestrzeń. W pomieszczeniach zastosowano jasną kolorystykę, będącą odpowiednim tłem dla projektowanych kolekcji. W strefach workshopowych połączono stanowiska projektowe z aranżacją salonów. Tutaj każdy zespół ma szansę testować swoje pomysły w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, w których potem zakupów dokonują klienci.

Na parterze znajdują się sale konferencyjne oraz otwarte przestrzenie z hokerami. Podobnie jak w gdańskiej centrali LPP, również krakowską siedzibę wyposażono w budki telefoniczne o podwyższonym w współczynniku pochłaniania dźwięku, co pozwala na komfortowe przeprowadzanie rozmów. Całość uzupełnia prawie 300-metrowa jadalnia, z pełną ofertą gastronomiczną oraz wydzieloną strefą kawiarnianą.

Otoczenie biurowca LPP w Krakowie

Zewnętrzną przestrzeń obiektu uzupełniają nie tylko ławki do towarzyskich rozmów, ale także mini siłownia czy boisko do koszykówki - powstało ono nieopodal wcześniej już istniejącego boiska do siatkówki plażowej. W najbliższym czasie pojawi się również stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Na miejscu dotychczasowego budynku magazynowego, ma powstać sklep wzorcowy „pilot store”, który będzie dodatkową przestrzenią do testowania koncepcji projektowych.

Budynek nie ma jeszcze oficjalnej nazwy - po powrocie wszystkich do stacjonarnego trybu pracy, planowane jest także ogłoszenie konkursu wśród pracowników na nazwę nowego obiektu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy biurowiec LPP w Krakowie otwarty. Mieszczą się tu biura projektowe marek House i Mohito