Bryła wideo
Le Corbusier - co właściwie zrobił ojciec współczesnej architektury? [WIDEO]
Le Corbusier - szwajcarski architekt, którego teorie i projekty odmieniły współczesną architekturę. Uważany jest za ojca modernizmu i papieża brutalizmu. Ale co tak naprawdę zrobił ten najsłynniejszy architekt świata?
Pasywny Dom nie musi być nudny!
We współpracy marek Saint-Gobain oraz firmy Brawo Domy Pasywne w Stawigudzie koło Olsztyna powstał pokazowy dom pasywny, który udowadnia, że budownictwo pasywne wcale nie musi być nudne. Duże okna, zróżnicowana bryła, a dodatkowo także dużo mniejsze koszty utrzymania. Zobacz jak energooszczędny dom wygląda z lotu ptaka.
Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych [WIDEO]
Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia!
Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza
Dom popularnej aktorki, Ewy Błaszczyk sąsiaduje z siedzibą Fundacji Budzik, której jest założycielką. Swój czas dzieli między tymi dwom miejscami. Jak wyglądają w środku?
Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy
Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.
Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Rafała Maślaka
Mister Polski, Rafał Maślak zdradza, gdzie chciałby mieszkać przez najbliższych 20 lat i jak lubi spędzać czas. Opowiada też, jaki przedmiot jest w jego rodzinie od pokoleń. To wyznanie was zaskoczy.
Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Marceliny Zawadzkiej
Marcelina Zawadzka, znana modelka i zdobywczyni tytułu Miss Polonia w roku 2011, odpowiada na pytania o swój dom. Okazuje się, że mieszka razem z siostrą, ale chętnie wraca do rodzinnego domu. Co jeszcze zdradza?
Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]
Przedstawiamy hity Polisz Arkitekczer 2016 roku, czyli budynki, które wywołały największe oburzenie i poruszenie na forum i mogą śmiało startować w konkursie na makabryły. To konstrukcje, które nie powinny zostać zrealizowane. Niestety, świadczą o tym, że świadomość architektoniczna i odpowiedzialność za wygląd i kształt przestrzeni wspólnej jest w Polsce zbyt niska. Wciąż w mocy pozostaje stara zasada znana ze słynnej bajki Aleksandra Fredry - "wolnoć Tomku w swoim domku". Z drugiej strony to właśnie Internauci, czytelnicy Bryły i społeczność profilu Polisz Arkitekczer, zwracają uwagę na architektoniczne koszmarki, dokumentują je, fotografują przez co wywołują dyskusję na temat jakości przestrzeni wspólnej. Zobaczcie, co udało nam się zgromadzić przez ostatni rok.
Siatkarz Andrzej Wrona zamieszkał z Ulą Chincz. Jaki był powód przeprowadzki?
Mistrz Świata w siatkówce Andrzej Wrona potrzebował tymczasowego lokum. Powód? Remont łazienki w jego mieszkaniu. Zaprosiła go do swojego domu dziennikarka "Dzień Dobry TVN" Ula Chincz. Czy siatkarz sprawdził się w roli współlokatora? Jakie zasady panowały w domu Chincz? A w studiu programu majsterkowicz Wiesław Skiba i Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powiedzieli, jak zaplanować remont, by nie zwariować. Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej?
Jak wygląda biuro urządzone w myśl filozofii hygge? Zaglądamy do Business Link Nowa Zebra
Business Link Nowa Zebra to nowa przestrzeń biurowa w samym sercu Warszawy. Można tu pracować w "klasycznym" biurze, albo rozsiąść się wygodnie w części wspólnej, przypominającej hotelowe lobby. Zaglądamy do środka!
Warszawa w sylwestrową noc widziana z 45 piętra. Fajerwerki pod nami!
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wysoko dolatują fajerwerki? Oglądane z 45 piętra wszystkie są gdzieś pod nami. </br> W magiczną sylwestrową noc ze szczytu <b>Warsaw Spire</b> oglądamy Warszawę jeszcze bardziej kolorową i magiczną niż zwykle. Zobacz niezwykłe wideo timelipse pokazujące Warszawę rozświetloną setkami sztucznych ogni!
W Europie są takie tylko dwa takie budynki. Ten w Polsce może wkrótce przestać istnieć
Do wykonania elewacji myśliwskiego pałacyku w Mojej Woli użyto kory dębów korkowych sprowadzonej w XIX wieku z Portugalii. W Europie są najprawdopodobniej jedynie dwa takie obiekty. Ten w Polsce niestety może wkrótce przestać istnieć. jego stan z roku na rok się pogarsza. Mimo wezwań i grzywien nakładanych przez Konserwatora Zabytków koniecznego remontu jednak nikt nie wykonuje. Czy jest jeszcze szansa na ocalenie tego wyjątkowego miejsca? Więcej o historii pałacu i próbach jego ocalenia czytaj <a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19443865,elewacje-z-debowej-kory-unikalny-w-europejskiej-skali-palac.html">TUTAJ</a>.
Biały, parterowy dom z Warszawy. Ciepłe drewno dodaje mu charakteru
Bryła parterowego domu, który właśnie powstaje w Warszawie to parterowy obiekt nawiązujący kształtem do tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Podłużna, niska zabudowa z dwuspadowym dachem to jednak tylko jedno oblicze projektu. Minimalistyczny detal, prosta forma i konsekwentnie zaprojektowane elewacje łączące jedynie czystą biel i ciepłe drewno decydują o nowoczesnym charakterze budynku.
Polski stół. Jak wygląda praca w trzech polskich fabrykach z tradycjami?
Jak wygląda produkcja kryształowych naczyń z Huty Julia w Piechowicach? Przez ile rąk musi przejść jedno kamionkowe naczynie z Manufaktury w Bolesławcu, zanim trafi do sklepu? Dlaczego porcelana Kristoff z Wałbrzycha jest taka wyjątkowa? Ten film odpowie na wszystkie pytania
Ruchoma kładka dla pieszych w Ustce
W Ustce powstała ruchoma przeprawa przez kanał portowy
Białe mieszkanie w Warszawie
Zaglądamy do ciekawego mieszkania w Wilanowie o powierzchni 145 m kw. Stworzono je z myślą o rodzinie z dziećmi. Projekt: pracownia Chałupko Design.
Zwiedziliśmy fabrykę porcelany w Ćmielowie i Ćmielów Design Studio [NASZA RELACJA]
Fabryka porcelany w Ćmielowie zatrudnia ponad 400 osób. Dużą część prac wykonuje się tu ręcznie. Zanim gotowa filiżanka trafi na nasze stoły, musi przejść przez kilkanaście rąk. Jak wygląda "Ćmielów" od środka? Zobaczcie!
Jednorodzinny dom pod Wrocławiem
O oryginalnym i niepowtarzalnym wystroju tego domu przesądziła efektowna podłoga. Kolorowe płytki nadały wnętrzom charakter i sprawiły, że dodatkowe dekoracje okazały się zbędne. [WIDEO]
Typowe biura znikają. Hamaki, piłkarzyki i fitness coraz popularniejsze
Urządzanie przestrzeni biurowych w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Do polskich biur masowo powstają designerskie przestrzenie do wspólnej pracy relaksu, i rozrywki.
IKEA Festival w Mediolanie
IKEA Festival w Mediolanie to 6 dni zabawy, koncertów, warsztatów, prezentacji nowości i spotkań z projektantami. Zobaczcie, jak wyglądał "od środka".
Muzeum Alpinizmu na szczycie góry. Projekt Zaha Hadid Architects
Zobacz, jak powstawało MMM Corones Muzeum zaprojektowane w pracowni Zahy Hadid na szycie góry Kronplatz. Bryła wygląda niczym sztuczna skała wpisana w górski stok. Zawisła na wysokości 2275 m.n.p.m.
Dom z gliny i słomy. Młodzi budują go samodzielnie
Ekologiczny dom z naturalnych materiałów może mieć ciekawą formę. Ekologiczny dom powstaje w Potoczku niedaleko Kłodzka.
Zielone Ślady Natury
Zielone Ślady Natury to projekt realizowany przez Dyrekcję Lasów państwowych w Łodzi. Na budynkach w centrum Łodzi pojawiły się żywe murale z mchu strukturalnego.
Puro Gdańsk - hotel dla miłośników pięknych wnętrz
Meble od najlepszych projektantów, pokoje sterowane tabletami i mnóstwo nawiązań do historii miasta. Odwiedziliśmy nowy hotel Puro w Gdańsku.
Kino Łóżkowe. Jak ogląda się filmy, leżąc w łóżku w centrum Poznania?
Na placu Wolności, w samym centrum Poznania, stanęło 50 łóżek z białymi baldachimami. Bilety na kino łóżkowe (nazwane w tym roku Łóżkoteką) rozeszły się w kilka minut. Przygotowaliśmy dla Was relację.
Bryła Roku 2016: Rozmowa z laureatami - architektami z pracowni Ultra Architects
Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" otrzymała nagrodę jury i została BRYŁĄ ROKU 2016. Architekci z pracowni Ultra Architects wraz z inwestorem opowiadają o procesie projektowania tego wyjątkowego biurowca. Zaglądamy też do wnętrza budynku, by sprawdzić jak dziennikarze czują się w nowym miejscu pracy.
Jak wyglądają polskie biura? Coraz więcej rozwiązań typu open space
Coraz więcej firm decyduje się na open space. Źle zaprojektowana przestrzeń może obniżyć efektywność pracowników o 15 proc. O polskich biurach mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywny w firmie Tétris.
Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"
Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.
Młodzi o blokach, czyli sposób na wielką płytę
Jak postrzegamy osiedla z wielkiej płyty i czym różni się ich odbiór przez młode pokolenie, którzy nie pamiętają czasów ich powstania?</br> W Polsce ok. 11 milinów ludzi mieszka w blokach wybudowanych w osiedlach zbudowanych w technologi wielkie płyty. Co zrobić z tymi osiedlami, by były powodem dumy mieszkańców? - Z takim zadaniem musieli zmierzyć się młodzi projektanci. Jak sobie poradzili?
Nowy Teatr w Warszawie. Jak zaplanować teatr w dawnym garażu przedsiębiorstwa oczyszczania miasta?
Nowy Teatr powstał w dawnym garażu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Jak zaprojektować nową funkę by miejsce było otwarte, przyjazne artystom i nie straciło swojego unikalnego charakteru przedwojennej zabudowy?