Bryła wideo

 • Le Corbusier w 1964 roku

  Le Corbusier - co właściwie zrobił ojciec współczesnej architektury? [WIDEO]

  Le Corbusier - szwajcarski architekt, którego teorie i projekty odmieniły współczesną architekturę. Uważany jest za ojca modernizmu i papieża brutalizmu. Ale co tak naprawdę zrobił ten najsłynniejszy architekt świata?

 • Te budynki będą ratować życie. Norman Foster dla Afryki

  DRONEPORT PROJECT to jeden z najnowszych projektów, w którym udział bierze Norman Foster. Projekt zakład produkcję tanich dronów i budowę sieci lotnisk na terenie całej Afryki. Drony będą dostarczać krew i niezbędną pomoc medyczną, która może uratować życie. Fostera zaprosił do projektu Jego przyjaciel - afrykanista Jonathan Ledgard. <br> DRONEPORT PROJECT startuje w Rwandzie w porozumieniu z lokalnym rządem, a jego twórcy chcą, by w 2020 roku drony miały dostęp do 44% powierzchni Rwandy. Potem kolej na sąsiedzkie Kongo, a do 2030 roku każde małe miasto w Afryce będzie obsługiwane przez drony. <br> Inicjatywa to efekt współpracy Redline, Politechniki w Lozannie, Fundacji Normana Fostera i Foster + Partners. Miała swoją premierę na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji. <br> Więcej informacji oraz wywiad z Normanem Fosterem na temat projektu przeczytasz w serwisie BRYLA.pl.

 • Robert Majkut - co to jest design?

  Czym jest design i na czym polega dobre projektowanie? Między innymi te pytania zadaliśmy Robertowi Majkutowi, jednemu z czołowych polskich projektantów. Czy Polacy są tak samo zdolni jak zagraniczni projektanci i na czym polega luksus? Zobaczcie film i poznajcie odpowiedzi Roberta Majkuta

 • Robert Majkut: Wnętrza salonu sprzedaży mieszkań

  Jak zaprojektować wnętrza salonu sprzedaży mieszkań, by kupujący czuli się w nich przytulnie i aby mieli komfortowe warunki do wyboru najlepszego mieszkania? Zobaczcie najnowszy projekt jednego z czołowych polskich projektantów: Roberta Majkuta, który opowiada o swojej najnowszej realizacji: wnętrzach salonu sprzedaży mieszkań firmy Profbud w Warszawie

 • Pawilon jak chmurka

  Lekki, wystawowy pawilon w Szanghaju został zainspirowany kształtem chmusry. W tradycyjnej chińskiej sztuce chmura to symbol szczęścia. Za projekt Pawilonu odpowiada pracownia Schmidt Hammer Lassen.

 • IKEA zapowiada uruchomienie sklepu internetowego

  Szwedzka sieć IKEA zapowiedziała uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. W końcu będzie można robić zakupy online, bez wychodzenia z domu.

 • Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy

  Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.

 • The Tower w Dubaju - prześcignie o 100 metrów Burdż Chalifa

  The Tower w Dubaju przewyższy o 100 metrów najwyższy do tej pory budynek świata, czyli Burdż Chalifa, który mierzy 828 metrów. Wyścig do nieba rozgrywa się w opływających w bogactwa Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najdroższe realizacje architektoniczne buduje się na solidnym "fundamencie" z ropy naftowej.

 • Krzysztof Rutkowski kupił zamek. Ma ponurą historię. "Te ściany wchłonęły dużo bohaterstwa"

  Krzysztof Rutkowski kupił pałac. Obiekt jest ogromny, a w jego ponad 200-letniej historii były także i ponure momenty. To tutaj pojawiał się słynny pułkownik Claus von Stauffenberg, ten sam, który dokonał zamachu na Adolfa Hitlera. Detektyw energicznie wziął się za odbudowę pałacu, który w chwili obecnej jest całkowicie zrujnowany.

 • Jak mieszka Katarzyna Warnke? Zaglądamy do jej mieszkania w stuletniej kamienicy

  Prawie 100-letnia kamienica w samym sercu Warszawy. Mieszka tu Katarzyna Warnke - aktorka warszawskiego teatru TR, znana również z wielu ról serialowych. "Mieszkanie urządzałam absolutnie sama. To dla mnie ogromna przyjemność wybierać kolory ścian, kupować po kolei przedmioty" - powiedziała Omenie Mensah. Więcej filmów z cyklu 'Domy Gwiazd' obejrzycie w Domo+.

 • Kto widział...Modernizm? [Wrocław]

  Wrocław może pochwalić się obiektami architektonicznymi z różnych epok, wciąż jednak głównie eksponuje się zabytki średniowieczne i barokowe, zapominając, że to co może miasto wyróżniać to dziedzictwo epoki modernizmu. Dzięki projektowi realizowanemu w ramach mikrograntów ESK 2016 powstała ilustrowana, internetowa mapa wrocławskiej moderny, którą współtworzyły dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.

 • BXBStudio Bogusław Barnaś - Architektura zakorzeniona w tradycji

  BXBStudio Bogusław Barnaś to młoda polska pracownia, która na swoim ko9ncie ma już wiele, także międzynarodowych nagród. W ramach Dni Dizajnu w Stalowej Woli można obejrzeć przekrojową wystawę prezentującą najlepsze projekty pracowni.

 • Dom w Tatrach z widokiem na góry. Ma w sobie coś z nowoczesności i z góralskiej chaty

  W Kościelisku-Gubałówce powstał niezwykły dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne KARPIEL STEINDEL. Łączy on nowoczesne, jak i tradycyjne góralskie motywy. Znajdziemy tu zarówno 12-metrową szklaną ścianę otwierającą wnętrza na cudowny widok tatrzańskich szczytów, ale jednocześnie proporcje budownictwa wsi podhalańskich i charakterystyczny układ połaci dachowych.

 • Muzeum Alpinizmu na szczycie góry. Projekt Zaha Hadid Architects

  Zobacz, jak powstawało MMM Corones Muzeum zaprojektowane w pracowni Zahy Hadid na szycie góry Kronplatz. Bryła wygląda niczym sztuczna skała wpisana w górski stok. Zawisła na wysokości 2275 m.n.p.m.

 • Robert Konieczny o Konkursie KOŁO na projekt łazienki publicznej

  Do 8 maja, w ramach konkursu organizowanego przez markę KOŁO, młodzi architekci mogą zgłaszać projekty budynku z funkcją toalety w Starym Korycie Warty w Poznaniu oraz dodatkowe funkcje dla tego obiektu. Robert Konieczny zasiadający w jury opowiada, dlaczego warto brać udział w konkursach i jakimi kryteriami będzie się kierował przy wyborze laureata.

 • Dom na wodzie w Porcie Czerniakowskim [Warszawa]

  Jaką formę nadać domu na wodzie, tak by była uniwersalna i dobrze wyglądała w każdym porcie? W tym wypadku architekci Mai Bui Ngoc i Rafał Mazur inspirowali się architekturą Japonii. Zobaczcie, jak powstawał całoroczny dom na wodzie w Porcie Czerniakowskim w Warszawie.<iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://bi.ladnydom.pl/pub/ips/3/99/39921.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Jak mieszka Adam "Nergal" Darski? Możecie się zdziwić

  Spodziewacie się przestronnego loftu? Nowoczesnego domu pełnego szkła? Nic bardziej mylnego. Adam "Nergal" Darski, współzałożyciel i wokalista black-deathmetalowego zespołu Behemoth, wybrał uroczą, starą willę w zabytkowym centrum Sopotu. Opowiedział Omenie Mensah o historii XIX-wiecznego domu i tajemnicach, które skrywają jego mury. Więcej filmów z cyklu "Domy Gwiazd" obejrzycie w Domo+.

 • Latarnia z budką lęgową dla ptaków

  "Lampa w ciąży" to projekt ekologicznej latarni miejskiej, w której wnętrzu zainstalowano drewniane budki lęgowe dla ptaków. Pierwsze modele wyprodukowane przez firmę Lira Lighting stanęły w Poznaniu przy nowym biurowcu. W jednej z lamp zalęgły się sikorki. Zobaczcie, jak wygląda ich nowy, miejski dom. Autorami i pomysłodawcami projektu są architekci z pracowni Ultra Architects.

 • Wykończenie domu to najdroższy etap całej budowy. Ekspert radzi - nie warto oszczędzać

  Rośnie liczba domów budowanych przez Polaków. Od stycznia do kwietnia oddano ich do użytku o 5 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast nowych budów rozpoczęto o 12,8 proc. więcej. Najtrudniejsze inwestorów czeka jednak na końcu - wykończeniówka. Często oszczędzamy na materiałach i instalacjach, nie patrząc na późniejsze koszty remontów i eksploatacji. Dlaczego nie warto tak robić mówi Kuba Karliński, założyciel, członek zarządu Magmillon, inwestor zarządzający inwestycjami w nieruchomości w Magmillon.

 • Projekt Zielone Ślady Natury

  Projekt Zielone Ślady Natury

  Zielone Ślady Natury to projekt realizowany przez Dyrekcję Lasów państwowych w Łodzi. Na budynkach w centrum Łodzi pojawiły się żywe murale z mchu strukturalnego.

 • Polska platforma pozwala wyszukiwać przedmioty vintage z całego świata. Innowacyjny pomysł Polaków

  Polska platforma pozwala wyszukiwać przedmioty vintage z całego świata. Innowacyjny pomysł Polaków

  Yestersen to platforma internetowa, na której można znaleźć designerskie meble i sprzęty vintage. O tym, jak działa innowacyjny polski start-up opowiada Karol Misztal, współzałożyciel i prezes yestersen, gabinetu vintage.

 • Pływający dom z Bydgoszczy. Zobacz jak zbliżał się do swojej przystani

  Floodule to pływający dom projektu floatinghouses.eu. We wnętrzu ma wszystko, czego potrzeba by komfortowo mieszkać. Ma za to tą zaletę, że w dowolnym momencie można go odpiąć od nabrzeża i popłynąć nim w dowolne miejsce na świecie.

 • Muzeum Jutra w Rio de Janeiro

  Muzeum Jutra projektu wybitnego architekta Santiago Calatravy, to jeden z projektów wchodzących w skład odnowy historycznej części miasta Rio de Janeiro. Tutaj kiedyś rodziło się miasto. Dziś rodzi się nowa dzielnica poświęcona kulturze i sztuce.

 • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

  Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

 • Muzeum Katyńskie - architektura opowiedziana w filmie

  Muzeum Katyńskie autorstwa BBGK Architekci, Jerzego Kaliny i Krzysztofa Langa jest próbą znalezienia wyważonego języka narracji dla obiektu martyrologicznego i wpisania go w trudny i słabo powiązany z zagadnieniem kontekst Cytadeli. "W odważny sposób weszliśmy w przestrzeń Kaponiery i jej okolic z własną architekturą, którą nie próbowaliśmy się upodabniać do historycznej zabudowy fortyfikacyjnej - opowiadają o projekcie architekci z pracowni BBGK." Te działania doceniło m.in jury tegorocznej edycji konkursu &#8203;EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award, uznając Muzeum Katyńskie za jeden z pięciu najlepszych budynków w Europie. Sukces muzeum doczekał się wiele publikacji i zwrócił uwagę światowych krytyków architektury, którzy podkreślali znaczenie fizycznego doświadczenia z przestrzenią. Rozumiejąc, że zdjęcia budynku nie wyrażają istoty i złożoności architektury, zespół autorski postanowił stworzyć filmową opowieść o Muzeum Katyńskim.

 • Budowa domu prefabrykowanego w jeden dzień

  Budowa domu w zaledwie jeden dzień, łącznie z ociepleniem i ułożeniem pokrycia dachowego? To możliwe, jeśli budynek powstaje z prefabrykowanych elementów. Najwięcej czasu zajmuje wcześniejsze przygotowanie fundamentów, a potem wykończenie wnętrz.

 • Budowa domu prefabrykowanego o szkielecie drewnianym

  Polska firma buduje dom w Brukseli. Prace na placu budowy zajęły tylko trzy dni. Budynek ma powierzchnię ponad 200 m2 i jedną ścianą styka się z sąsiednim budynkiem. Ma prostą formę i dwuspadowy dach

 • Budowa energooszczędnego domu prefabrykowanego w Turawie

  Budowa energooszczędnego domu prefabrykowanego w Turawie

  Prezentujemy budowę domu prefabrykowanego w technologii szkieletowej, w wersji energooszczędnej. Dom powstał według projektu Z75 z pracowni Z500. To stosunkowo niewielki budynek (powierzchnia użytkowa 120 m2) o dwuspadowym dachu, prostej bryle i z użytkowym poddaszem. W wersji podstawowej jest murowany, ale inwestorzy zdecydowali się na technologię prefabrykacji. Projekt gotowy bez problemu udało się zaadaptować do zmienionej technologii. Prezentujemy montaż domu prefabrykowanego - całość prac zajęła 3 dni - i pokazujemy, jak wygląda po zakończeniu wszystkich prac wykończeniowych.

 • Dom rekreacyjny w którym można mieszkać cały rok?

  Kiedyś najpopularniejszym modelem domku letniskowego w Polsce była słynna Brda. Czy domek o wdzięcznej nazwie Dom Baby Jagi, który powstał jako prototyp systemowego domu rekreacyjnego powtórzy sukces i okaże się tak samo popularny?</b> <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,19990803,ma-25-m-kw-ale-miesci-sie-w-nim-wszystko-co-potrzeba-dom-rekreacyjny.html">TUTAJ</a>

 • Dom Optymalny skierowany do słońca

  O tym jak istotne jest zapewnienie optymalnego nasłonecznienia w pomieszczeniach mieszkalnych chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Osiedle, na którym powstanie sześć budynków według projektu Roberta Koniecznego zostało rozplanowane tak, by budynki na wzajem nie zabierały sobie słońca. Duże okna w kierunku południowym zapewniają, że do wnętrza wpada dużo naturalnego światła, a głębokie gzymsy zabezpieczają od nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w okresie letnim.