Bryła wideo

  • Le Corbusier w 1964 roku

    Le Corbusier - co właściwie zrobił ojciec współczesnej architektury? [WIDEO]

    Le Corbusier - szwajcarski architekt, którego teorie i projekty odmieniły współczesną architekturę. Uważany jest za ojca modernizmu i papieża brutalizmu. Ale co tak naprawdę zrobił ten najsłynniejszy architekt świata?

  • Niezwykłe biuro, jedyne takie w Polsce - The Brain Embassy

    To biuro was zachwyci. W budynku Adgar Park West w Warszawie swoją działalność rozpoczyna The Brain Embassy - pierwszy co-creating, w którym będą mogli się spotkać oraz dzielić swoimi pomysłami i doświadczeniem przedstawiciele różnych światów - korporacji, małych i średnich firm, start-upów oraz freelancerzy.

  • Warszawa 2016 - Muzyka miasta. Cztery miesiące pracy, by pokazać piękno stolicy

    Film muzyka miasta to kolejna produkcja Michała Janiszewskiego, która za pomocą techniki Time Lapse pokazuje piękno Warszawy. Choć film trwa jedynie kilku minut, to jego powstanie zajęło aż Cztery miesiące intensywnej pracy. <br>Jak w filmie wygląda Warszawa? <br>"Chcieliśmy, żeby w najnowszej produkcji po Warszawie oprowadzała widzów muzyka. Pokazaliśmy dobę z życia stolicy, gdyż każde miasto ma swój unikalny rytm. Skrzypaczka budzi Warszawę i jej mieszkańców do życia, prowadzi przez cały dzień pokazując jej zakamarki i układa do snu. Nasze miasto, tak jak i jego mieszkańcy, zmieniają się każdego dnia, a my chcieliśmy to pokazać. Zależało nam również, aby miejsca, które każdy z Warszawiaków mija codziennie idąc do pracy, szkoły lub spacerując zaprezentowały swoje nowe, inne oblicza." <br><br>Więcej filmów <a href="https://www.youtube.com/watch?v=m6nnaAwZP5k">Michała Janiszewskiego</a> znajdziesz na jego kanale <a href="https://www.youtube.com/channel/UCh3aTjRL2FCbVezJdmraELA">Motion-Studio.pl | Michał Janiszewski</a>.</p>

  • Warszawianka - idea, realizacja, współczesność

    Kompleks sportowy Warszawianka, zaprojektowany w 1954 roku przez zespół Zakładów Artystyczno-Badawczych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Jerzego Sołtana, Zbigniewa Ihnatowicza, Wojciecha Fangora i Lecha Tomaszewskiego. Formy powstałe z ziemi, zieleni i betonu wchodziły w dialog z zastaną przestrzenią, tworząc wybitne dzieło architektury, integrujące przebywającego w nim człowieka z krajobrazem w skali miasta i kraju. Z czasem pierwotny zamysł architektoniczny ?Warszawianki? stał się mniej widoczny - formy wyrzeźbione w skarpie zarosły zdziczałe rośliny, budynki sportowe zostały znacząco przebudowane, a relację stadionu do doliny Wisły zaburzyły powstające wokół niego wysokie bloki. ?Warszawianka? nie zniknęła jednak bezpowrotnie.

  • Czy tak wygląda najlepsza walizka na świecie? Wsiadasz na nią i jedziesz, dokąd chcesz

    Czy tak wygląda najlepsza walizka na świecie? Wsiadasz na nią i jedziesz, dokąd chcesz

    Walizkę zaprojektowała grupa Amerykanów, która miała dość ciągłego dźwigania bagażu podczas podróży. W środku umieszczony został elektryczny silnik, który napędza małe kółka. Niestety walizka ma też swoje wady. Jest dość ciężka, bo waży 8,5 kg., i droga. Modobag w podstawowej wersji kosztuje 995 dolarów.

  • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Józefa Pawłowskiego

    Józef Pawłowski to jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Zagrał główną rolę w filmie Miasto 44. Teraz możemy go oglądać w serialu Belfer - nowej produkcji Canal+.Nam opowiada o swoim domu.

  • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Andrzeja Bargiela

    Andrzej Bargiel, polski narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista, w domu bywa rzadko. Ale jak już do niego wraca, to najbardziej lubi...

  • Słynna kawalerka Łukasza Jakóbiaka... NIE JEST JEGO. "Poinformowałem właścicieli"

    Odwiedziliśmy Łukasza Jakóbiaka w jego słynnej kawalerce. No właśnie, czy na pewno jego? Prowadzący internetowego talk-show "20m2 Łukasza" wyjawił nam, że tak naprawdę mieszkanie nie należy do niego. Wynajmuje je od czterech lat. Właściciele wiedzą jednak, że nagrywa tam swój program. Czy podwyższyli mu za to czynsz? Takie chodzą plotki. Opowiedział nam.<br><br>Łukasza odwiedziliśmy przy okazji konferencji prasowej. Został zaproszony przez twórców i właścicieli marki Vibe - Roberta Jasińskiego i Kacpra Gotkowicza - do zaangażowania się w rozwój marki w roli dyrektora kreatywnego. Postanowił przyjąć zaproszenie, bo, jak sam stwierdził,został "zarażony" ideą twórców, a także spodobał mu się produkt. Propozycję współpracy potraktował jako wyzwanie, z którym chce się teraz zmierzyć. "Wszystko, co od tej pory usłyszycie i zobaczycie o Vibe'ie, to pomysł zrodzony w mojej głowie. Już właściwie wiem, że po tym co tu usłyszycie wy również "kupicie" Vibe'a jako zajawkową , polską, młodą markę z potencjałem" - podsumował Łukasz Jakóbiak. Podczas konferencji Łukasz wyjaśnił także jego powiązania z Osi Ugonoh, ucinając tym samym plotki, jakie pojawiły się na ich temat w ostatnich dniach. Dyrektor kreatywny marki Vibe zaprosił Osi jako pierwszą osobę do promocji nowego wariantu z portfolio Vibe - napoje relaksacyjne Vibe Chill.<iframe src="http://bi.gazeta.pl/pub/ips/101909/45/1019094500.htm" style="max-width: 100%;" width="620" height="730" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>

  • Jak zmienią się Wolne Tory w Poznaniu?

    Tereny Wolnych Torów w Poznaniu to dziś zdegradowana i niewykorzystana przestrzeń w centrum Poznania, na której kiedyś znajdowały się nieczynne dziś bocznice kolejowe. Projekt pracowni MAU - Mycielski Architecture&Urbanism, który wygrał konkurs na zagospodarowanie tych terenów pokazuje, jaki drzemie w nich potencjał i jak już niedługo mogą wyglądać.

  • Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]

    W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.

  • Warszawa w sylwestrową noc widziana z 45 piętra. Fajerwerki pod nami!

    Czy zastanawialiście się kiedyś jak wysoko dolatują fajerwerki? Oglądane z 45 piętra wszystkie są gdzieś pod nami. </br> W magiczną sylwestrową noc ze szczytu <b>Warsaw Spire</b> oglądamy Warszawę jeszcze bardziej kolorową i magiczną niż zwykle. Zobacz niezwykłe wideo timelipse pokazujące Warszawę rozświetloną setkami sztucznych ogni!

  • Biały, parterowy dom z Warszawy. Ciepłe drewno dodaje mu charakteru

    Bryła parterowego domu, który właśnie powstaje w Warszawie to parterowy obiekt nawiązujący kształtem do tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Podłużna, niska zabudowa z dwuspadowym dachem to jednak tylko jedno oblicze projektu. Minimalistyczny detal, prosta forma i konsekwentnie zaprojektowane elewacje łączące jedynie czystą biel i ciepłe drewno decydują o nowoczesnym charakterze budynku.

  • Prosty montaż świetlika dachowego - krok po kroku [WIDEO]

    Zależnie od sprawności ekipy, sytuacji architektonicznej oraz materiału pokryciowego pełna instalacja świetlika zajmie od dwóch do pięciu godzin. W nowych budynkach może ona odbyć się dwuetapowo. Element dachowy świetlika wstawić można na etapie montażu pokrycia. Dekarze mają doświadczenie w montażu okien do poddaszy i wyłazów, a ten element montuje się analogicznie. Drugi etap, czyli przeprowadzenie tunelu i instalacja zestawu sufitowego, może odbyć się od razu lub później, na etapie ocieplania dachu oraz wykonywania sufitów podwieszanych. Świetlik można zamontować także w domu już wykończonym. Wtedy trzeba jednak zdemontować fragment pokrycia.

  • Nomadyczne Archiwum Sztetla

    Film przedstawia działania prowadzone przez Natalię Romik w ramach projektu Nomadyczne Archiwum Sztetla. Nomadyczne Archiwum Sztetla wyruszyło latem 2016 roku w podróż po byłych żydowskich miasteczkach - sztetlach, eksplorując pokłady miejskiej pamięci i przeciwdziałając społecznemu wypieraniu ich historii. Nomadyczne Archiwum Sztetla było mobilną czytelnią, miejscem spotkań i obwoźną wystawą, która zaprezentowała przedwojenne mapy, fotografie architektury i nagrania pozyskane z archiwów Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Wirtualnego Sztetla oraz Bramy Grodzkiej w Lublinie. Realizacja:Senna Kolektyw (Sebastian Kucharuk, Natalia Romik, Agata Korba, Piotr Jakoweńko) Stowarzyszenie Panorama Kultur , koordynatorka projektu : Monika Tarajko. Film zrealizowano w ramach festiwalu Arteria w Częstochowie

  • Elewacje z klinkieru [WIDEO]

    Są synonimem luksusu i trwałości. Obecnie łatwiej o ich oryginalny wygląd, nawet w wersji tradycyjnej. To dzięki nowym barwom, fakturom i wymiarom.

  • Białe mieszkanie w Warszawie

    Białe mieszkanie w Warszawie

    Zaglądamy do ciekawego mieszkania w Wilanowie o powierzchni 145 m kw. Stworzono je z myślą o rodzinie z dziećmi. Projekt: pracownia Chałupko Design.

  • Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

    Rachunki za ogrzewanie mogą przyprawić o ból głowy. Jak to zrobić, żeby w domu było ciepło, a wydatki na ogrzewanie były jak najmniejsze? Sprawdź sprawdzone sposoby.

  • Mieszkanie w Warszawie w industrialnym klimacie

    Zaglądamy dziś do oryginalnego mieszkania w centrum Warszawy. Znajduje się ono w apartamentowcu, wybudowanym na miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich. Na elewacji budynku celowo zachowano fragmenty historycznej fasady. Wnętrze mieszkania, zaprojektowanego przez pracownię Chałupko Design, nawiązuje do industrialnego charakteru budynku.

  • Czym ogrodzić posesję? [WIDEO]

    Planując ogrodzenie należy pamiętać, że powinno ono współgrać zarówno z charakterem ogrodu, jak i bryłą budynku, tworząc niepowtarzalną architektoniczną całość.

  • Energooszczędny dom: jakie rozwiązania są opłacalne?

    Wywiad z architektem Dariuszem Śmiechowskim ze Stowarzyszenia Architektów Polskich, zrealizowany w ramach kampanii "Energooszczędność w moim domu". Architekt podpowiada, jak zaprojektować dom i jak zlokalizować go na działce, żeby zminimalizować straty energii, a zwiększyć jej pozyskiwanie np. z promieniowania słonecznego. Dzięki dobrego projektowi możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu domu i jego oświetlaniu. Architekt podpowiada też, w jakie rozwiązania warto inwestować, a które nie będą opłacalne.

  • Stary dom z bali z kamienną podmurówką: jak wygląda po remoncie

    Właściciele kupili ten dom w 2006 roku. Główny remont wykonano w ciągu dwóch lat. Prace ciągle jeszcze trwają, a na zagospodarowanie czeka jeszcze najniższa kondygnacja. Dom jest wybudowany z grubych drewnianych bali, ma drewnianą elewację i dach kryty starymi ceramicznymi dachówkami. Kamienna podmurówka kryje dodatkową kondygnację - niską od frontu, wysoką od tyłu domu.

  • Przenoszenie starej chaty z bali

    Ten stary dom z bali udało się rozebrać, przewieźć i postawić w nowym miejscu w 52 dni. Zobacz, jak to wyglądało dzień po dniu! Oczywiście w dużym skrócie...

  • Jak zmieniły się warszawskie bulwary? Rozmowa z Przemysławem Paskiem

    Zaglądamy do letniego salonu Warszawy, czyli nadwiślańskich bulwarów. Jak zmieniła się przestrzeń wokół Wisły? Jak wyglądała w czasach PRL-u? Co działo się nad brzegami rzeki przed II wojną światową? O pozytywnych zmianach i tym, co jest jeszcze do zrobienia rozmawiamy z Przemysławem Paskiem z Fundacji Ja Wisła.

  • Ekologiczny i mobilny - na czym polega idea Biodomku?

    Biodomek można przenosić z miejsca na miejsce, by go postawić nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę. A gdy okaże się za ciasny można dostawić kolejny moduł. To elastyczny dom, który dostosowuje się do aktualnych potrzeb i stylu życia mieszkańców.

  • Spór o odbudowę - wystawa w ramach festiwalu Warszawa w Budowie

    Odbudowa Warszawy, rozpoczęta 70 lat temu, była na polu urbanistyki profesjonalną dyskusją o tym, jak żyć i mieszkać. Wystawa pokazuje, w jaki sposób stworzono nowoczesne miasto i jakie były główne kwestie sporne, o których dyskutowano. Dziś, gdy planowanie przestrzenne nie ma wysokiej pozycji w debacie publicznej, założycielski wkład odbudowy w obecny kształt stolicy bywa ignorowany. Po 1989 roku wzmógł się proces mitologizowania Warszawy międzywojennej. Coraz częściej można napotkać opinie stawiające ją wyżej od współczesnego miasta.Czy słusznie?

  • Biurowce z dala od sztampy. Architektura miejsc pracy [(U)ŻYCIE MIASTA]

    Nie sposób zabudować miasto jednorodnymi budynkami z betonu, stali i szkła. Doświadczenie pokazuje, że w dzielnicach biurowych życie cichnie po godzinie 17.00. Monokultury w mieście nie sprawdzają się, o czym przekonuje chociażby warszawski Służewiec. Dziś próbuje się na nowo skroić to miejsce do ludzkiej skali. Architektura biurowców może się niektórym wydawać nużąca - to najczęściej układ kondygnacji poziomych pokrytych ścianą kurtynową ze szkła. Dlatego odwiedziliśmy miejsca, w których projektanci zadbali nie tylko o odpowiednią wielkość przestrzeni do pracy. Prezentowane realizacje mają miastotwórczy charakter i wychodzą poza biurową sztampę. W tym odcinku pokażemy trzy realizacje: <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21901211,baltyk-w-poznaniu-juz-otwarty-to-pierwsza-realizacja-mvrdv.html">Bałtyk</a> w Poznaniu, Bryłę Roku 2016, czyli siedzibę <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21147795,fasada-jak-szpalta-gazety-architekci-projektuja-siedzibe-mediow.html">Wiadomości Wrzesińskich</a> i <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,22613315,biurowiec-przy-ul-za-bramka-w-poznaniu-nowoczesna-bryla-w.html"">biurowiec przy ulicy Za Bramką.

  • Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"

    Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"

    Od kilku dni trwa wielkie czyszczenie Pałacu Kultury. Jeden z najważniejszych budynków w stolicy znów będzie lśnił bielą. Na razie prace trwają na Tarasie Widokowym. Zobacz to na wideo.

  • Prosty sposób na domowy recycling plastiku

    Dave Hakkens stworzył prostą maszynę do recyklingu plastiku. Każdy może zbudować ją samemu. Instrukcja budowy znajduje się na stronie: www.preciousplastic.com

  • Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz pokazali swój dworek. "Po wojnie był kompletnie zdewastowany". Teraz? Wow!

    Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz mieszkają w XIX-wiecznym dworku w Jajkowicach. Tu brali ślub. Dworek przed wojną był kompletnie zdewastowany. Teraz? Jest przepiękny.

  • BRYŁA ROKU 2015 Przyznana

    Dziesięć nominowanych budynków, a wśród nich te najlepsze z tytułem BRYŁY ROKU. W tej edycji po raz pierwszy wręczyliśmy statuetki dla najlepszych polskich projektów. Na uroczystej gali, podczas której wystąpili Ewa Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates oraz Jerzy Szczepanik Dzikowski z pracowni JEMS Architekci poznaliśmy laureatów konkursu w kategoriach Nagroda Internautów (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - JEMS Architkci), Nagroda Jury (Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki w Toruniu - Menis Arquitectos) oraz Nagroda Sponsora przyznana przez firmę Anvis (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - JEMS Architekci).