Bryła wideo

 • Le Corbusier w 1964 roku

  Le Corbusier - co właściwie zrobił ojciec współczesnej architektury? [WIDEO]

  Le Corbusier - szwajcarski architekt, którego teorie i projekty odmieniły współczesną architekturę. Uważany jest za ojca modernizmu i papieża brutalizmu. Ale co tak naprawdę zrobił ten najsłynniejszy architekt świata?

 • Okno nie dla złodzieja

  Byliśmy na pokazie nowego produktu marki Vetrex - utrudniającego włamanie okna V82 ProSafe. Nierówna walka dwóch rosłych złodziei (w rolę których wcielili się, nie szczędząc sił, pracownicy firmy) z oknem trwała ponad sześć minut. Wygrało okno. Zresztą - sami zobaczcie!

 • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 3

  Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

 • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 2

  Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

 • Dom Marzeń: wypadek na placu budowy

  Na budowie każdy musi być gotowy na wszystko, nawet na szybkie udzielenie fachowej pierwszej pomocy. Mamy pierwszego poszkodowanego! Robert miał wypadek. Zobaczcie jak poradził sobie uczestnicy Domu Marzeń w roli ratowników, w najbliższą sobotę, w TVN o godzinie 20

 • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Szymona Majewskiego

  Szymon Majewski odpowiada na pytanie o swój dom. Co dziennikarz i satyryk zawsze trzyma przy łóżku i o co spiera się z żoną? Przekonajcie się sami.

 • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Rafała Maślaka

  Mister Polski, Rafał Maślak zdradza, gdzie chciałby mieszkać przez najbliższych 20 lat i jak lubi spędzać czas. Opowiada też, jaki przedmiot jest w jego rodzinie od pokoleń. To wyznanie was zaskoczy.

 • Sztuka, wzornictwo i innowacje - zobacz niezwykły festiwal designu

  To było wydarzenie na miarę jubileuszu. Łódź Design Festival z okazji 10. urodzin zachwycił zwiedzających inspirującymi wystawami, nietypowymi produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami. - Nie ma już takiego poczucia, że design to coś dla osób o zasobnym portfelu. To jest narzędzie do rozwiązywania naszych problemów i poprawiania jakości życia - przekonywała Aleksandra Kietla, dyrektor działu promocji i rzecznik prasowa festiwalu

 • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Marka Kamińskiego

  Polski himalaista najbardziej lubi, gdy w domu jest... ciepło. Marek Kamiński zdradza, jak wygląda jego dom.

 • Relacja z otwarcia dworca Łódź Fabryczna [WIDEO]

  W Łodzi po 5 latach oddano do użytku nowy dworzec Łódź Fabryczna, którego budowa kosztowała ponad 1,7 mld złotych. Pierwsi podróżni wraz z prezydent miasta, Hanną Zdanowską nie kryli zachwytu - Przepiękny. Jestem pod wrażeniem. Warto było wstać - mówi jeden z pierwszych zwiedzających. Łódzki dworzec to największa tego typu inwestycja w Polsce łącząca kolej, komunikację autobusową, miejską i ruch samochodowy. Łódź przechodzi proces intensywnej modernizacji i rozwoju, zmienia się ścisłe centrum miasta, w budowie jest również tunel średnicowy, który ma być gotowy za 5 lat, już teraz zwany łódzkim metrem, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Więcej o nowym dworcu Łódź Fabryczna przeczytasz tu: http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21093906,lodz-fabryczna-otwarcie-dworca.html

 • Oto Google Campus Warsaw - jak wygląda wewnątrz

  Jako jedni z pierwszych oglądamy Google Campus Warsaw. Dziś otwarcie tej ważnej inwestycji Google'a - to dopiero piąte takie miejsce na świecie. Jak wygląda?

 • DARK HOUSE - domek letniskowy gra otwarcia i zamknięcia

  Zaprojektowanie domu letniego, który jest jednocześnie przestronny i niewielki, otwarty na otoczenie, ale i niedostępny dla intruzów, wydaje się zadaniem karkołomnym.Karkołomnym, ale nie niemożliwym. Architekci z pracowni Marek+Sikora Architektura podjęli wyzwanie i stworzyli DARK HOUSE.

 • [SZCZECIN] Centrum Dialogu Przełomy otwarte!

  26 stycznia 2016 roku oficjalnie otwarto Centrum Dialogu Przełomu. Niezwykły budynek zaprojektowany przez architekta <b>Roberta Koniecznego</b> to swoista hybryda budynkiu i miejskiego placu. Ponad powierzchnię posadzki wystają jedynie niewielkie elementy budynku, podczas gdy jego główna część ukryta jest pod ziemią.</br> Więcej o budynku przeczytasz <a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19545811,centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-podziemne-muzeum-nareszcie.html"><b>TUTAJ</b></a>

 • Willa Kipiela w Kościelisku. Uroczy dom w polskich Tatrach

  Pracownia Karpiel Steindel ma na swoim koncie wiele projektów związanych z polskimi Tatrami. Kościeliska realizacja Willi Kipiela to kolejny projekt pracowni, który ma formę tradycyjnej góralskiej chaty, ale w nowoczesnym wydaniu.</br> Zadanie, które przyświecało architektom to stworzenie budynku, który wpisywałby się w kontekst architektury podhalańskiej, ale jednocześnie funkcjonalnego, nowoczesnego i ponadczasowego. </br> Więcej o projekcie domu przeczytasz <a href="https://http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19607104,dom-w-polskich-tatrach-urocza-goralska-chata-ale-z-nuta-nowoczesnosci.html">TUTAJ</a>

 • Daniel Libeskind opowiada o projekcie wieżowca Złota 44 [WYWIAD]

  Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie apartamentowca Złota 44 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył również autor projektu - światowej sławy architekt Daniel Libeskind. W krótkim wywiadzie pytamy go o ścieżkę projektową oraz opinię na temat ukończonego wieżowca. W tle można zobaczyć wystawę szkiców architektonicznych,która towarzyszy otwarciu Złotej 44.Na koniec rozmowy architekt cytuje fragment jednego ze swoich ulubionych polskich wierszy. Posłuchajcie. Wystawę szkiców Daniela Libeskinda prezentowana w głównym lobby Złotej 44 będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17-19 marca w godzinach 10:00 - 20:00.

 • Filip Springer: Często się mówi - Polska jest brzydka - ja się z tym zgadzam [WYWIAD]

  Co można wyczytać z architektury? Dlaczego wokół bywa brzydko i jak budynki opowiadają o czasie, w którym zostały wzniesione? Z Filipem Springerem rozmawiamy o historiach związanych z polską architekturą. Kolejnym soczewkami, przez które można spoglądać na Polskę są budynki takie jak: Pałac Kultury i Nauki, Solpol we Wrocławiu i galeria handlowa Witkac na Brackiej w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części rozmowy z Filipem Springerem.

 • Jednorodzinny dom pod Wrocławiem

  O oryginalnym i niepowtarzalnym wystroju tego domu przesądziła efektowna podłoga. Kolorowe płytki nadały wnętrzom charakter i sprawiły, że dodatkowe dekoracje okazały się zbędne. [WIDEO]

 • "Gdybym był polskim Warholem, namalowałbym puszkę mielonki" - rozmowa z Szymonem Majewskim

  Dlaczego Szymon Majewski został ambasadorem wystawy "Dali kontra Wahrol"? Do kogo mocniej bije mu serce - Dalego czy Warhola? Rozmawiamy o inspiracjach z dzieciństwa i dyskusjach z dziadkiem o wielkiej sztuce.

 • Realizacje domów: dom Z15 według projektu z pracowni Z500

  Nieduży parterowy dom o powierzchni około 100 m2 powstał na bazie projektu gotowego pracowni Z500. Sprawdzamy, co właściciele wraz z architektami zmienili w trakcie adaptacji i budowy, i jak dostosowali dom do własnych potrzeb. Przy okazji udało się też obniżyć koszty budowy!

 • Bryła Roku 2016 - tak było na gali rozdania nagród

  Bryła Roku 2016 za nami. Zwieńczeniem plebiscytu była uroczysta gala, która odbyła się 25 maja w warszawskim klubie Niebo. Na wydarzeniu obecni byli architekci, czytelnicy, dziennikarze, przedstawiciele świata nauki, sztuki i biznesu. Galę poprowadził Michał Gwiazdowski - dyrektor programowy internetu czasopism. Bryłą Roku Jury została siedziba "Wiadomości Wrzesińskich". Agnieszka Sadowska - członek zarządu AGORA SA, wręczyła statuetkę architektom z pracowni Ultra Architects. Decyzją internautów Bryłą Roku 2016 został budynek serwerowni Beyond.pl w Poznaniu, zaprojektowany przez ELD Poland. Nagrodę wręczały Agnieszka Gołębiewska - przedstawiciel partnera głównego, firmy Anwis i Anna Ostrowska - redaktorka serwisu Bryla.pl. Gala była też znakomitą okazją do porozmawiania o kondycji polskiej architektury. O projektowaniu miast opowiadali Robert Konieczny - jeden z najbardziej uznanych polskich architektów i Filip Springer - reportażysta i autor licznych książek. Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali Bryła Roku 2016!

 • Realizacje domów: dom pasywny według projektu gotowego

  Dom pasywny nie musi powstawać na podstawie projektu indywidualnego. Ten zbudowano na bazie projektu gotowego Z115 z pracowni architektonicznej Z500. Jest też domem prefabrykowanym, jego budowa i wykończenie zajęły zaledwie trzy miesiące. Właściciele domu oprowadzają po wnętrzach i opowiadają, jak mieszka się w domu, w którym nie zamontowano ogrzewania.

 • Budowa domu: ławy fundamentowe

  Budowa domu: ławy fundamentowe

  Praca nad fundamentami domu, etap powstawania ław fundamentowych. Relacja krok po kroku - układanie i wzmacnianie zbrojenia i uziemienie konstrukcji. Źródło filmu: www.durski-domy.pl

 • Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

  Gdynia Design Days to jeden z największych i najważniejszych festiwali wzornictwa w Polsce. Jak wyglądała tegoroczna edycja?

 • Bryła Roku 2016: Rozmowa z laureatami - architektami z pracowni Ultra Architects

  Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" otrzymała nagrodę jury i została BRYŁĄ ROKU 2016. Architekci z pracowni Ultra Architects wraz z inwestorem opowiadają o procesie projektowania tego wyjątkowego biurowca. Zaglądamy też do wnętrza budynku, by sprawdzić jak dziennikarze czują się w nowym miejscu pracy.

 • Katalog IKEA 2018: w tym roku jest zaskakujący! Co się zmieniło?

  Czym różni tegoroczny katalog IKEA od poprzednich edycji? Jakie dominują w nim kolory? Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Na te i inne pytania odpowiada projektantka wnętrz IKEA Katarzyna Jaros-Puzio.

 • Dom LEGO - budowa centrum rozrywki widziana z perspektywy drona

  Projekt Domu Lego, które stanie się interaktywnym centrum rozrwyki przygotowała znana z awangarodwych projektów pracownia Bjarke Igngels Group. Jak na Dom Lego przystało budynek przypomina konstrukcję z klocków. Całość składa się z 21 poukładanych na sobie prostopadłościanów zwieńczonych nietypowym zwornikiem, czyli klockiem Lego typu 2x4. Kolejne pudełka poukładane są na sobie, tak że na połaciach dachu powstają tarasy. Centrum zostanie otwarte 28 września 2017, zobaczcie ujęcie z drona, które przedstawia proces budowy.

 • Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

  Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

  Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.

 • Bryła Roku 2017 - zobaczcie galę rozdania nagród

  Bryła Roku 2017 za nami. Plebiscyt zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się 17 maja w siedzibie Agory. O tym wyjątkowym budynku opowiedział krótko jego twórca - Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci. Galę poprowadzili Wiktoria Głodowska i Mariusz Beresiński z serwisu bryla.pl. Honorowy patronat nad plebiscytem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów. Gości powitał Ron van Dartel - ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Bryłą Roku Jury została siedziba Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach zaprojektowana przez pracownie Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectura i Małeccy Studio Projektowe. Nagrodę wręczyła Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis, partnera naszego plebiscytu. Wyróżnienie jurorów otrzymało przedszkole w Żorach-Kleszczówce autorstwa pracowni Toprojekt. Wyróżnienie uzasadnił Marcin Szczelina. Decyzją internautów Bryłą Roku 2017 został biurowiec Bałtyk w Poznaniu autorstwa pracowni MVRDV z Holandii. Statuetkę wręczył Paweł Wujec - dyrektor segmentu internetowego Agory. Nagrodę za architektów odebrali inwestorzy - Ewa Voelkel-Krokowicz (w imieniu ojca) oraz Michał Włodarczyk z firmy Garvest. Gościem specjalnym wydarzenia był Peter van Assche z pracowni bureau SLA. Jego wykład poprzedził Michał Mazur, który opowiedział o trendach w architekturze. Po gali odbył się uroczysty bankiet. Zobaczcie naszą relację z gali plebiscytu Bryła Roku 2017.

 • Nowy Teatr w Warszawie. Jak zaplanować teatr w dawnym garażu przedsiębiorstwa oczyszczania miasta?

  Nowy Teatr powstał w dawnym garażu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Jak zaprojektować nową funkę by miejsce było otwarte, przyjazne artystom i nie straciło swojego unikalnego charakteru przedwojennej zabudowy?

 • Tak powstawał mural z Davidem Bowie. Dawid Celek o swoim projekcie

  Dawid Celek to polski architekt na co dzień pracujący w Berlinie. Ale jego mural poświęcony Dawidovi Bowiemu powstał na warszawskim Żoliborzu. Bardzo ciepło przyjęliście jego prace, zobaczcie więc co sam autor mówi o swoim projekcie. O samym muralu więcej przeczytacie <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,20022202,nowy-warszawski-mural-david-bowie-na-zoliborskim-bloku.html">TUTAJ</a>.