Bryła wideo
Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 3
Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?
Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 2
Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?
Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 1
Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?
Pasywny Dom nie musi być nudny!
We współpracy marek Saint-Gobain oraz firmy Brawo Domy Pasywne w Stawigudzie koło Olsztyna powstał pokazowy dom pasywny, który udowadnia, że budownictwo pasywne wcale nie musi być nudne. Duże okna, zróżnicowana bryła, a dodatkowo także dużo mniejsze koszty utrzymania. Zobacz jak energooszczędny dom wygląda z lotu ptaka.
Nowości z katalogu IKEA 2017. Na co warto zwrócić uwagę?
Katalog IKEA 2017 zawiera sporo nowości. O tym, co dokładnie pojawi się w sklepach szwedzkiej sieci opowiada Katarzyna Jaros-Puzio, projektantka i dekoratorka wnętrz IKEA.
Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Szymona Majewskiego
Szymon Majewski odpowiada na pytanie o swój dom. Co dziennikarz i satyryk zawsze trzyma przy łóżku i o co spiera się z żoną? Przekonajcie się sami.
IKEA zapowiada uruchomienie sklepu internetowego
Szwedzka sieć IKEA zapowiedziała uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. W końcu będzie można robić zakupy online, bez wychodzenia z domu.
Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy
Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.
Kto widział...Modernizm? [Wrocław]
Wrocław może pochwalić się obiektami architektonicznymi z różnych epok, wciąż jednak głównie eksponuje się zabytki średniowieczne i barokowe, zapominając, że to co może miasto wyróżniać to dziedzictwo epoki modernizmu. Dzięki projektowi realizowanemu w ramach mikrograntów ESK 2016 powstała ilustrowana, internetowa mapa wrocławskiej moderny, którą współtworzyły dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.
Torre Arcobaleno- tęczowa wieża w Mediolanie po renowacji
Od betonowej surowej konstrukcji do kolorowego symbolu Mediolanu.To historia wybudowanej w 1964 wieży kolejowej Torre Arcobaleno. Pierwszy raz obłożoną ją mozaiką w 1990 roku. Zobaczcie, jak wygląda po renowacji przeprowadzonej w 2015 według projektu Studio Original Designers 6R5 Network.
Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce
Finest Interior Award 2016, czyli międzynarodowa nagroda dla najlepiej zaprojektowanego biura została przyznana pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.Zobaczcie, jakie pomysły zachwyciły jurorów.
Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]
Przedstawiamy hity Polisz Arkitekczer 2016 roku, czyli budynki, które wywołały największe oburzenie i poruszenie na forum i mogą śmiało startować w konkursie na makabryły. To konstrukcje, które nie powinny zostać zrealizowane. Niestety, świadczą o tym, że świadomość architektoniczna i odpowiedzialność za wygląd i kształt przestrzeni wspólnej jest w Polsce zbyt niska. Wciąż w mocy pozostaje stara zasada znana ze słynnej bajki Aleksandra Fredry - "wolnoć Tomku w swoim domku". Z drugiej strony to właśnie Internauci, czytelnicy Bryły i społeczność profilu Polisz Arkitekczer, zwracają uwagę na architektoniczne koszmarki, dokumentują je, fotografują przez co wywołują dyskusję na temat jakości przestrzeni wspólnej. Zobaczcie, co udało nam się zgromadzić przez ostatni rok.
Dom w Tatrach z widokiem na góry. Ma w sobie coś z nowoczesności i z góralskiej chaty
W Kościelisku-Gubałówce powstał niezwykły dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne KARPIEL STEINDEL. Łączy on nowoczesne, jak i tradycyjne góralskie motywy. Znajdziemy tu zarówno 12-metrową szklaną ścianę otwierającą wnętrza na cudowny widok tatrzańskich szczytów, ale jednocześnie proporcje budownictwa wsi podhalańskich i charakterystyczny układ połaci dachowych.
Oto Google Campus Warsaw - jak wygląda wewnątrz
Jako jedni z pierwszych oglądamy Google Campus Warsaw. Dziś otwarcie tej ważnej inwestycji Google'a - to dopiero piąte takie miejsce na świecie. Jak wygląda?
Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]
W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.
Stefan Kuryłowicz - architekt, który zmienił krajobraz Warszawy. Plac Unii czy Vitkac to dzieła zespołu Kuryłowicz&Associates
"Zmienił krajobraz Warszawy. Budynki przez niego projektowane - z reguły dobre, nigdy nie nijakie - są rozrzucone po całym mieście. Modne okulary, półuśmiech, szal" - tak w listopadzie 2013 roku warszawska "Gazeta Wyborcza" opisywała pomnik Stefana Kuryłowicza, który stanął przed kompleksem Wola Center przy ul. Przyokopowej. Jeden z najsłynniejszych polskich architektów wsławił się jednak nie tylko w stolicy, a przy okazji zarobił fortunę. Nie mógł zostać nikim innym - od najmłodszych lat kształtował go ojciec Witold, który także był architektem. <br><br> Filip Springer o jednym z ostatnich budynków Kuryłowicza, <b><a href="http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16083156,VitkAc__pokaz_sily__Co_ma_wspolnego_z_Palacem_Kultury.html#TRwknd" target="blank">warszawskim VitkAcu</a></b>.<br> Zobacz <a href="http://wyborcza.biz/biznes/0,129723.html">więcej odcinków</a>
Najdziwniejsze toalety świata
Publiczne toalety nie muszą być obskurnymi budkami wątpliwej czystości. Zobaczcie, jak wyglądają takie miejsca w różnych zakątkach świata. Więcej przeczytacie <a href="http://www.domosfera.pl/wnetrza/56,93229,11307452,Najciekawsze_publiczne_toalety_na_swiecie.html">TUTAJ</a>
W pracowni: kaflarka Krystyna Kaszuba-Wacławek [WIDEO]
Piec to sprawa osobista. Wie o tym każdy, kto postawił go w swoim domu. Dotyk ciepłych kafli ma magiczną moc. A kafle Krystyny Kaszuba-Wacławek mają jeszcze coś. Styl.
Alex Gufler o nowej kolekcji Alba dla TON. Dlaczego zainspirowały go białe trufle?
Za Alexem Guflerem spotkaliśmy się na przedpremierowym pokazie nowej kolekcji Alba, zaprojektowanej dla czeskiej marki TON. Z myślą o kim została stworzona kolekcja? Jak wyglądała praca nad Albą? Co było największym wyzwaniem?
Domy jednorodzinne jak ikony architektury. Rozmowa z Filipem Springerem
W kolejnej odsłonie rozmowy z Filipem Springerem poruszamy temat architektury domów jednorodzinnych. Szukamy odpowiedzi na pytania: jak zmieniły się warunki mieszkania od czasów modernistycznej rewolucji? Czy domy jednorodzinne mogą być postrzegane w kategoriach ikon architektury? Marzenie o posiadaniu własnego domku z ogródkiem jest tak powszechne, że powoduje przyśpieszony rozwój przedmieść, a jego spełnienie nie zawsze jest szczęśliwe dla mieszkańców. Posłuchajcie o zmianach, marzeniach i mieszkaniowych realiach Polaków.
IKEA Festival w Mediolanie
IKEA Festival w Mediolanie to 6 dni zabawy, koncertów, warsztatów, prezentacji nowości i spotkań z projektantami. Zobaczcie, jak wyglądał "od środka".
Budowa domu: ławy fundamentowe
Praca nad fundamentami domu, etap powstawania ław fundamentowych. Relacja krok po kroku - układanie i wzmacnianie zbrojenia i uziemienie konstrukcji. Źródło filmu: www.durski-domy.pl
Przenoszenie starej chaty z bali
Ten stary dom z bali udało się rozebrać, przewieźć i postawić w nowym miejscu w 52 dni. Zobacz, jak to wyglądało dzień po dniu! Oczywiście w dużym skrócie...
Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]
Gdynia Design Days to jeden z największych i najważniejszych festiwali wzornictwa w Polsce. Jak wyglądała tegoroczna edycja?
Bryła Roku 2016: Rozmowa z laureatami - architektami z pracowni Ultra Architects
Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" otrzymała nagrodę jury i została BRYŁĄ ROKU 2016. Architekci z pracowni Ultra Architects wraz z inwestorem opowiadają o procesie projektowania tego wyjątkowego biurowca. Zaglądamy też do wnętrza budynku, by sprawdzić jak dziennikarze czują się w nowym miejscu pracy.
Jak wyglądają polskie biura? Coraz więcej rozwiązań typu open space
Coraz więcej firm decyduje się na open space. Źle zaprojektowana przestrzeń może obniżyć efektywność pracowników o 15 proc. O polskich biurach mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywny w firmie Tétris.
Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"
Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.
Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]
Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.
Spór o odbudowę - wystawa w ramach festiwalu Warszawa w Budowie
Odbudowa Warszawy, rozpoczęta 70 lat temu, była na polu urbanistyki profesjonalną dyskusją o tym, jak żyć i mieszkać. Wystawa pokazuje, w jaki sposób stworzono nowoczesne miasto i jakie były główne kwestie sporne, o których dyskutowano. Dziś, gdy planowanie przestrzenne nie ma wysokiej pozycji w debacie publicznej, założycielski wkład odbudowy w obecny kształt stolicy bywa ignorowany. Po 1989 roku wzmógł się proces mitologizowania Warszawy międzywojennej. Coraz częściej można napotkać opinie stawiające ją wyżej od współczesnego miasta.Czy słusznie?
Targi Dom Inteligentny 2016 już 8 kwietnia
Nowe technologie mają coraz większy wpływ na to jak żyjemy i mieszkamy. Dlatego targi Dom Inteligentny cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku w dniach 8-10 kwietnia w Krakowie odbędzie się ich piąta edycja. Zobacz, co nas czeka w tym roku.