Bryła wideo

 • Remont w 48h: salon w mieszkaniu w bloku

  Nawet w najbardziej wymagających mieszkaniach można zrobić błyskawiczny remont. I wcale nie trzeba wydawać fortuny! Udowodnił to architekt Tomasz Pągowski, zmieniając nie do poznania salon w bloku na warszawskim Muranowie. Cały odcinek programu "Remont w 48h" obejrzycie w Domo+

 • Dom Marzeń: wypadek na placu budowy

  Na budowie każdy musi być gotowy na wszystko, nawet na szybkie udzielenie fachowej pierwszej pomocy. Mamy pierwszego poszkodowanego! Robert miał wypadek. Zobaczcie jak poradził sobie uczestnicy Domu Marzeń w roli ratowników, w najbliższą sobotę, w TVN o godzinie 20

 • Obudowy kominków [WIDEO]

  Obudowa kominka na zamówienie jest zdecydowanie droższa od gotowej, powstałej z myślą o konkretnym wkładzie. Ale też pozwala dopasować materiały i styl do naszych wymagań oraz wystroju wnętrza.

 • Pawilon jak chmurka

  Lekki, wystawowy pawilon w Szanghaju został zainspirowany kształtem chmusry. W tradycyjnej chińskiej sztuce chmura to symbol szczęścia. Za projekt Pawilonu odpowiada pracownia Schmidt Hammer Lassen.

 • Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy

  Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.

 • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Rafała Maślaka

  Mister Polski, Rafał Maślak zdradza, gdzie chciałby mieszkać przez najbliższych 20 lat i jak lubi spędzać czas. Opowiada też, jaki przedmiot jest w jego rodzinie od pokoleń. To wyznanie was zaskoczy.

 • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Józefa Pawłowskiego

  Józef Pawłowski to jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Zagrał główną rolę w filmie Miasto 44. Teraz możemy go oglądać w serialu Belfer - nowej produkcji Canal+.Nam opowiada o swoim domu.

 • Torba z koszulki

  Masz w szafie stary T-shirt którego nie nosisz? Nie wyrzucaj! Zrobisz z niego świetną torbę na zakupy!

 • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Marka Kamińskiego

  Polski himalaista najbardziej lubi, gdy w domu jest... ciepło. Marek Kamiński zdradza, jak wygląda jego dom.

 • Papierowe lampiony

  <p>Kolorowe lampiony na zimne listopadowe wieczory. Efekt jest olśniewający - zdecydowanie wart podjęcia próby.</p> <p>Do wykonania lampionów będziesz potrzebować:</p> <p>kolorowy papier, może być wzorzysty</p> <p>linijkę</p> <p>tępe narzędzie, którym możesz zaznaczyć miejsce zgięć papieru</p> <p>lampki chionkowe</p> <p>nożyczki</p> <p>igłę i nitkę</p> <p> </p> <p>Na kolorowym papierze wydrukuj szablon. Jeśli nie posiadasz drukarki, szablon możesz go przerysować. Na kartce ołówkiem narysuj prostokąt o wymiarach 23x7 cm. Następnie podziel go w poprzek na krótkie paski co 1 cm. Na każdej z poprzecznych linii odmierz na przemian odcinki 3 i 4 cm - połącz powstałe punkty - powinien powstać zygzak</p> <p>Tępą strona noża zarysuj miejsca zgięć, również te ukośne, na środku szablonu. Wytnij prostokąt (ten duży). Następnie zaginaj końce szablonu naprzemiennie - na zewnątrz i do środka. Środkowe linie zagnij na zewnątrz. Gdy pozaginasz wszystkie linie, uzyskasz harmonijkę. Teraz wystarczy połączyć nitką i igłą miejsca gdzie schodzą się brzegi lampionika - dłuższy brzeg szablonu. Następnie załóż lampiony na lampki choinkowe.</p> <p> <p class="imgw"><img src="http://bi.gazeta.pl/im/e4/00/14/z20975332Q.jpg" border="0" alt=" " title=" " /><span> </span></p> </p>

 • Świąteczna gwiazda z drewnianych patyczków

  Ozdoby świąteczne są bardzo drogie, ale na szczęście efektowne stroiki możemy zrobić sami, w dodatku przy minimalnymi nakładzie kosztów. Do stworzenia tej gwiazdy potrzebujesz... drewnianych mieszadełek do kawy!<br></br> <b>Potrzebne będą:</b> <br>drewniane mieszadła <br>pistolet na klej <br>ozdobna tasiemka

 • Lampion z kartonika po soku

  Bądź ekologiczny, wykorzystaj, to co chcesz wyrzucić. Z pustego kartonika po soku bardzo szybko zrobisz uroczy lampion. Oprócz kartonu, będziesz potrzebować pineski (albo inny ostry przedmiot) nożyk, albo nożyczki, czarną farbę w sprayu i rękawiczki żeby nie pobrudzić dłoni podczas malowania. Jeśli nie posiadasz czarnej farby w sprayu, zwykła czarna farbka też się sprawdzi. Opróżnij, wypłucz i osusz kartonik, odkręć zakrętkę i pomaluj całość dokładnie na czarno. Następnie przy pomocy pinesek zrób dziurki w dowolnym kształcie. Najlepiej sprawdzają się proste wzory, przypominające rozgwieżdżone niebo. Na koniec odetnij dno kartonika. Już gotowe, wystarczy ustawić lampion nad zapaloną świeczką. Lampion będzie wyglądał równie efektownie gdy do środka włożysz lampki choinkowe.

 • Drewniana bransoletka

  Delikatna, ekologiczna i tak kolorowa jak tylko chcesz. Zrób swoją drewnianą bransoletkę. <BR><BR> Włóż drewniane patyczki do wody, namacaj przez około 30 minut. Po tym czasie wyjmij z wody, w palcach delikatnie wyginaj je w kształt koła. Rób to ostrożnie, żeby nie złamać patyczków. Gdy już będą odpowiednio skręcone, włóż patyczki poziomo do szklanki / kubka / naczynia. Pozostaw tam patyczek na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie, patyczek powinien zachowywać wygięty kształt. <BR><BR> Teraz możesz ozdobić bransoletkę: pomalować mazakiem. sprayem, owinąć muliną lub tasiemką. Jeśli patyczki są zbyt krótkie mogą, nie obejmować całego nadgarstka i spadać, żeby tego uniknąć warto związać końce patyczka muliną, tak jak na filmie.

 • Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]

  W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.

 • Świeczka fala

  Do wykonania będziesz potrzebować: kartonowe pudełko, folię spożywczą, parafinę, kilka knotów i coś do nadania kształtu fali np. wałek albo słoik. <BR> Kartonowe pudełko dokładnie wyłóż folią spożywczą. Wlej do środka roztopiona parafinę. W środku rozłóż knoty, dodaj barwnik. Następnie wlej kolejną warstwę parafiny. Odczekaj chwilę, żeby parafina nieco stężała, ale nie całkowicie. Jeszcze ciepłą przełóż świeczkę na wałek i słoik tak aby nadać świecy kształt fali. Poczekaj, do całkowitego zastygnięcia. I gotowe.

 • Spanie na twardym materacu jest zdrowe. Prawda czy mit?

  "Lepiej śpi się na twardym materacu" - chyba każdy choć raz słyszał to stwierdzenie. Jak jest naprawdę? O to czy faktycznie twardy materac jest lepszy, spytaliśmy Jacka Kaczmarka - fizjoterapeutę.

 • Willa Kipiela w Kościelisku. Uroczy dom w polskich Tatrach

  Pracownia Karpiel Steindel ma na swoim koncie wiele projektów związanych z polskimi Tatrami. Kościeliska realizacja Willi Kipiela to kolejny projekt pracowni, który ma formę tradycyjnej góralskiej chaty, ale w nowoczesnym wydaniu.</br> Zadanie, które przyświecało architektom to stworzenie budynku, który wpisywałby się w kontekst architektury podhalańskiej, ale jednocześnie funkcjonalnego, nowoczesnego i ponadczasowego. </br> Więcej o projekcie domu przeczytasz <a href="https://http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19607104,dom-w-polskich-tatrach-urocza-goralska-chata-ale-z-nuta-nowoczesnosci.html">TUTAJ</a>

 • Nomadyczne Archiwum Sztetla

  Film przedstawia działania prowadzone przez Natalię Romik w ramach projektu Nomadyczne Archiwum Sztetla. Nomadyczne Archiwum Sztetla wyruszyło latem 2016 roku w podróż po byłych żydowskich miasteczkach - sztetlach, eksplorując pokłady miejskiej pamięci i przeciwdziałając społecznemu wypieraniu ich historii. Nomadyczne Archiwum Sztetla było mobilną czytelnią, miejscem spotkań i obwoźną wystawą, która zaprezentowała przedwojenne mapy, fotografie architektury i nagrania pozyskane z archiwów Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Wirtualnego Sztetla oraz Bramy Grodzkiej w Lublinie. Realizacja:Senna Kolektyw (Sebastian Kucharuk, Natalia Romik, Agata Korba, Piotr Jakoweńko) Stowarzyszenie Panorama Kultur , koordynatorka projektu : Monika Tarajko. Film zrealizowano w ramach festiwalu Arteria w Częstochowie

 • Stefan Kuryłowicz - architekt, który zmienił krajobraz Warszawy. Plac Unii czy Vitkac to dzieła zespołu Kuryłowicz&Associates

  "Zmienił krajobraz Warszawy. Budynki przez niego projektowane - z reguły dobre, nigdy nie nijakie - są rozrzucone po całym mieście. Modne okulary, półuśmiech, szal" - tak w listopadzie 2013 roku warszawska "Gazeta Wyborcza" opisywała pomnik Stefana Kuryłowicza, który stanął przed kompleksem Wola Center przy ul. Przyokopowej. Jeden z najsłynniejszych polskich architektów wsławił się jednak nie tylko w stolicy, a przy okazji zarobił fortunę. Nie mógł zostać nikim innym - od najmłodszych lat kształtował go ojciec Witold, który także był architektem. <br><br> Filip Springer o jednym z ostatnich budynków Kuryłowicza, <b><a href="http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16083156,VitkAc__pokaz_sily__Co_ma_wspolnego_z_Palacem_Kultury.html#TRwknd" target="blank">warszawskim VitkAcu</a></b>.<br> Zobacz <a href="http://wyborcza.biz/biznes/0,129723.html">więcej odcinków</a>

 • Domy jednorodzinne jak ikony architektury. Rozmowa z Filipem Springerem

  W kolejnej odsłonie rozmowy z Filipem Springerem poruszamy temat architektury domów jednorodzinnych. Szukamy odpowiedzi na pytania: jak zmieniły się warunki mieszkania od czasów modernistycznej rewolucji? Czy domy jednorodzinne mogą być postrzegane w kategoriach ikon architektury? Marzenie o posiadaniu własnego domku z ogródkiem jest tak powszechne, że powoduje przyśpieszony rozwój przedmieść, a jego spełnienie nie zawsze jest szczęśliwe dla mieszkańców. Posłuchajcie o zmianach, marzeniach i mieszkaniowych realiach Polaków.

 • SIESTA - użyteczny polski design

  Za pośrednictwem użytecznych i pięknych projektów można pozytywnie wpływać na ludzkie życie. Starajmy się więc by każdy posiadany przez nas przedmiot opowiadał dobrą historię.

 • Robert Konieczny o Konkursie KOŁO na projekt łazienki publicznej

  Do 8 maja, w ramach konkursu organizowanego przez markę KOŁO, młodzi architekci mogą zgłaszać projekty budynku z funkcją toalety w Starym Korycie Warty w Poznaniu oraz dodatkowe funkcje dla tego obiektu. Robert Konieczny zasiadający w jury opowiada, dlaczego warto brać udział w konkursach i jakimi kryteriami będzie się kierował przy wyborze laureata.

 • Sprytne rozwiązania do małych wnętrz - jak wykorzystać w mieszkaniu każdy metr

  Masz nieduże mieszkanie i szukasz sposobu na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni? Poznaj praktyczne rozwiązania, które pozwolą ci zaoszczędzić miejsce we wnętrzu.

 • Zabawy z dziećmi w ogrodzie

  Najlepszym prezentem dla Twojego dziecka jest czas spędzony z nim. Letnie długie dni sprzyjają temu. Przygotowaliśmy dla Was kilkanaście pomysłów na fantastyczną zabawę w ogrodzie.

 • Czym ogrodzić posesję? [WIDEO]

  Planując ogrodzenie należy pamiętać, że powinno ono współgrać zarówno z charakterem ogrodu, jak i bryłą budynku, tworząc niepowtarzalną architektoniczną całość.

 • Muzeum Jutra w Rio de Janeiro

  Muzeum Jutra projektu wybitnego architekta Santiago Calatravy, to jeden z projektów wchodzących w skład odnowy historycznej części miasta Rio de Janeiro. Tutaj kiedyś rodziło się miasto. Dziś rodzi się nowa dzielnica poświęcona kulturze i sztuce.

 • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

  Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

 • Joanna Przetakiewicz pokazała, jak mieszka. Tego się tam nie spodziewaliśmy. "Kupuję je w Wenecji i Paryżu"

  Joanna Przetakwicz zaprosiła do swojego mieszkania kamery "Dzień Dobry TVN". Zobaczcie, jak wygląda jej kuchnia i pracownia.

 • Bryła Roku 2017 - zobaczcie galę rozdania nagród

  Bryła Roku 2017 za nami. Plebiscyt zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się 17 maja w siedzibie Agory. O tym wyjątkowym budynku opowiedział krótko jego twórca - Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci. Galę poprowadzili Wiktoria Głodowska i Mariusz Beresiński z serwisu bryla.pl. Honorowy patronat nad plebiscytem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów. Gości powitał Ron van Dartel - ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Bryłą Roku Jury została siedziba Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach zaprojektowana przez pracownie Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectura i Małeccy Studio Projektowe. Nagrodę wręczyła Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis, partnera naszego plebiscytu. Wyróżnienie jurorów otrzymało przedszkole w Żorach-Kleszczówce autorstwa pracowni Toprojekt. Wyróżnienie uzasadnił Marcin Szczelina. Decyzją internautów Bryłą Roku 2017 został biurowiec Bałtyk w Poznaniu autorstwa pracowni MVRDV z Holandii. Statuetkę wręczył Paweł Wujec - dyrektor segmentu internetowego Agory. Nagrodę za architektów odebrali inwestorzy - Ewa Voelkel-Krokowicz (w imieniu ojca) oraz Michał Włodarczyk z firmy Garvest. Gościem specjalnym wydarzenia był Peter van Assche z pracowni bureau SLA. Jego wykład poprzedził Michał Mazur, który opowiedział o trendach w architekturze. Po gali odbył się uroczysty bankiet. Zobaczcie naszą relację z gali plebiscytu Bryła Roku 2017.

 • Odsłaniamy okna na wiosnę! Myjemy szyby, ale o żaluzjach i roletach nie zawsze pamiętamy...

  W końcu nadeszła wiosna. Czas odsłonić okna i wpuścić do mieszkania trochę słońca. Niby myliście okna tuż przed świętami wielkanocnymi, a mimo to wciąż wydają się brudne? To nie ich wina. Zapomnieliście o roletach i żaluzjach. Wszyscy czyścimy je zdecydowanie za rzadko. A zbiera się na nich sporo kurzu. Jak łatwo i szybko poradzić sobie z tym problemem?