Bryła wideo

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 3

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 2

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 1

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Pasywny Dom nie musi być nudny!

    We współpracy marek Saint-Gobain oraz firmy Brawo Domy Pasywne w Stawigudzie koło Olsztyna powstał pokazowy dom pasywny, który udowadnia, że budownictwo pasywne wcale nie musi być nudne. Duże okna, zróżnicowana bryła, a dodatkowo także dużo mniejsze koszty utrzymania. Zobacz jak energooszczędny dom wygląda z lotu ptaka.

  • Nowości z katalogu IKEA 2017. Na co warto zwrócić uwagę?

    Katalog IKEA 2017 zawiera sporo nowości. O tym, co dokładnie pojawi się w sklepach szwedzkiej sieci opowiada Katarzyna Jaros-Puzio, projektantka i dekoratorka wnętrz IKEA.

  • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Szymona Majewskiego

    Szymon Majewski odpowiada na pytanie o swój dom. Co dziennikarz i satyryk zawsze trzyma przy łóżku i o co spiera się z żoną? Przekonajcie się sami.

  • IKEA zapowiada uruchomienie sklepu internetowego

    Szwedzka sieć IKEA zapowiedziała uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. W końcu będzie można robić zakupy online, bez wychodzenia z domu.

  • Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy

    Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.

  • Kto widział...Modernizm? [Wrocław]

    Wrocław może pochwalić się obiektami architektonicznymi z różnych epok, wciąż jednak głównie eksponuje się zabytki średniowieczne i barokowe, zapominając, że to co może miasto wyróżniać to dziedzictwo epoki modernizmu. Dzięki projektowi realizowanemu w ramach mikrograntów ESK 2016 powstała ilustrowana, internetowa mapa wrocławskiej moderny, którą współtworzyły dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.

  • Torre Arcobaleno- tęczowa wieża w Mediolanie po renowacji

    Od betonowej surowej konstrukcji do kolorowego symbolu Mediolanu.To historia wybudowanej w 1964 wieży kolejowej Torre Arcobaleno. Pierwszy raz obłożoną ją mozaiką w 1990 roku. Zobaczcie, jak wygląda po renowacji przeprowadzonej w 2015 według projektu Studio Original Designers 6R5 Network.

  • Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce

    Finest Interior Award 2016, czyli międzynarodowa nagroda dla najlepiej zaprojektowanego biura została przyznana pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.Zobaczcie, jakie pomysły zachwyciły jurorów.

  • Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]

    Przedstawiamy hity Polisz Arkitekczer 2016 roku, czyli budynki, które wywołały największe oburzenie i poruszenie na forum i mogą śmiało startować w konkursie na makabryły. To konstrukcje, które nie powinny zostać zrealizowane. Niestety, świadczą o tym, że świadomość architektoniczna i odpowiedzialność za wygląd i kształt przestrzeni wspólnej jest w Polsce zbyt niska. Wciąż w mocy pozostaje stara zasada znana ze słynnej bajki Aleksandra Fredry - "wolnoć Tomku w swoim domku". Z drugiej strony to właśnie Internauci, czytelnicy Bryły i społeczność profilu Polisz Arkitekczer, zwracają uwagę na architektoniczne koszmarki, dokumentują je, fotografują przez co wywołują dyskusję na temat jakości przestrzeni wspólnej. Zobaczcie, co udało nam się zgromadzić przez ostatni rok.

  • Dom w Tatrach z widokiem na góry. Ma w sobie coś z nowoczesności i z góralskiej chaty

    W Kościelisku-Gubałówce powstał niezwykły dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne KARPIEL STEINDEL. Łączy on nowoczesne, jak i tradycyjne góralskie motywy. Znajdziemy tu zarówno 12-metrową szklaną ścianę otwierającą wnętrza na cudowny widok tatrzańskich szczytów, ale jednocześnie proporcje budownictwa wsi podhalańskich i charakterystyczny układ połaci dachowych.

  • Oto Google Campus Warsaw - jak wygląda wewnątrz

    Jako jedni z pierwszych oglądamy Google Campus Warsaw. Dziś otwarcie tej ważnej inwestycji Google'a - to dopiero piąte takie miejsce na świecie. Jak wygląda?

  • Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]

    W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.

  • Stefan Kuryłowicz - architekt, który zmienił krajobraz Warszawy. Plac Unii czy Vitkac to dzieła zespołu Kuryłowicz&Associates

    "Zmienił krajobraz Warszawy. Budynki przez niego projektowane - z reguły dobre, nigdy nie nijakie - są rozrzucone po całym mieście. Modne okulary, półuśmiech, szal" - tak w listopadzie 2013 roku warszawska "Gazeta Wyborcza" opisywała pomnik Stefana Kuryłowicza, który stanął przed kompleksem Wola Center przy ul. Przyokopowej. Jeden z najsłynniejszych polskich architektów wsławił się jednak nie tylko w stolicy, a przy okazji zarobił fortunę. Nie mógł zostać nikim innym - od najmłodszych lat kształtował go ojciec Witold, który także był architektem. <br><br> Filip Springer o jednym z ostatnich budynków Kuryłowicza, <b><a href="http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16083156,VitkAc__pokaz_sily__Co_ma_wspolnego_z_Palacem_Kultury.html#TRwknd" target="blank">warszawskim VitkAcu</a></b>.<br> Zobacz <a href="http://wyborcza.biz/biznes/0,129723.html">więcej odcinków</a>

  • Najdziwniejsze toalety świata

    Publiczne toalety nie muszą być obskurnymi budkami wątpliwej czystości. Zobaczcie, jak wyglądają takie miejsca w różnych zakątkach świata. Więcej przeczytacie <a href="http://www.domosfera.pl/wnetrza/56,93229,11307452,Najciekawsze_publiczne_toalety_na_swiecie.html">TUTAJ</a>

  • W pracowni: kaflarka Krystyna Kaszuba-Wacławek [WIDEO]

    Piec to sprawa osobista. Wie o tym każdy, kto postawił go w swoim domu. Dotyk ciepłych kafli ma magiczną moc. A kafle Krystyny Kaszuba-Wacławek mają jeszcze coś. Styl.

  • Alex Gufler o nowej kolekcji Alba dla TON. Dlaczego zainspirowały go białe trufle?

    Za Alexem Guflerem spotkaliśmy się na przedpremierowym pokazie nowej kolekcji Alba, zaprojektowanej dla czeskiej marki TON. Z myślą o kim została stworzona kolekcja? Jak wyglądała praca nad Albą? Co było największym wyzwaniem?

  • Domy jednorodzinne jak ikony architektury. Rozmowa z Filipem Springerem

    W kolejnej odsłonie rozmowy z Filipem Springerem poruszamy temat architektury domów jednorodzinnych. Szukamy odpowiedzi na pytania: jak zmieniły się warunki mieszkania od czasów modernistycznej rewolucji? Czy domy jednorodzinne mogą być postrzegane w kategoriach ikon architektury? Marzenie o posiadaniu własnego domku z ogródkiem jest tak powszechne, że powoduje przyśpieszony rozwój przedmieść, a jego spełnienie nie zawsze jest szczęśliwe dla mieszkańców. Posłuchajcie o zmianach, marzeniach i mieszkaniowych realiach Polaków.

  • IKEA Festival w Mediolanie

    IKEA Festival w Mediolanie to 6 dni zabawy, koncertów, warsztatów, prezentacji nowości i spotkań z projektantami. Zobaczcie, jak wyglądał "od środka".

  • Budowa domu: ławy fundamentowe

    Budowa domu: ławy fundamentowe

    Praca nad fundamentami domu, etap powstawania ław fundamentowych. Relacja krok po kroku - układanie i wzmacnianie zbrojenia i uziemienie konstrukcji. Źródło filmu: www.durski-domy.pl

  • Przenoszenie starej chaty z bali

    Ten stary dom z bali udało się rozebrać, przewieźć i postawić w nowym miejscu w 52 dni. Zobacz, jak to wyglądało dzień po dniu! Oczywiście w dużym skrócie...

  • Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

    Gdynia Design Days to jeden z największych i najważniejszych festiwali wzornictwa w Polsce. Jak wyglądała tegoroczna edycja?

  • Bryła Roku 2016: Rozmowa z laureatami - architektami z pracowni Ultra Architects

    Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" otrzymała nagrodę jury i została BRYŁĄ ROKU 2016. Architekci z pracowni Ultra Architects wraz z inwestorem opowiadają o procesie projektowania tego wyjątkowego biurowca. Zaglądamy też do wnętrza budynku, by sprawdzić jak dziennikarze czują się w nowym miejscu pracy.

  • Jak wyglądają polskie biura? Coraz więcej rozwiązań typu open space

    Coraz więcej firm decyduje się na open space. Źle zaprojektowana przestrzeń może obniżyć efektywność pracowników o 15 proc. O polskich biurach mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywny w firmie Tétris.

  • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

    Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

  • Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

    Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

    Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.

  • Spór o odbudowę - wystawa w ramach festiwalu Warszawa w Budowie

    Odbudowa Warszawy, rozpoczęta 70 lat temu, była na polu urbanistyki profesjonalną dyskusją o tym, jak żyć i mieszkać. Wystawa pokazuje, w jaki sposób stworzono nowoczesne miasto i jakie były główne kwestie sporne, o których dyskutowano. Dziś, gdy planowanie przestrzenne nie ma wysokiej pozycji w debacie publicznej, założycielski wkład odbudowy w obecny kształt stolicy bywa ignorowany. Po 1989 roku wzmógł się proces mitologizowania Warszawy międzywojennej. Coraz częściej można napotkać opinie stawiające ją wyżej od współczesnego miasta.Czy słusznie?

  • Targi Dom Inteligentny 2016 już 8 kwietnia

    Nowe technologie mają coraz większy wpływ na to jak żyjemy i mieszkamy. Dlatego targi Dom Inteligentny cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku w dniach 8-10 kwietnia w Krakowie odbędzie się ich piąta edycja. Zobacz, co nas czeka w tym roku.