Bryła wideo
Złota 44 - otwarcie piętra rekreacyjnego
W warszawskim apartamentowcu Złota 44 ukończono prace nad luksusową strefą rekreacyjną dla mieszkańców. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażono m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi.
Projekt budownictwa socjalnego na Kubie. Iwo Borkowicz z nagrodą YTAA
Iwo Borkowicz zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy dyplom z dziedziny architektury, urbanistyki i projektowania krajobrazu. Jury Fundacji Mies van der Rohe uznało projekt budownictwa socjalnego w Hawanie połączonego z modelem rozwoju biznesowego za najlepszą pracę obronioną w latach 2015-2016 w Europie. Zobaczcie, na czym polega proponowane rozwiązanie.
Łódź Design Festival 2015 [NASZA RELACJA]
Łódź Design Festival 2015 już za nami. Jak wyglądała tegoroczna edycja? Co przyciągnęło naszą uwagę? Czy mała, żelazna rybka może zmienić świat? Przekonajcie się sami.
Jak powstawał dom modułowy w Borowinie
Dom w Borowinie to dom pokazowy oparty na koncepcji Simple House. Jest domem modułowym, prefabrykowanym, opartym na szkielecie drewnianym. Film pokazuje kolejne etapy budowy - od wykonania fundamentów, poprzez montaż wykonanych wcześniej prefabrykowanych elementów aż po krycie dachu i wykończenie elewacji. Projekt domu - architekt Jakub Szczęsny.
Torre Arcobaleno- tęczowa wieża w Mediolanie po renowacji
Od betonowej surowej konstrukcji do kolorowego symbolu Mediolanu.To historia wybudowanej w 1964 wieży kolejowej Torre Arcobaleno. Pierwszy raz obłożoną ją mozaiką w 1990 roku. Zobaczcie, jak wygląda po renowacji przeprowadzonej w 2015 według projektu Studio Original Designers 6R5 Network.
Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce
Finest Interior Award 2016, czyli międzynarodowa nagroda dla najlepiej zaprojektowanego biura została przyznana pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.Zobaczcie, jakie pomysły zachwyciły jurorów.
BXBStudio Bogusław Barnaś - Architektura zakorzeniona w tradycji
BXBStudio Bogusław Barnaś to młoda polska pracownia, która na swoim ko9ncie ma już wiele, także międzynarodowych nagród. W ramach Dni Dizajnu w Stalowej Woli można obejrzeć przekrojową wystawę prezentującą najlepsze projekty pracowni.
Dom w Tatrach z widokiem na góry. Ma w sobie coś z nowoczesności i z góralskiej chaty
W Kościelisku-Gubałówce powstał niezwykły dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne KARPIEL STEINDEL. Łączy on nowoczesne, jak i tradycyjne góralskie motywy. Znajdziemy tu zarówno 12-metrową szklaną ścianę otwierającą wnętrza na cudowny widok tatrzańskich szczytów, ale jednocześnie proporcje budownictwa wsi podhalańskich i charakterystyczny układ połaci dachowych.
Jak to jest zrobione? Narzuta INDIRA z IKEA
INDIRA to popularna narzuta sprzedawana w IKEA. Pojechaliśmy aż do Indii aby sprawdzić, jak jest produkowana. Zobaczcie sami!
W Europie są takie tylko dwa takie budynki. Ten w Polsce może wkrótce przestać istnieć
Do wykonania elewacji myśliwskiego pałacyku w Mojej Woli użyto kory dębów korkowych sprowadzonej w XIX wieku z Portugalii. W Europie są najprawdopodobniej jedynie dwa takie obiekty. Ten w Polsce niestety może wkrótce przestać istnieć. jego stan z roku na rok się pogarsza. Mimo wezwań i grzywien nakładanych przez Konserwatora Zabytków koniecznego remontu jednak nikt nie wykonuje. Czy jest jeszcze szansa na ocalenie tego wyjątkowego miejsca? Więcej o historii pałacu i próbach jego ocalenia czytaj <a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19443865,elewacje-z-debowej-kory-unikalny-w-europejskiej-skali-palac.html">TUTAJ</a>.
Dom w trzy tygodnie (i dwa dni)
Jesteś ciekawy, jak powstaje dom prefabrykowany? Agnieszka i Piotr na budowę domu zdecydowali się niedawno. Postanowili się do niego wprowadzić jak najszybciej, w związku z powiększeniem się rodziny. Dlatego wybrali technologię prefabrykowaną. W "Ładnym Domu" pokazujemy ostatni odcinek relacji z ich budowy.
Sezon zimowy rozpoczęty. Szczecińskie Przełomy jako saneczkowa górka
Szczeciński budynek Centrum Dialogu Przełomy zaprojektowany przez Roberta Koniecznego to swoista hybryda typowego budynku i miejskiego placu. </br> Główna kubatura budynku została umieszczona pod ziemią, a nad posadzkę placu wystają jedynie niewielkie części budynku tworzące łagodne wzniesienia. Pozwoliło to zachować miejską przestrzeń, istniejące ciągi piesze prowadzące przez plac oraz... powstało świetne miejsce do zimowego zjeżdżania na sankach.</br> Więcej o nowootwartym budynku Centrum Dialogu przełomy przeczytasz <a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19545811,centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-podziemne-muzeum-nareszcie.html"><b>TUTAJ</b></a>
To największe polskie MAKABRYŁY ostatnich lat [WIDEO]
Co roku w plebiscycie na MAKABRYŁĘ ROKU wybieracie najgorszy polski budynek. Aż trudno uwieżyć, że zostały zaprojektowane przez architektów!</br> Aby zobaczyć wszystkie nagrodzone budynki we wszystkich edycjach kliknij <a href="http://www.bryla.pl/bryla/56,150722,19585334,makabryla-roku-2015-przed-nami-zobacz-dotychczasowych-zwyciezcow.html">TUTAJ</a>, a aby zgłosić swoją nominację <a href="http://www.bryla.pl/bryla/0,150722,19575123.html">TUTAJ</a>. Dla autorów najlepszych nominacji przewidzieliśmy książkowe nagrody.
Toruńska sala koncertowa od MENIS Arquitectos
W Toruniu powstała niezwykła sala koncertowa łącząca surowość betonu z ciepłym charakterem cegły. Monumentalna bryła przypomina wydrążoną skorupę, w której wnętrzach łączą się różne fukcje. Sciany zdobione techniką pikado, ruchome sufity i mozliwość otwarcia sali koncertowej na przyległy park, to tylko nieliczne z atutów nowego budynku, na które warto zwrócić uwagę oglądając budynek zaprojektowany przez hiszpańską pracownię MENIS Arquitectos.
Makabryły - największe koszmary polskiej architektury ostatnich lat [Wideo]
Naszą antynagrodę przyznajemy już po raz dziesiąty. Każdy plebiscyt Makabryły jest inny i ujawnia największe grzechy architektoniczne, zaniedbania w polskiej przestrzeni publicznej. Nie służy szkalowaniu, ale ma za zadanie wywołać dyskusję na temat jakości architektury i sposobu projektowania miast. Zobaczcie Makabryły wybrane w poprzednich edycjach i prześlijcie nominacje do tytułu Makabryły 2016. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 3 marca.
Zobacz jak mieszka Jaga Hupało
Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" odwiedziła jedną z najpopularniejszych stylistek fryzur w Polsce, Jagę Hupało. <BR />Na co dzień czesze polskie gwiazdy. W wolnych chwilach realizuje w swoim mieszkaniu - zbierane przez całe życie, jak sama mówi - pomysły. Stworzyła - to też jej słowa - miejsce pełne inspiracji, połączenie nowoczesnego designu z nostalgiczną architekturą Dolnego Śląska. <BR />Dom jest pełen fantazji. Wystarczy wspomnieć, że na patio stanęła ściana - z pięćdziesięcioma kolibrami w kolorze złota - po której latem spływa woda...
Materiały w projektowaniu przestrzeni - jak używają ich laureaci Pritzkera 2017
Pritzker 2017 - jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie architektury została przyznana hiszpańskiej pracowni RCR Arquitectes. Tercet Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta uhonorowano za tworzenie architektury wrażliwej na otoczenie. W ich postrzeganiu budynek nie jest po prostu bryłą, ale sposobem w jaki doświadczamy przestrzeni. Zobaczcie jak Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta używają materiałów w swoich projektach.
Rośliny, które pięknie pachną
Wszyscy kochamy pięknie pachnące drzewa i krzewy. W oszołominie wprawiają budleje wabiące motyle, niezwykłe kwiaty wiciokrzewów czy niezwykły koloryt kobierców laweny. Dowiedzmy się na jakich stanowiskach czuja się najlepiej. Jak je pielęgnować by dobrze się czuły w naszym ogrodzie.
Najdziwniejsze toalety świata
Publiczne toalety nie muszą być obskurnymi budkami wątpliwej czystości. Zobaczcie, jak wyglądają takie miejsca w różnych zakątkach świata. Więcej przeczytacie <a href="http://www.domosfera.pl/wnetrza/56,93229,11307452,Najciekawsze_publiczne_toalety_na_swiecie.html">TUTAJ</a>
Ruchoma kładka dla pieszych w Ustce
W Ustce powstała ruchoma przeprawa przez kanał portowy.
Robert Makłowicz: "Wolę żywy ogień. I wielką lodówkę lubię"
Z Robertem Makłowiczem - krytykiem kulinarnym, kucharzem i podróżnikiem, rozmawiamy o kulinarnych zwyczajach Polaków, mieszkaniu w centrum miasta i 200-letnim domu w Dalmacji, w którym najlepiej mitręży się czas. Spotkaliśmy się na konferencji prasowej, zorganizowanej przez firmę Solgaz.
Alex Gufler o nowej kolekcji Alba dla TON. Dlaczego zainspirowały go białe trufle?
Za Alexem Guflerem spotkaliśmy się na przedpremierowym pokazie nowej kolekcji Alba, zaprojektowanej dla czeskiej marki TON. Z myślą o kim została stworzona kolekcja? Jak wyglądała praca nad Albą? Co było największym wyzwaniem?
Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie
Każdy ma swoją opinię o produktach IKEA. Jedni nazywają szwedzką sieć "meblowym fast foodem", inni mają dom od A do Z urządzony kupionymi w niej meblami. Co Polacy najczęściej kupują? Na pytanie pomogła nam odpowiedzieć Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA.
Najpiękniejsze polskie budynki, czyli Bryły Roku ostatnich 10 lat [HISTORIA PLEBISCYTU]
Prezentujemy najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat. Czytelnicy nagrodzili te budynki w odbywającym się rok rocznie głosowaniu. Zobacz Bryły Roku 2007-2015.
Co to jest design? Odpowiadają mieszkańcy Warszawy
Czym jest design? To pozornie proste pytanie zadaliśmy przypadkowym osobom. Odpowiedzi bywają zaskakujące! Ankietę z mieszkańcami Warszawy przeprowadzili twórcy MyBaze.com - międzynarodowej platformy oferującej oryginalne produkty z dziedziny designu i mody prosto od projektantów.
Dom z gliny i słomy. Młodzi budują go samodzielnie
Ekologiczny dom z naturalnych materiałów może mieć ciekawą formę. Ekologiczny dom powstaje w Potoczku niedaleko Kłodzka.
Projekt domu Dostępny. Dostosuj projekt domu do siebie
Projekt domu, który można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Autorzy projektu, pracownia INDEA, udostępniają konfigurator projektów, który ułatwia szybkie zmiany w projekcie. Zmiany te są możliwe, dzięki modułowej budowie domu. Budynek można powiększyć, dodać garaż lub z niego zrezygnować, zmienić okap dachu i elewację.
Projekt domu Optymalny. Dostosuj projekt do siebie!
Projekt domu Optymalny - nowoczesny budynek o prostej bryle i czterospadowym dachu. Dzięki modułowej konstrukcji i przemyślanemu projektowi, dom można łatwo dostosować do swoich potrzeb - zwiększać lub zmniejszać powierzchnię użytkową, dodać garaż lub z niego zrezygnować.
Jak mieszka Michał Szpak? Jego mieszkanie należało kiedyś do Mieczysława Fogga
Mieszkanie Michała Szpaka znajduje się niemal w samym centrum Warszawy, tuż przy placu Zbawiciela. Od ulubionej kawiarni dzieli go tylko krótki spacer. Młody piosenkarz opowiedział Omenie Mensah dlaczego zdecydował się zamieszkać właśnie tutaj, jakie przedmioty są dla niego ważne i jak wyglądało to mieszkanie, gdy należało do Mieczysława Fogga. Więcej filmów z cyklu 'Domy Gwiazd' obejrzycie w Domo+.
Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga remontu. Wystarczą nowe dodatki
Odświeżenie aranżacji mieszkania nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Przestawienie mebli czy przedmiotów na półkach albo zrezygnowanie z telewizora jako centralnego punktu mieszkania skutecznie odmieniają charakter wnętrza - radzi Agnieszka Pudlik, projektantka mebli i wnętrz z firmy BB Home Design.