Bryła wideo

 • Jak mieszka Krzysztof Rutkowski?

  Posiadłość Krzysztofa Rutkowskiego, o powierzchni prawie 500 m kw.,mieści się na obrzeżach Łodzi. Urządzony jest bardzo surowo. Ciekawym akcentem są "złocone" krzesła. "Jeden z cyganów który miał porwanego syna dał mi je w prezencie po udanej akcji" - mówi były detektyw. Krzysztof Rutkowski pokazał Omenie Mensach salon, kuchnię oraz miejsce, w którym urzęduje "Rutkowski Patrol". Więcej filmów z cyklu 'Domy Gwiazd' obejrzycie w Domo+

 • Robert Majkut - co to jest design?

  Czym jest design i na czym polega dobre projektowanie? Między innymi te pytania zadaliśmy Robertowi Majkutowi, jednemu z czołowych polskich projektantów. Czy Polacy są tak samo zdolni jak zagraniczni projektanci i na czym polega luksus? Zobaczcie film i poznajcie odpowiedzi Roberta Majkuta

 • Jak złożyć serwetki w smoking?

  Wystarczą dwie serwetki w kontrastujących kolorach, aby wyczarować... smoking. Obiad od razu smakuje lepiej!<br><br> <b>Potrzebne będą:</b> <b>Potrzebne będą:</b> <br>2 różnokolorowe serwetki o wymiarach min. 40 cm x 40 cm <br><br> <b>Wykonanie:</b> <br>Złóż obie serwetki w trójkąty, następnie połóż je na siebie i zagnij dłuższy bok na około 1,5 cm. Odwróć całość i zawiń oba rogi do środka. Na koniec załóż końcówki do środka, aby powstał trapez. Gotowe!

 • Jak zrobić piórnik z plastikowych butelek?

  Co można zrobić z dwóch plastikowych butelek? My proponujemy... piórnik! :) <br><br> <b>Potrzebne będą:</b> <br>nożyk <br>centymetr <br>suwak <br>taśma dekoracyjna, samoprzylepna <br>dwie plastikowe butelki <br>nożyczki <br>pistolet na klej <br><br> <b>Wykonanie:</b> <br> Odmierz 12 centymetrów od dna pierwszej butelki i 8 centymetrów od dna drugiej. Rozetnij je. Dopasuj suwak do obwodu butelki, następnie go przyklej do jej krawędzi. To samo zrób z drugą butelką. Pojemnik możesz ozdobić ozdobną taśmą dekoracyjną. Gotowe!

 • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Macademian Girl

  Popularna blogerka modowa, czyli Tamara Gonzalez Perea, odpowiedziała na nasze pytania o dom. Okazuje się, ze za nic nie opuściłaby Warszawy, a jej ulubione miejsce w domu to...

 • Gwiazdka z papieru. Zimowa ozdoba każdych drzwi

  <p>Prosta w wykonaniu i bardzo efektowna. Większość potrzebnych materiałów do jej wykonania na pewno masz w domu.</p> <p>Wytnij 6, takich samych kwadratów ze sztywnego papieru, o wymiarach np. 21x21 cm.</p> <p>Najpierw złóż kartkę po przekątnej na pół - powstanie trójkąt. Następnie złóż trójkąt na pół, wzdłuż dłuższego boku, tak aby powstał mniejszy trójkąt. Przy jednej z krótszych krawędzi ( nie ma znaczenia której) odmierz około 1 cm od brzegu i narysuj ołówkiem delikatnie kreskę. Następnie równolegle do dłuższej krawędzi trójkąta narysuj poziome linie w odległości co 2 cm. Następnie ponacinaj kartkę zgodnie z wyrysowanymi liniami, nie przecinaj kartki do końca, gdy skończysz ma powstać grzebień, nie osobne paski. Takie same czynności powtórz z pozostałymi kartkami.</p> <p>Następnie rozłóż kartkę. Większy kwadrat został podzielony na mniejsze kwadraty. Licząc od środka nazwijmy je 1,2,3,4 i 5. Przy pomocy spinacza (lub taśmy klejącej) połącz odpowiednie pary rogów kwadratów. Najpierw pary 1, 3 i 5. Następnie odwróć papier i po drugiej stronie kartonu połącz pary rogów nr 2 i 4. Tę czynność powtórz ze wszystkimi kartonikami.</p> <p>Gdy kartki będą już gotowe, połóż je przed sobą, zwróć uwagę aby wszystkie były zwrócone w tę samą stronę. Następnie przy pomocy spinacza połącz ich dolne krawędzie i zszyj także miejsca gdzie zszyłeś rogi nr 5.</p> <p>Na jednej z krawędzi gwiazdki zawiąż nitkę i gotowe</p>

 • Relacja z otwarcia dworca Łódź Fabryczna [WIDEO]

  W Łodzi po 5 latach oddano do użytku nowy dworzec Łódź Fabryczna, którego budowa kosztowała ponad 1,7 mld złotych. Pierwsi podróżni wraz z prezydent miasta, Hanną Zdanowską nie kryli zachwytu - Przepiękny. Jestem pod wrażeniem. Warto było wstać - mówi jeden z pierwszych zwiedzających. Łódzki dworzec to największa tego typu inwestycja w Polsce łącząca kolej, komunikację autobusową, miejską i ruch samochodowy. Łódź przechodzi proces intensywnej modernizacji i rozwoju, zmienia się ścisłe centrum miasta, w budowie jest również tunel średnicowy, który ma być gotowy za 5 lat, już teraz zwany łódzkim metrem, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Więcej o nowym dworcu Łódź Fabryczna przeczytasz tu: http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21093906,lodz-fabryczna-otwarcie-dworca.html

 • Proste DIY: choinka z serwetki

  Jak złożyć serwetkę w choinkę? Wystarczy tylko kilka ruchów. Zobacz, jakie to proste. Tak złożona serwetka będzie prawdziwą ozdobą wigilijnego stołu.

 • Rękawiczka do smartfona pozwoli Ci korzystać z telefonu niezależnie od temperatury

  Niech paluszki już nie marzną. Nie musisz zdejmować rękawiczki by odebrać telefon. Wystarczy na kciuku rękawiczki naszyć dowolny kształt metalizowaną nitką. Takie nici (w różnych kolorach) znajdziecie w pasmanterii - my użyliśmy nici firmy DMC E415.

 • Oznacz swoje klucze

  Nie trać czasu na zgadywanie, który klucz pasuje do górnego zamka. Klucz pomaluj w dowolny sposób ( omijaj tę część która wchodzi do zamka).

 • Toruńska sala koncertowa od MENIS Arquitectos

  W Toruniu powstała niezwykła sala koncertowa łącząca surowość betonu z ciepłym charakterem cegły. Monumentalna bryła przypomina wydrążoną skorupę, w której wnętrzach łączą się różne fukcje. Sciany zdobione techniką pikado, ruchome sufity i mozliwość otwarcia sali koncertowej na przyległy park, to tylko nieliczne z atutów nowego budynku, na które warto zwrócić uwagę oglądając budynek zaprojektowany przez hiszpańską pracownię MENIS Arquitectos.

 • Silnik odrzutowy na imprezę przebieraną

  <p>Do wykonania tego genialnego przebrania potrzebujesz:</p> <p>- dwóch pustych butelek</p> <p>-srebrnej farby ( najlepiej w sprayu)</p> <p>-kawałka kartonu</p> <p>-tasiemek do zrobienia szelek, długości około 1,4m</p> <p>- kleju</p> <p>brystoli w kolorach: czerwonym, pomarańczowym i żółtym</p> <p> </p> <p>Zacznij od dokładnego pomalowania butelek na srebrno - odczekaj, aż farba wyschnie. Następnie do kartonu przyklej końce tasiemek - tak by powstały szelki. Odczekaj chwilę, aż klej zastygnie. Odwróć karton i przyklej butelki. Z kolorowych kartonów wytnij płomienie. Wklej wycięte płomienie w szyjki butelek. Odlotowe przebranie już jest gotowe!</p>

 • Elewacje z klinkieru [WIDEO]

  Są synonimem luksusu i trwałości. Obecnie łatwiej o ich oryginalny wygląd, nawet w wersji tradycyjnej. To dzięki nowym barwom, fakturom i wymiarom.

 • Układanie wykładziny podłogowej krok po kroku

  Zobacz, jak w prosty sposób samodzielnie ułożyć wykładzinę podłogową w swoim domu.

 • Malowanie jajek na Wielkanoc. Geometryczne wzory

  Takie malowanie jajek daje nieskończenie wiele możliwości i się nie nudzi. Przygotuj farbkę według przepisu na opakowaniu. Zanurzaj jajka do pewnej wysokości w farbie. Przytrzymaj chwilę jajko w farbie - około 15 sekund. Jeśli chcesz by kolor był bardziej intensywny poczekaj dłużej 30-45 sekund. Do dzieła!

 • Pogodzić sprzeczne interesy. Rozmowa z Filipem Springerem o projektowaniu miast

  W drugiej części wywiadu z Filipem Springerem rozmawiamy nie tyle o pojedynczym budynku, ale poruszamy temat projektowania w skali całego miasta. Co można zrobić z chaosem urbanistycznym w Polsce? Jak wygląda obecnie sytuacja z pastolozą i reklamozą? Zastanawiamy się też, jak wycofywać ruch samochodowy z centrów miast, żeby nie stracili na tym mieszkańcy i przedsiębiorcy.

 • Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

  Rachunki za ogrzewanie mogą przyprawić o ból głowy. Jak to zrobić, żeby w domu było ciepło, a wydatki na ogrzewanie były jak najmniejsze? Sprawdź sprawdzone sposoby.

 • Typowe biura znikają. Hamaki, piłkarzyki i fitness coraz popularniejsze

  Urządzanie przestrzeni biurowych w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Do polskich biur masowo powstają designerskie przestrzenie do wspólnej pracy relaksu, i rozrywki.

 • Oświetlenie zewnętrzne ogrodu i domu [WIDEO]

  Dzięki odpowiednio dobranym i rozmieszczonym lampom, możemy poruszać się po działce, gdy jest ciemno. Oświetlenie sprawi też, że poczujemy się bezpieczniej oraz pokaże ogród w nowej scenerii.

 • Jak wyczyścić piekarnik? Testujemy różne sposoby

  Wyczyszczenie piekarnika z zaschniętych resztek to prawdziwe wyzwanie. Testujemy różne środki - preparaty do czyszczenia i domowe sposoby. Zobaczcie, co się sprawdziło!

 • Eleganckie papierowe pudełko

  Do wykonania tego eleganckiego pudełka potrzebujesz płyty CD, talerza albo zwyczajnie cyrkla. Pudełko jest bardzo jest efektowne i najlepiej wykorzystać je do pakowania małych prezentów.

 • Czym ogrodzić posesję? [WIDEO]

  Planując ogrodzenie należy pamiętać, że powinno ono współgrać zarówno z charakterem ogrodu, jak i bryłą budynku, tworząc niepowtarzalną architektoniczną całość.

 • Remont w 48 godzin: metamorfoza małej łazienki w bloku w Ursusie

  Sylwia mieszka w bloku w warszawskim Ursusie. Wystarczyły dwa dni, by jej mała łazienka zmieniła się nie do poznania. Pełną metamorfozę oraz więcej odcinków można obejrzeć na antenie Domo+.

 • Ścieżki w ogrodzie [WIDEO]

  Ścieżki w ogrodzie harmonijnie kształtują przestrzeń, wyznaczają kierunki poruszania się po działce i stanowią ozdobę poszczególnych zakątków.

 • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

  Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

 • Projekt domu Dostępny. Dostosuj projekt domu do siebie

  Projekt domu, który można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Autorzy projektu, pracownia INDEA, udostępniają konfigurator projektów, który ułatwia szybkie zmiany w projekcie. Zmiany te są możliwe, dzięki modułowej budowie domu. Budynek można powiększyć, dodać garaż lub z niego zrezygnować, zmienić okap dachu i elewację.

 • Czy bocian przynosi dzieci?

  Bocian biały obrósł w wiele legend, które w pewnym momencie zaczęły być uznawane za prawdziwe. Fikcja zaczęła się przenikać z prawdą. Jakim ptakiem bocian biały jest naprawdę? W najnowszym odcinku "Kacper i jego zwierzaki" wyjaśnia Kacper Kowalczyk

 • Bryła Roku 2017 - zobaczcie galę rozdania nagród

  Bryła Roku 2017 za nami. Plebiscyt zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się 17 maja w siedzibie Agory. O tym wyjątkowym budynku opowiedział krótko jego twórca - Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci. Galę poprowadzili Wiktoria Głodowska i Mariusz Beresiński z serwisu bryla.pl. Honorowy patronat nad plebiscytem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów. Gości powitał Ron van Dartel - ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Bryłą Roku Jury została siedziba Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach zaprojektowana przez pracownie Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectura i Małeccy Studio Projektowe. Nagrodę wręczyła Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis, partnera naszego plebiscytu. Wyróżnienie jurorów otrzymało przedszkole w Żorach-Kleszczówce autorstwa pracowni Toprojekt. Wyróżnienie uzasadnił Marcin Szczelina. Decyzją internautów Bryłą Roku 2017 został biurowiec Bałtyk w Poznaniu autorstwa pracowni MVRDV z Holandii. Statuetkę wręczył Paweł Wujec - dyrektor segmentu internetowego Agory. Nagrodę za architektów odebrali inwestorzy - Ewa Voelkel-Krokowicz (w imieniu ojca) oraz Michał Włodarczyk z firmy Garvest. Gościem specjalnym wydarzenia był Peter van Assche z pracowni bureau SLA. Jego wykład poprzedził Michał Mazur, który opowiedział o trendach w architekturze. Po gali odbył się uroczysty bankiet. Zobaczcie naszą relację z gali plebiscytu Bryła Roku 2017.

 • Młodzi o blokach, czyli sposób na wielką płytę

  Jak postrzegamy osiedla z wielkiej płyty i czym różni się ich odbiór przez młode pokolenie, którzy nie pamiętają czasów ich powstania?</br> W Polsce ok. 11 milinów ludzi mieszka w blokach wybudowanych w osiedlach zbudowanych w technologi wielkie płyty. Co zrobić z tymi osiedlami, by były powodem dumy mieszkańców? - Z takim zadaniem musieli zmierzyć się młodzi projektanci. Jak sobie poradzili?

 • Dom rekreacyjny w którym można mieszkać cały rok?

  Kiedyś najpopularniejszym modelem domku letniskowego w Polsce była słynna Brda. Czy domek o wdzięcznej nazwie Dom Baby Jagi, który powstał jako prototyp systemowego domu rekreacyjnego powtórzy sukces i okaże się tak samo popularny?</b> <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,19990803,ma-25-m-kw-ale-miesci-sie-w-nim-wszystko-co-potrzeba-dom-rekreacyjny.html">TUTAJ</a>