Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eko dizajn według polskiej architektki

red

Co robić z pustymi pojemnikami po jogurcie? Na pewno nie wyrzucać, bo jak się okazuje, można zrobić z nich cuda. Polska architektka, Natalia Wrzask zaprojektowała z ceramicznych kubeczków małe lampki, które w połączeniu tworzą efektowną "pętlę światła"

Natalia Wrzask wraz ze wspólnikiem, Rolando Rodriguez-Lea (razem tworzą Aida- Studio - platformę do eksperymentalnego projektowania) stworzyła instalację ze zużytych pojemników po jogurcie. "Milkywave" składa się z 1644 ceramicznych kubeczków, które projektanci przekształcili w efektowną "pętlę światła". Projekt prezentowany był niedawno na Beijing Design Week 2012 w Pekinie.

Według projektantów, Milkywave ma być przykładem tego, w jaki sposób można wtórnie wykorzystać przedmioty, z którymi ludzie spotykają się każdego dnia.  Przemiana funkcji pojemników ma pobudzić do myślenia, że ta pozornie prosta rzecz jest częścią kultury nie tylko Pekinu, ale całych Chin. Takie pojemniki można bowiem spotkać na ulicach miasta, w sklepie na rogu, stoisku metra czy w dłoniach zwykłych ludzi.

Instalacja świetlna sama w sobie nie jest czymś nowym, jednak znany kształt pojemników miał sprawić, że zwiedzający wystawę Chińczycy, będą ją postrzegali jako coś bliskiego, bo być może właśnie rano pili jogurt z podobnego naczynia...


Projektantom gratulujemy pomysłu. Takiemu eko dizajnowi mówimy tak!

Skomentuj:

Eko dizajn według polskiej architektki