Eko dizajn według polskiej architektki
Co robić z pustymi pojemnikami po jogurcie? Na pewno nie wyrzucać, bo jak się okazuje, można zrobić z nich cuda. Polska architektka, Natalia Wrzask zaprojektowała z ceramicznych kubeczków małe lampki, które w połączeniu tworzą efektowną "pętlę światła"


Natalia Wrzask wraz ze wspólnikiem, Rolando Rodriguez-Lea (razem tworzą Aida- Studio - platformę do eksperymentalnego projektowania) stworzyła instalację ze zużytych pojemników po jogurcie. "Milkywave" składa się z 1644 ceramicznych kubeczków, które projektanci przekształcili w efektowną "pętlę światła". Projekt prezentowany był niedawno na Beijing Design Week 2012 w Pekinie.
Według projektantów, Milkywave ma być przykładem tego, w jaki sposób można wtórnie wykorzystać przedmioty, z którymi ludzie spotykają się każdego dnia. Przemiana funkcji pojemników ma pobudzić do myślenia, że ta pozornie prosta rzecz jest częścią kultury nie tylko Pekinu, ale całych Chin. Takie pojemniki można bowiem spotkać na ulicach miasta, w sklepie na rogu, stoisku metra czy w dłoniach zwykłych ludzi.
proj. AIDIA STUDIO
Instalacja świetlna sama w sobie nie jest czymś nowym, jednak znany kształt pojemników miał sprawić, że zwiedzający wystawę Chińczycy, będą ją postrzegali jako coś bliskiego, bo być może właśnie rano pili jogurt z podobnego naczynia...
Projektantom gratulujemy pomysłu. Takiemu eko dizajnowi mówimy tak!
- Więcej o:
- aidia studio
- ciekawostki
- ekologia
Mieszkanie nad oceanem. Chill out w hamaku
Lampa w ciąży. Jak wam się podoba?
Dom z opon i innych rupieci
Opuszczone obrazy wielkich mistrzów
Eko dizajn według polskiej architektki
Twórczy wszechświat Gaudiego w Casa Batlló
Victoria Residence - tam, gdzie natura spotyka się z nowoczesnością
Rosh Hanikra - willa z widokiem na morze w Izraelu