Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tak będą wyglądać domy przyszłości? Polki zaprojektowały... [WYNIKI KONKURSU]

red

Zespół trzech młodych architektek z Polski zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie architektonicznym D3 Housing Tomorrow 2014. Architekci z całego świata starali się przewidzieć jak będziemy mieszkać w przyszłości

Wyróżnioną pracę przygotowały: Emilia Cap, Aleksandra Gorzała i Marta Kapłan z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Swój projekt określiły tytułem "Return to Paradise - Powrót do Raju". Studentki chciały w ten sposób stworzyć przestrzeń, która niczym raj jest wolna od zagrożeń, obowiązków i w której panuje spokój i harmonia.

Młode projektantki zaproponowały, aby funkcję domów przyszłości przyjęły kokony. Taka konstrukcja miałaby być miękka i elastyczna. Przebywający w jej środku ludzie mieliby czuć komfort i bezpieczeństwo. Kokony wykonane są z materiałów pochodzenia naturalnego - polimerycznych cząsteczek węglowodanów.

Gdzie taki kokon mógłby się znaleźć? Studentki uważają, że im bliżej natury tym lepiej. Proponują by lekkie konstrukcje zawiesić na drzewie lub postawić na ziemi, tuż przy rzece, morzu, w górach lub nad jeziorem.

W konkursie nagrodzono trzy projekty. Pierwsze miejsce zdobyła praca Tiffany Szeto z Hong Kongu, drugie koreańsko-amerykańskiego zespołu (w składzie: Kwang Min Lee, Kenny Kim, Jae Hyun Kim, Hyung Gyu Kim), a trzecie projekt zespołu Yuen Fung Cheung z Hong Kongu i Artur Nitribitt z Polski.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tak będą wyglądać domy przyszłości? Polki zaprojektowały... [WYNIKI KONKURSU]