Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kosmiczna obręcz od Normana Fostera. To nowa siedziba Apple [WIZUALIZACJE]

red

Firma Apple buduje sobie nową siedzibę. Ekologiczny kompleks ma być najnowocześniejszym na świecie

Nowa siedziba Apple powstanie w Krzemowej Dolinie, w liczącym nieco ponad 50 tys. mieszkańców mieście Cupertino. Biurowy obiekt, który swym kształtem przypomina kosmiczny statek znajdzie się na działce o powierzchni 71 hektarów. Jego średnica to 365 metrów i w środku pomieści 13 tysięcy pracowników.

Kampus Apple zaprojektowała pracownia Normana Fostera. Pracownicy do swojej dyspozycji będą mieli między innymi: ogromne audytorium, centrum fitness i podziemny garaż. Ważnym elementem konstrukcji będzie wypełniony zielenią dziedziniec. Budynek ma być całkowicie samowystarczalny energetycznie. Pomóc temu mają ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 5 megawatów. Podłączenie do miejskiej sieci energetycznej będzie traktowane jako pomocnicze.

Apple Campus 2 ma być otwarty na mieszkańców. Na dziedzińcu znajdzie się audytorium na tysiąc widzów, w którym będzie można organizować teatralne spektakle.

Co ciekawe przed laty w tym miejscu znajdowała się siedziba Hewlett-Packard. Cechowała się tym, że blisko 80% powierzchni było pokryte betonem lub asfaltem. Nowa siedziba Apple ma odwrócić proporcje i 80% terenu zajmą tereny zielone.

Szacuje się, że budowa obiektu pochłonie 5 mld. dolarów. Jej zakończenie planowane jest na 2016 r.

Skomentuj:

Kosmiczna obręcz od Normana Fostera. To nowa siedziba Apple [WIZUALIZACJE]