Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kosmiczne biurowce Business Garden [ZDJĘCIA]

red, warszawa.gazeta.pl

W Warszawie zakończył się pierwszy etap budowy kompleksu Business Garden. Biurowce zaprojektowali architekci z pracowni JSK

Biurowce przypominające kosmiczne konstrukcje stanęły u zbiegu ulic Żwirki i Wigury oraz 1 Sierpnia. Póki co powstały dwa budynki z całego planowanego zespołu. Białe bryły różnią się od typowych biurowców i wyglądają jak futurystyczne budowle. W budynku, który znajduje się od strony ul. Żwirki i Wigury działa hotel Sound Garden. Oba gmachy dzieli ogólnodostępny ogród. Może w nim odpocząć każdy, ponieważ biurowy kompleks nie jest ogrodzony. W sumie zieleń zajęła aż 60% jego powierzchni.

Elewację budynków charakteryzuje biała kratownica, natomiast zaokrąglenia nawiązują do architektury modernistycznej. Znajdujące się między oknami białe "żyletki" oglądane pod kątem zlewają się w jedną płaszczyznę, dopiero kiedy patrzymy na nie na wprost, uświadamiają że pełnią istotną funkcję - ochraniają wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Budynek przy Żwirki i Wigury podtrzymują ukośne słupy, to właśnie one przywodzą na myśl kosmiczną architekturę jaką znamy z filmów science fiction.

03.07.2013 Warszawa . Kompleks biurowo hotelowy Business Garden polozony na rogu ul. 1 Sierpnia i Zwirki i Wigury . Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: architektura budynek biura /FR/Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Zespół Business Garden jeszcze się powiększy. Inwestor chce obok wybudować pięć kolejnych gmachów, które łącznie zaoferują ok. 75 tys. m kw. powierzchni biurowo-hotelowej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kosmiczne biurowce Business Garden [ZDJĘCIA]