Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy budynek JEMS w Warszawie

red, warszawa.gazeta.pl

Powstaje tuż obok lotniska Okęcie. Budowa ekologicznego biurowca ma zakończyć się w połowie przyszłego roku

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni JEMS, natomiast inwestorem jest firma OKRE Development. Biurowiec powstaje na nietypowej, trójkątnej działce, która wymusiła na architektach nadanie mu lekko złamanej formy:

Lokalizacja budynku na zakręcie ulicy stworzyła pretekst do nieznacznego zagięcia fasady frontowej, co spowodowało, że bryła budynku będzie lekko przymykała dalekie widoki. Takie ukształtowanie formy sprawiło, że wydłużona elewacja frontowa budynku stała się niezwykle dynamiczna - mówi architekt Marek Moskal, jeden z głównych projektantów.

Obecnie na placu budowy trwają intensywne prace. Zakończył się etap robót podziemnych i biurowiec pomału wychodzi na powierzchnię. Pod ziemią powstały trzy kondygnacje, które przeznaczone zostaną na parking gotowy pomieścić 270 aut. Wewnątrz budynku ma znaleźć się pomieszczenie dla rowerów wyposażone w stojaki, szatnię i prysznic.

Biurowiec Green Wingsmateriały inwestora

Biurowiec ma być superekologiczny dlatego zostanie wyposażony w wiele unikalnych rozwiązań takich jak: strefowe kontrole oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia; wewnętrzne ogrody i zieleń na zewnątrz; ekologiczne materiały wykończeniowe; system filtracji i nawilżania powietrza oraz indywidualne sterowanie przez użytkowników energią elektryczną, ogrzewaniem i wodą. Obiekt wstępnie otrzymał już trzeci stopień certyfikatu BREEAM:

Na podstawie danych BREEAM można stwierdzić, że nasz warszawski Green Wings jest pod tym względem jednym z najlepszych biurowców w Polsce - mówi Ronnie Richardson, prezes OKRE Development.

źródło: warszawa.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy budynek JEMS w Warszawie