Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świat BMW

ucho

Trwają ostatnie prace na terenie nowopowstałego gmachu będącego częścią głównej siedziby koncernu BMW w Monachium. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na koniec października. My już dzisiaj zapraszamy na wirtualną przechadzkę po jego wnętrzach.

BMW Welt
MarcusBuck.com/Coop Himmelb[l]au

 

Właściciele samochodów tej marki nie mieli nigdy lekkiego życia. Jeżeli zdarzało się, że ze względu na wyjątkową aktywność fizyczną preferowali sportowe obuwie a dodatkowo do gustu przypadł im szczególnie pojazd koloru czarnego, mogli często spotkać się z niesprawiedliwymi oskarżeniami o przynależność do jednej z wyjątkowo nieakceptowanych społecznie grup. Nie da się jednak ukryć, że samochody z Bawarii należą do najsolidniejszych w świecie, a koncern chętnie podejmuje się zabiegów mających na celu podkreślenie jego mocnej pozycji.

 

BMW Welt Munchen

 

Jednym z doskonałych posunięć firmy była decyzja sprzed kilku lat o wybudowaniu w Monachium kompleksu zwanego "Świat BMW". Niedaleko głównej siedziby zarządu firmy znajdującej się w wieżowcu "Vierzylinder" powstało zintegrowane centrum w którym potencjalny nabywca pojazdu może dowiedzieć się wszystkiego o produktach BMW. Koncern dopieszcza swoich klientów obiecując im możliwość podejrzenia linii produkcyjnej oraz nieograniczonego dostępu do wybranego auta, w celu dokładnego zapoznania się z jego wyposażeniem, osiągami, wsłuchania się w pracę silnika itp. Na tym nie kończą się jednak atrakcje. Wielu zwiedzających chętnie usadowi się z pewnością w bolidzie F1 BMW Sauber, korzystając z okazji, że ich dzieci zajęte będą rozbrajaniem zabawkowych modeli aut a żony wydawaniem ciężko zarobionych pieniędzy w sklepie z pamiątkami.

 

BMW Welt

 

Najbardziej charakterystycznym elementem budynku jest "podwójny stożek". W jego wnętrzu znajduje się sala na 450 osób, która ma być nie tylko miejscem prezentacji nowych modeli oraz osiągnięć koncernu, ale również przestrzenią dla wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw i debat. Zgodnie z nowoczesnymi trendami cały dach budowli pokryty jest ogniwami słonecznymi mającymi zapewnić dużą część zużywanej energii. Projektantem budowli jest światowej sławy austriackie biuro architektoniczne Coop Himmelb[l]au.

 

ucho

    Więcej o:

Skomentuj:

Świat BMW