Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ferrari world już wkrótce w Abu Dhabi

graberski

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co produkuje firma Ferrari. Raczej większość zgodzi się z twierdzeniem, że włoska stajnia z Maranello i Modeny tworzy najładniejsze samochody świata. Jednak część z was może nie wiedzieć, że poza autami ze słynnym koniem na masce, firma Ferrari chce zainwestować także w architekturę.

Benoy Architects
Benoy Architects
Benoy Architects

 

 

Nie znam osoby, która nie obejrzałaby się za pięknym czerwonym Ferrari ujrzanym na ulicy. Sława tej firmy jest tak olbrzymia, że logo tej firmy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Każdy chciałby mieć coś wspólnego z tą potęgą motoryzacyjną. Dla przykładu firma Segway, produkująca osobiste transportery wypuściła limitowaną serię PT i2 w wydaniu Ferrari. Odróżnia go czerwony kolor, logo Scuderia Ferrari na drążku kierowniczym oraz oczywiscie cena.

 

 

Segawy PTi2Logo Ferrari pojawiało się już na telefonach komórkowych (Vertu Ascent, Motorolla RAZR MAXX V6), laptopach (Acer) czy nawet nawigacjach samochodowych (Becker Traffic Ferrari). Nie należy zapominać o siecie sklepów Ferrari sprzedających zarówno zabawki jak i ubrania czy walizki.

 

 

Benoy ArchitectsWreszcie fenomen ten znajdzie swoje odzwierciedlenie także i w architekturze. Firma Ferrari wraz z Aldar Properties buduje w Abu Dhabi pierwszy na świecie park rozrywki Ferrari. Obiekt budowany jest na wyspie Yas. Cały kompleks powstanie na 25 hektarach pustyni z czego ponad dziesięć hektarów przeznaczone zostanie pod zabudowę. Za przygotowanie obiektów odpowiada biuro projektowe Benoy Architects. Całą przestrzeń podzielili oni na kilka sektorów. Pierwszy stanowić będzie galeria handlowa o powierzchni 250 tysięcy m2. Będzie to jeden z największych tego typu obiektów, w którym znajdą się prawdopodobnie wszystkie najbardziej znane sklepy świata. W drugim sektorze znajdziemy natomiast najważniejszy obiekt, czyli Ferrari World. Będzie to pierwszy na świecie tego typu obiekt uświetniający niesamowitą historię włoskiej marki. Park rozrywki prawdopodobnie jest złym terminem na określenie tego, co znajdziemy w świecie Ferrari. Poza 24 atrakcjami związanymi z marką, na terenie znajdzie się także teatr, museum, tor testowy oraz szkółka jazdy. Oczywiście kolorem przewodnim obiektu będzie czerwień. Trzeci sektor stanowić będzie tor wyścigowy, na którym już od przyszłego roku odbywać się będzie Grand Prix Formuły 1. Prezes F1, Bernie Ecclestone, wyraził swoją zgodę aby w Abu Dhabi odbywały się najszybsze wyścigi samochodowe.

 

 

Benoy ArchitectsTrzy sektory uzupełnione będą o dwa porty na jachty, hotele, kilka apartamentowców, park wodny, trzy pola golfowe, boisko do polo oraz sporo ilość restauracji oraz barów. Do obiektu będzie można się dostać w każdy możliwy sposób. Tuż obok przebiega autostrada łącząca obiekt z miastem oraz pobliskim lotniskiem. Dzięki temu obiekt będzie można podziwiać także i z lotu ptaka.

 

 

Benoy ArchitectsNa oficjalnym rozpoczęciu budowy, które odbyło się 3 listopada ubiegłego roku pojawił się nawet prezydent Ferrari Luca di Montezemolo. Wśród fundamentów zakopana została kapsuła zawierająca części jednego z obecnie używanych przez włochów silników. Zostanie ona odkopana w 2047 roku, kiedy to Ferrari obchodzić będzie swoje setne urodziny.

 

 

Benoy ArchitectsFerrari World będzie pierwszym parkiem rozrywki tego typu na świecie. Miejmy nadzieje, że już wkrótce powstanie coś takiego w Europie i będziemy mieli szansę zobaczyć niesamowity świat Ferrari na własne oczy.

TAG

 

Teraz
zobacz wnętrza

Skomentuj:

Ferrari world już wkrótce w Abu Dhabi