Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gensler dla sieci hoteli Ritz - Carlton

graberski

Międzynarodowe biuro projektowe Gensler podpisało chyba ostatnio kontrakt z jedną z najbardziej prestiżowych sieci hotelowych Ritz - Carlton. W małym odstępie czasowym architekci zaprojektowali dwa obiekty hotelowe, które powstaną w Los Angeles i w Dubaju.

Gensler
Gensler
Gensler

 

 

Sieć hoteli Ritz - Carlton w rzeczywistości jest własnością Marriot International. W 23 krajach na świecie znajduje się aż 70 placówek oferujących pokoje najwyższej jakości.

 

 

GenslerPod koniec tego roku ma zostać oddany do użytku Ritz - Carlton powstający w Dubaju . Obiekt powstaje w finansowej części miasta. DIFC (Dubai International Financial Centre) jest bardzo specyficznym miejscem, dlatego też architektura hotelu nie mogła być byle jaka. Należy dodać, że projekt urbanistyczny dla tego rejonu został także wykonany przez architektów z Gensler.

 

 

GenslerBudynek zaprojektowany został w silnym nawiązaniu do architektury modernistycznej. Na elewacji wykonanej z kamienia nie znajdziemy zbyt wiele elementów dekoracyjnych. Jedynym, nota bene, bardzo ciekawym elementem będzie fontanna, której woda spada na ziemię aż z znajdującego się 14. kondygnacji wyżej dachu obiektu.

 

 

Gensler

 


W tym pięciogwiazdkowym hotelu znajdzie się 340 pokoi hotelowych. Jednak to nie koniec. Dodatkowo znajdzie się tu 447 prywatnych apartamentów także objętych obsługą niczym w hotelu. To chyba idealne rozwiązanie dla singli, czy nawet całych rodzin, które nie lubią zajmować się tak przyziemnymi rzeczami jak zmywanie, pranie czy sprzątanie. Część hotelowa oddzielona będzie od apartamentów olbrzymim atrium. W budynku znajdą się oczywiście restauracje, sale balowe i konferencyjne, centrum zdrowia, spa, liczne sklepy ale także i korty tenisowe, siłownia oraz basen.

 

 

GenslerDrugi obiekt zaprojektowany przez Gensler ma powstać w Los Angeles. Będzie to pierwszy wieżowiec wybudowany w centrum miasta od prawie dwóch dekad. Będzie on częścią większego kompleksu nazwanego LA Live!.

 

 

Gensler

 


Budynek osiągnie wysokość niespełna 200 metrów. Na 54 kondygnacjach znajdzie się prawie 186 tysięcy m2 powierzchni użytkowej. Do mniej więcej połowy wysokości rozciągać się będzie odnoga wieży, w której znajdzie się jeszcze między innymi hotel Marriot. W sumie powstanie tam 1001 pokoi hotelowych z czego 878 należeć będzie do sieci Marriot zaś 123 do bardziej luksusowego Ritz - Carlton.

 

 

GenslerPoza hotelami w obiekcie znajdą się jeszcze 224 ekskluzywnych apartamentów, które umieszczone będą na wyższych kondygnacjach, olbrzymie centrum konferencyjne o powierzchni ponad 7 tysięcy m2 oraz sala balowa o powierzchni ponad 2 000 m.kw.

 

 

GenslerBiuro projektowe Gensler nie tworzy może powalających na kolana pod względem estetycznym obiektów. Są one jednak bardzo funkcjonalne i spełniają wszystkie wymogi narzucone przez deweloperów. O randze biura może świadczyć chociażby fakt, że nadzoruje ono budowę opisywanego przez nas kompleksu MGM Mirage w Las Vegas.


TAG


Teraz zobacz Wnętrza


Skomentuj:

Gensler dla sieci hoteli Ritz - Carlton