Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w kształcie buta

asiasok

Antonino Cardillo zaprojektował dom o częściowo kolebkowym sklepieniu, jednym przypomina grobowiec, kryptę, jednakże ulegając prostym skojarzeniom zobaczymy w nim najpewniej but.

Dom w kształcie buta
Antonino Cardillo
Antonino Cardillo

Na tym się kończą proste skojarzenia, a zaczyna się głębsza refleksja.

Cardillo stworzył minimalistyczną przestrzeń, pozwalającą na swobodną ingerencję światła, które na nowo ją interpretuje. Taki zabieg umacnia w przekonaniu, że istnieje jeszcze coś takiego, jak odczuwanie architektury i ma się całkiem dobrze.

Formy cechuje wyważenie, harmonia i spokój - idealne dla zaspokojenia potrzeby wyciszenia, relaksu, ale też komfortu pracy. Nie ma tu nadprogramowych elementów, całość stanowi przemyślaną od początku do końca i niczym niezakłóconą koncepcję.

Cardillo zaznacza, że istnieją różne rodzaje ciszy i nie w każdym pomieszczeniu jest ona taka sama. "Cisza w dużej nawie jest inna niż ta w pokoju. A dźwięki z zewnątrz modyfikują ją w istotny sposób." Daje do zrozumienia, że dźwięk również kształtuje przestrzeń, momentami nawet bardziej niż światło, o czym często współczesna architektura zapomina.

Skomentuj:

Dom w kształcie buta