Dom z drewna i stali
Niepozorny domek z drewna i stali, wyróżniający się jednak minimalnym wpływem na środowisko naturalne, zaprojektowany przez Belindę Tato i José Luisa Vallejo.


Tato & Vallejo
Architekci postanowili, że domek będzie wsparty wyłącznie w czterech punktach, tak aby natura mogła się spokojnie pod nim rozwijać. Ponadto pozostawiono w stanie naturalnym zbocze, na którym stoi, a może lepiej: nad którym wznosi się budynek. Budowla podlega recyklingowi i składaniu, czyli odwrotnie do procesu tworzenia, jest to wyraz swoistej gry w jaką twórcy grają z tradycyjną architekturą. A może jej zwyczajna funkcjonalność? Układ i geometrię zaprojektowano zgodnie z panującymi warunkami klimatycznymi i pozycją Ziemi względem Słońca. Nie ma zatem potrzeby korzystania z zewnętrznych - sztucznych - źródeł ciepła.
Tato & Vallejo
Tato & Vallejo
Dom stanowi współczesne odwołanie do tradycji architektonicznej północnej Hiszpanii, do miejscowych wzorów i konstrukcji takich jak spichlerz czy taras o drewnianej strukturze i wykończeniu.
Funkcjonalna zdolność budynku do transformacji to modne, coraz częściej stosowane rozwiązanie. Zarówno parter jak i piętro pozwalają na modyfikację przestrzeni, polegającą na powiększaniu czy pomniejszaniu liczby pomieszczeń. Pozornie zwyczajny domek daje pole do popisu wyobraźni, bo przecież najfajniejsze jest to, co najprostsze.
asia

Phyllis Lambert, kobieta która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!
Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu
Architektura Barcelony - nowoczesne budynki, rzeźby i genialny Gaudi. Co warto zobaczyć? [PRZEWODNIK ARCHITEKTONICZNY]
Znani architekci: Le Corbusier, czyli papież modernizmu
Flexhouse nad Jeziorem Zuryskim - dom wpleciony w krajobraz
Mariaż budynku z naturą, czyli dom z "miedzianego drewna"
Dom z drukarki 3D w ramach pomocy ubogim rodzinom bez dachu nad głową