Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Central Market w Abu Dhabi

Tag

Czy znudziły się wam już zakupy w centrach handlowych, które z reguły wyglądają identycznie? A może podczas tej uwielbianej przez panie (ostatnio także i panów) czynności chcielibyście aby otaczał was luksus i przepych? Jeżeli tak to już rezerwujcie bilety do Abu Dhabi, w którym ma zostać wybudowany Central Market - niesamowita galeria handlowa zaprojektowana przez Foster + Partners

Foster + Partners
Foster + Partners
Foster + Partners

Chyba wszyscy wiedzą jak wyglądają arabskie bazary. Tłumy ludzi, niesamowity hałas sprzedawcy zachęcający do kupienia czegoś na ich kramie. Architekci z Foster + Partners przy współpracy z Aldar Developments chcą przekształcić jeden z większych bazarów w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w super ekskluzywne centrum handlowe. Central Market ma być wielofunkcyjnym zespołem budynków, który wieńczyć będą trzy szklane wieże, a wszystko cechować będzie znakomita architektura .

W centrum handlowym będzie można kupić praktycznie wszystko od antyków, dywanów i przypraw aż po ubrania zaprojektowane przez najsławniejszych projektantów mody. W kilku piętrowym budynku znajdować się będzie mnóstwo alejek, balkonów i kolumnad połączonych wielkimi dziedzińcami. Większość sklepów będzie także miała własne, wewnętrzne dziedzińce. Bardzo ważną rolę w budynku odgrywać będzie światło. Zostanie ono wpuszczone przez liczne świetliki znajdujące się na dachu budynku. W połączeniu z wewnętrzną elewacją, która składa się w większej mierze z drewnianych kratek, architekci uzyskali bardzo ciekawy efekt.

Ponad centrum handlowym wyrastać będą trzy szklane wieże . Każda z nich będzie miała różną wysokość oraz inna funkcję. Łączyć będzie je natomiast podobny styl architektoniczny. Najwyższy będzie wieżowiec mieszkalny, który wyrośnie na 374 metry. Na 88 kondygnacjach znajdzie się aż 525 mieszkań. Znajdą się tam zarówno 2-pokojowe kawalerki jak i 5-pokojowe apartamenty. Na wyższych kondygnacjach znajdziemy także mieszkania dwu czy nawet trzy piętrowe. Oczywiście jak w każdym apartamentowcu znajdzie się tu siłownia, basen oraz centrum spa.

Drugą co do wysokości wieżą będzie centrum biznesowe, które będzie miało wysokość 280 metrów. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć całe swoje życie skoncentrowane wokół niewielkiej przestrzeni. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nie musimy marnować czasu na dojazdy do pracy, żeby zrobić zakupy wystarczy zjechać na dół i przejść kilka metrów. Oczywiście znajdą się też tacy, którym coś takiego może nie odpowiadać. W biurowcu znajdzie się także siłownia, basen oraz kilka ekskluzywnych restauracji.
 
Najniższą wieżą będzie hotel o wysokości 254 metrów. Będzie on przyciągał nie tylko klientów powiązanych z biznesem ale także i tych, którzy przyjeżdzają do Abu Dhabi na zakupy czy w ramach rozrywki. W budynku znajdą się także prywatne mieszkania posiadające pełną obsługę hotelową - idealne rozwiązanie dla bardzo zamożnych ludzi.
 
Central Market w Abu Dhabi będzie przedsięwzięciem na olbrzymią skalę. Aldar Developments zaplanowało oddanie wszystkich obiektów do użytku już na 2010 rok. Jest to raczej wątpliwa data biorąc pod uwagę fakt, że budowa ma się rozpocząć dopiero w tym roku. Jednak z drugiej strony są to Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie wszystko jest możliwe a pieniądze nie grają roli.

Skomentuj:

Central Market w Abu Dhabi