Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Le Corbusier na sprzedaż

aga

Nietypowa agencja nieruchomości z Londynu posiada w swojej ofercie łasy kąsek dla znawców i miłośników architektury. Na sprzedaż wystawiony jest penthouse w podparyskiej willi Le Corbusiera. Od zaraz można zamieszkać w budynku zaprojektowanym według pięciu zasad nowoczesnej architektury - oczywiście za drobną opłatą kilkuset tysięcy funtów...

5254378 https bi

Prestiżowa brytyjska agencja nieruchomości The Modern House zajmuje się sprzedażą domów i mieszkań realizowanych od lat '20 ubiegłego wieku, aż do dziś. Wszystkie oferty to przykłady europejskiego modernizmu na wysokim poziomie. Budynki są starannie dobierane przez ekspertów i znawców, a klienci mogą oczekiwać fachowej obsługi. The Modern House z sukcesem zapełnił niszę na rynku nieruchomości dla wymagających klientów, ceniących sobie estetykę. W odróżnieniu od tradycyjnych praktyk, gdzie nieruchomość to tylko towar na sprzedaż, tutaj budynek traktowany jest jak dzieło sztuki. Podobnie jak w galerii obrazów każda oferta opatrzona jest na początku nazwiskiem architekta, który zaprojektował dany obiekt. Dzięki wrażliwości architektonicznej założycieli agencji, projektant jest integralną częścią sprzedawanej nieruchomości, o ile nie najważniejszą. Klient ma poczucie, że kupuje nie tylko dach nad głową, ale inwestuje na lata w bezcenną sztukę architektury.

Niedawno na stronie internetowej agencji pojawiła się niecodzienna oferta. Jest ona powodem do dumy dla samych jej właścicieli. Nazwisko architekta mówi samo za siebie. Do nabycia jest bowiem penthouse w willi Le Corbusiera pod Paryżem. Pochodzi z 1927 roku i jest jedną z ikon światowej modernistycznej architektury. Znana pod nazwą Villa Stein lub Villa Garches powstawała w okresie, kiedy architekt wcielał w życie ideę pięciu punktów nowoczesnej architektury.

Bryła odzwierciedla styl wielkiego Le Corbu, co widać w bieli ścian zewnętrznych, podporach na których spoczywa sześcienna bryła, podłużnych pasach okien, spiralnej klatce schodowej, czy użytkowym dachu. Wnętrza są jasne i przestronne. Charakteryzuje je tzw. wolny plan, osiągnięty dzięki zastosowaniu nowatorskiej wówczas konstrukcji słupowej.

Mieszkanie w willi, której projektant stworzył podwaliny nowoczesnej architektury to niebywały prestiż. Budynek opowiada historię modernizmu, z którego przecież nowoczesna architektura czerpie najwięcej. Kubiczne kształty, kręte linie schodów, przeszklone pasy okalające bryłę, czy subtelne detale, oddają ponadczasową modernistyczną stylistykę, która zawsze była synonimem elegancji i dobrego smaku.

Duży dom został z czasem podzielony. Dwie wyższe kondygnacje wraz z ponad 150 metrowym tarasem na dachu są teraz na sprzedaż. Cena to bagatela 1 080 000 euro. Czy drogo? Zważywszy na niektóre ceny mieszkań w Warszawie, nie wydaje się być szokująca. Tak więc awangardowa architektura Le Corbusiera jest teraz na wyciągnięcie ręki, tyle że - mimo wszystko - z grubym portfelem.

Skomentuj:

Le Corbusier na sprzedaż