Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabytkowa posiadłość w nowoczesnym stylu

asia GAZETA DOM

Architekci z Charles Pictet Architecte pokazali jak dokonać zmian w zabytkowej tkance budynku, a jednocześnie zbyt wiele nie namieszać.  

Dom we Frontenex
Dom we Frontenex
Dom we Frontenex

 

Stara posiadłość we francuskim Frontenex złożona z kilku dobrze zachowanych budynków, m.in. pomarańczarni pochodzącej z XIX wieku, miała zostać dostosowana do oczekiwań właścicieli. Wbrew pozorom nie mieli oni zamiaru burzyć dotychczasowych obiektów - wprost przeciwnie - łącząc to, co z stare z tym, co nowe zapragnęli zachować klimat minionych czasów.

 

 

Dom we Frontenex

 

 

 

Jedyne do czego mieli zastrzeżenia, to rozmieszczenie budynków nie wpisujących się w plan prostokąta. Wszystko przez pomarańczarnię, której odchylona pozycja uniemożliwiała ów wymarzony, symetryczny układ. Tu wkroczył zespół Charles Pictet Architecte proponując wybudowanie nowego lokalu i poprowadzenie jego konstrukcji tak, aby uzyskać złudzenie prostokątnego układu posiadłości. Połączono go zatem z oranżerią, przez co oba obiekty zyskały nowy wymiar.

 

 

Dom we Frontenex

 

 

Takie rozwiązanie daje wyraz zarówno prostokątnej, jak i tej nieprzystającej do prostokąta płaszczyźnie. Razem tworzą nową jakość i pełnią funkcję łącznika między stary i nowym.

 

 

asia

 

Zobacz także:

Dom dla konesera

Najlepsze domy na świecie

Azyl na norweskim pustkowiu

Skomentuj:

Zabytkowa posiadłość w nowoczesnym stylu