Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny w Białym Borze

buma

Czterdziestoosobowa rodzina pod jednym dachem? Mieszanka iście wybuchowa, ale zdaje się, że architekci z KWK Promes znaleźli idealne rozwiązanie, by wszyscy mogli zachować dozę prywatności.

Dom, który powstanie w Białym Borze, to niekonwencjonalna propozycja dla licznej rodziny.

Klient pracowni KWK Promes miał tylko jedno życzenie: dom ma być miejscem wspólnie spędzanego czasu, ale każda z ośmiu rodzina ma mieszkać osobno w pokojach z widokiem na pobliskie jezioro. Architekci za idealne rozwiązanie uznali zbudowanie domu na planie koła od wieków utożsamianego ze spotkaniem i równością każdego z uczestników zgromadzenia. Jednak aby każda z rodzin miała  jednakowy widok plan projektu przybrał półkolisty kształt. Dom powstanie na działce o powierzchni 9450 m.kw., na której znajdowało się niewielkie wzniesienie. Architekci zdecydowali się je podnieść i umieścili pod nim wspólną luksusową cześć domu o charakterze dziennym, otwartą na jezioro dużym przeszkleniem. Nad częścią wspólną znajduje się osiem niezależnych sypialni z łazienką i małą kuchnią. Każda z części prywatnych wygląda tak samo - ma nieco zakrzywiony kształt i formę przypominającą okoliczne domostwa, czym doskonale wpisuje się w kontekst. Część każdego z domków skierowana w stronę jeziora jest całkowicie przeszklona i zapewnia doskonały widok na okolicę. Dach części dziennej pokryty został trawą, tak iż wzniesienie wydaje się być naturalne, a domki sprawiają wrażenie niezależnych elementów. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 960 m.kw.

Dom jednorodzinny nazwany przez architektów Miejscem Spotkań, to nietypowy pomysł na budynek, w którym każdy może zachować trochę prywatności.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom jednorodzinny w Białym Borze